ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

УЗД вагітності

В акушерской практике УЗИ на ранних сроках беременности играет ключевую и главенствующую роль в контроле течения беременности и диагностике патологий матери и плода на самых ранних стадиях. Само исследование нужно проводить как на самом раннем сроке, так и на протяжении всей беременности. Делать регулярные УЗИ во время беременности – это лучший метод контроля всего процесса от выявления её и до самых родов.

Основна особливість, яка відрізняє проходження УЗД при вагітності від звичайного, профілактичного обстеження, це обов’язковість. За період вагітності жінка повинна зробити мінімум чотири УЗД. Цей мінімум призначається при нормальному перебігу вагітності. Якщо ж є підозра на патології матері або плода, кількість УЗД вагітності може зрости для своєчасного виявлення і лікування цих патологій.

Носогубний трикутник.  нормаРис.1. Носогубний трикутник. Норма.

Якщо Вам потрібно зробити УЗД для виявлення вагітності в Києві, Ви завжди можете звернутися в нашу клініку. Також у нас можливо ведення всієї вагітності аж до пологів.

Коли треба робити перше УЗД (терміни проходження процедури)

Відразу ж виникає питання: коли потрібно робити перше УЗД при вагітності? Воно повинно проводитися на 5-ій – 6-му тижні. На цьому терміні УЗД покаже сам факт маткової вагітності, також визначається місце прикріплення плодового яйця. Також встановлюється точний період вагітності. Так що можна вважати, що перше УЗД при вагітності – це найважливіший етап в контролі всього процесу.

Підготовка до УЗД під час вагітності

Для проходження УЗД при вагітності, особлива підготовка до цього дослідження не потрібно. Можливо, потрібно буде випити деяка кількість води для наповнення сечового міхура. Це допоможе лікарю краще побачити дитину. Ніяких хворобливих відчуттів або дискомфорту під час дослідження жінка відчувати не буде. Так що УЗД вагітності – це самій безпечне обстеження, як для матері, так і для дитини.

Визначення статі плода (чоловічий)Рис.2. Визначення статі плода (чоловічий).

планові УЗД

Після першого УЗД, при якому встановлюється сам факт вагітності, призначаються повторні УЗД, які узгоджуються з термінами розвитку плода.

  • 10 – 11 тиждень – на цьому терміні досліджується освіту серця у плода. Також проводиться обстеження для раннього виявлення можливих аномалій плода.
  • 19 – 21 тиждень – в цей час призначають третього планове УЗД. Тепер оцінюється розвиток органів і систем дитини, наявність / відсутність патологій плоду, які не можна було визначити на більш ранніх термінах.
  • 32 – 34 тиждень – третя планове УЗД під час вагітності. Це останнє дослідження перед пологами. Досліджується плід на можливість затримок у розвитку, патологій. Визначається кількість навколоплідної води, передлежання плаценти, правильність розташування плода.

позапланові УЗД

Якщо, при проведенні УЗД на ранньому терміні вагітності або по ходу ведення, була виявлена ​​патологія плода або якісь ускладнення вагітності, лікар-гінеколог може призначити позапланові УЗД. Також, вони можуть бути призначені, якщо жінка, під час вагітності, звертається до лікаря зі скаргами на болі внизу живота, кров’янисті виділення і т.п. Лікар повинен знати динаміку розвитку патології, прогнозувати стан і вживати заходів в залежності від ситуації. Причинами позапланового дослідження можна віднести такі патології, як:

  • Патологічні стани матері, що загрожують життю матері і плоду (захворювання, травми матері)
  • Неправильне передлежання плода, передчасне відшарування плаценти
  • дистрес плода

В цьому випадку, для своєчасної реакції і лікування, УЗД може бути призначено в будь-який момент. Так що частота УЗД під час вагітності – це важливий фактор в турботі лікаря про матір і дитину, а також захист життя і здоров’я обох.

Вимірювання КТР в терміні 8 тижнівРис.3. Вимірювання КТР в терміні 8 тижнів

Види УЗД при вагітності

Для встановлення вагітності, УЗД може бути проведено за допомогою вагінального датчика (лікар вводить датчик в піхву). Це дозволяє з більшою чіткістю оцінити наявність плодового яйця і змін в організмі жінки, пов’язаних з вагітністю. Коли можна робити УЗД такого виду при вагітності? Це можна проводити вже на 3-му тижні після зачаття.

В основному ж, проводять абдомінальне УЗД (лікар водить датчиком УЗД-апарату по животу).

Найпоширенішим видом цього дослідження є стандартне УЗД, але, при бажанні, для більш детального розгляду плода і навколишнього простору, можна зробити:

  • стандартне 2-D УЗД. Це дослідження в двох вимірах. Проводиться на будь-якому терміні вагітності і дає основну інформацію про стан плода і прилеглих тканин. Тривалість обстеження – 15-20 хвилин.
  • 3-D УЗД – на екрані УЗД-апарату лікар бачить тривимірну кольорову картинку. Вона дозволяє розглянути високоякісне зображення дитини. Можна розглянути особа, статеву приналежність і т.д. Триває таке дослідження коло години.
  • 4-D УЗД – майже те ж, що і 3-D, але зображення видається на екран в режимі реального часу. Це дозволяє розглянути фактичний стан дитини і побачити руху плода в процесі сканування, а також записати зображення на носій. В результаті батьки отримують не фотографію малюка, а відеозапис з ним.

Чи шкідливо робити УЗД під час вагітності?

У жінок часто виникає питання: УЗД при вагітності – це шкідливо чи ні? Процедура УЗД абсолютно безпечна як для матері, так і для плода. Сам метод грунтується на ультразвукових коливаннях високої частоти, які не несуть ніякої небезпеки.

Як часто можна робити УЗД при вагітності?

У плановому порядку проводиться 4 УЗД-обстеження. Якщо ж у жінки з’являються скарги на здоров’я, або у лікаря є підозри на патологію плода або організму матері, які можуть привести до ускладнень, то УЗД може проводитися необмежену кількість разів для якісного контролю в динаміці і своєчасної постановки діагнозу і вироблення стратегії лікування.

Ціни на УЗД при вагітності

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: