ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Грижу диска можна вилікувати без операції

Біль у нозі, біль в спині, нестерпні нічні болі. Все це може бути результатом грижі диска.

За останні 40 років роботи прикладів можна навести безліч.

Один з них – Ірина. Молода 35 річна жінка. Мама буквально зняла Ірину з операційного столу і привела в клініку в серпні 2018 року.

Ірину турбували цілодобові болі в попереку. Вночі біль на давала їй спати, а вдень біль в попереку і в нозі посилювалися при ходьбі. Болі в спині не давали сидіти і «стріляли» в ногу при підйомі зі стільця. Біль викликав кашель і чхання – боліли ліва нога і ліва сідниця. До речі, біль в нозі і біль в сідниці – це частіше ознака радикуліту (здавлювання корінця в хребті). Цілодобові болю в спині і нозі при грижі диска носять інтенсивний і виснажливий характер. Людина з грижею не спить вночі і не відпочиває вдень. Мріючи піти від цього болю, людина буває згодна на все. У тому числі – на оперативне видалення грижі.

Але, як показує багаторічна практика, грижу диска можна зменшити в розмірі і навіть повністю вилікувати без операції.

Дивлячись в історію хвороби Ірини, можу сказати, що ситуація була не простою. Біль у спині її турбувала 8 років. А нестерпні болі в нозі приєдналися 3 місяці тому.

Були додаткові фактори, які не давали лікарям зняти цей біль в спині і біль в нозі медикаментами. Список медикаментів вразив навіть мене, лікаря з 40-річним стажем роботи. Їх вона вживала в дуже великій кількості і досить довго. Масаж викликав загострення. Спроби «вправити» диск мануальною терапією теж не мав бажаних наслідків і навіть навпаки – викликали загострення. Одним словом – крім операції, на чому наполягали хірурги, іншого шляху Ірина вже і не бачила. Клініка «Меддіагностика» була останньою її спробою, на чому наполягла мама.

Оглянули Ірину неврологічно та ортопедично, дослідили хребет на МРТ і рентгені. Виявилося, що у неї дуже велика лівобічна грижа розміром в 12 мм.

Грыжа диска на МРТ

Грыжа диска на МРТ

Після першого ж прийому вдалося значно зменшити біль. Ніч Ірина вже спала. Денні болі у зменшилися вже через кілька днів. Можливість спати без болю – це теж не малий крок уперед.  Треба було щось робити з грижею.

Минуло 2 тижні. Ірину практично нічого не турбувало. Але, в повному обсязі підняти ногу вона ще не могла. Зберігався т.з. симптом Ласега (біль в спині і нозі, коли пацієнт лежить на спині, а лікар підіймає пряму ногу). Це свідчило про те, що грижа ще здавлює корінець.

Що робити з грижею?

Довелося її дообстежити. З’ясувалося, що крім грижі у неї є ще й запалення, яке не давало зменшитися набряку тканин диска. Іншими словами – волога не йшла з грижі. Таким чином, нашим першим завданням було «висушити» грижу диска. Технологічно це реальний процес, який опробований в клініці роками. До повного виздоровлення він зайняв кілька місяців. При цьому якість життя Ірини значно покращилася вже після декількох днів після початку лікування: вона почала спати вночі, а вдень її турбував лише помірний епізодичний біль. Цей біль вже не можна було порівняти з виснажливим болем в нозі, який Ірина відчувала до лікування. Тому ми мали можливість зайнятися зменшенням грижі в плановому порядку.

Оцінивши вихідні дані (результати аналізів, біомеханіку хребта і ін.), ми приступили до «висушування» і «вправляння» грижі диску. За перший місяць грижа зменшилася на 50%.

Грижу диска можна вилікувати без операції

Контрольна МРТ, яку було проведено через 5 місяців показало повну відсутність грижі диска (див. Знімки Ірини нижче):

Грижу диска можна вилікувати без операції

Грижу диска можна вилікувати без операції

Зверніть увагу на дати на МРТ в правому нижньому кутку. МРТ дослідження зроблені в клініці «Меддіагностика» (див. напис в верхньому правому куті) в процесі лікування Ірини на одному апараті МРТ 1.5 Тесли. Так нам вдалося відстежити динаміку зменшення грижі диска.

Ірина пройшла не тільки курс лікування в клініці, але і реабілітацію. У неї відновився ахілов рефлекс. Ми їй зміцнили спину, навчили безпечно себе поводити та робити так, щоб грижа не утворилася знову. Ці методи відпрацьовувалися в клініці на протязі останніх 40 років.

Сьогодні Ірина повністю здорова людина з повним обсягом рухів у хребті. Її не турбують ні біль у спині, ні біль в нозі.

Вона задоволена, що вдалося вирішити питання грижі диска без операції.

Від себе можна сказати, що клініка «Меддіагностика» десятиліттями лікувала нехірургічним шляхом, в тому числі і грижі дисків. За останні 40 років роботи вдалося виробити оптимальні підходи до вирішення багатьох проблем з хребтом. Наша практика показала, що реабілітація після операції з приводу грижі диска займає майже стільки ж часу, скільки лікування грижі диска без операції.  Білшь того, згідно офіційній статистиці, яка наведена самими нейрохірургами, хірургічне лікування грижі диску більш ніж у 60% закінчується ускладненнями (про ускладненя читати тут). Ці ускладнення потребують особливого лікування і далеко не завжди закінчуються одужанням.

Грижа диску до лікування і результат лікування грижі без операції ще раз проілюстрований на МРТ нижче:

Грыжа диска до лечения и результат лечения грыжи диска без операции

Про абсолютні і відносні показаннях для хірургічного лікування гриж дисків читайте тут

Доктор медицинских наук,
профессор НМУ,
В.В.Гонгальский

 

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: