ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Поліпшити кровотік у судинах головного мозку при головному болі, запамороченні, болі в потилиці, шумі у вухах

Головний біль, запаморочення, шум у вухах, біль у потилиці – частіше це ознаки відхилення в кровообігу головного мозку. Це може бути, наприклад, атеросклероз судин головного мозку, з який досить просто діагностується (читати про атеросклероз судин мозку). Але, частіше кровотік у судинах мозку змінюється через порушення регуляції тонусу судин. Причому як артеріальних, і венозних судинах мозку.

Поліпшити кровотік у судинах головного мозку при головному болі, запамороченні, біль у потилиці, шумі у вухах.

Як діагностувати порушення кровотоку головного мозку

  1. Діагностикою при головному болі, запамороченні, біль у потилиці первинно займається доктор невропатолог (невролог) .

Невропатолог проводить опитування та фізичний огляд пацієнта. Це перший етап у встановленні діагнозу. Лікар повинен оцінити всі складові скарг та неврологічних відхилень та прийняти рішення про методи діагностики для уточнення причин патології. Найчастіше використовують методи МРТ діагностики як головного мозку, так і МРТ діагностик судин шиї та головного мозку.

  1. МРТ діагностика стану головного мозку

МРТ діагностики головного мозку – це метод, який дозволяє визначити вроджені та набуті зміни в нервовій тканині мозку. Сучасне МРТ устаткування дозволяє визначити мінімальні зміни у мозку. Найчастіше ці зміни є наслідком порушеного кровообігу у мозку. Локалізація цих зон дозволяє визначити, який судинний басейн мозку бере участь у виявленій патології.

  1. МРТ діагностика стану судин головного мозку

Сучасне МРТ устаткування дозволяє відстежити майже всі судини голови. Перевагою МРТ судин головного мозку є те, що дослідження судин спочатку проводиться без введення розмаїття та одномоментно для дослідження стану самого мозку. Використовують контраст лише уточнення характеру виявленої патології. Якщо ж цю патологію не виявили, то й МРТ судин із контрастом не знадобиться.

  1. Для уточнення функціональних порушень кровообігу у мозку проводять УЗД судин мозку.

Дуже важливим методом дослідження є діагностика судин шиї і голови (доплерографія, дуплексне сканування та інші синоніми одного і того ж діагностичного процесу). УЗД судин мозку визначає функціональні можливості судин та цілих судинних басейнів – артеріальних та венозних. Це дослідження дозволяє з високим ступенем достовірності визначити “дефектні” ланки в кровотоку головного мозку. УЗД судин шиї та голови дозволяє вибрати методи впливу на постраждалі судини головного мозку. Найефективніший метод лікування судинної патології головного мозку – відрегулювати кровотік, впливаючи на апарати регулювання тонусу судин.

  1. Важливо з’ясувати, наскільки виявлені при МРТ та УЗД зміни впливають на функцію мозку.

Для цього проводиться дослідження електричної активності головного мозку (електроенцефалографія, ЕЕГ) з метою уточнити, які саме його відділи працюють з відхиленнями. Такий підхід дозволяє побачити як порушення функції мозку, але виявити її причину.

Як покращити кровотік головного мозку

У центрі Медіагностика розроблено ефективні методи оптимізації кровотоку головного мозку. Ці методи виявились дуже ефективними при лікуванні таких захворювань, як головний біль, запаморочення, біль у потилиці.

Наші останні дослідження показали, що головний біль та запаморочення мають свою топографічну судинну карту. Постраждала кровоносна судина (або судинний басейн) мозку виявляють за допомогою МРТ судин голови та уточнюють характер змін за допомогою УЗД судин. Для цього проводять багатофункціональні проби. Уточнюється багато судинних факторів, у тому числі – резерви компенсації кровотоку у потерпілому судинному басейні.

Це тонко продумані дослідження, які показують набагато більше, ніж просте УЗД тести на судинну прохідність. До речі, просте УЗД більше підходить для нейрохірургів. Воно відповідає питанням: є звуження судин чи ні (іншими словами – потрібно хірургічно розширювати кровоносний судину чи ні). Якщо ж врахувати резерв компенсації судин, стає зрозумілим, що відрегулювати кровообіг у більшості випадків можна і без операції.

Прикладом може бути один із пацієнтів клініки Ігор. Звернутися до клініки змусило запаморочення, головний біль, шум у вухах, погіршення пам’яті, зниження працездатності, високий артеріальний тиск. Під час проведення атеросклеротичного тесту виявилося, що з пацієнта на 95% звужені сонні артерії. Вільний просвіт для кровотоку становив лише 5%. Мозок недоотримував крові за сонними артеріями на 95%. Ігоря в найближчому майбутньому очікувала смерть від атеросклерозу (читати про смерть від атеросклерозу більше). При цьому, згідно з кардіологічним обстеженням, скорочувальна здатність серця була знижена на 58%. Іншими словами, серце подавало крові на думку лише 42% від необхідного.

Ігор пройшов повне обстеження у клініці «Меддіагностика», було визначено причину атеросклерозу. При цьому ми виявили резервні можливості для компенсації кровотоку мозку. Причину атеросклерозу було усунено, нам вдалося зупинити процес наростання бляшок. Залишалося покращити кровотік головного мозку, відрегулювавши його, використовуючи резерви судинної компенсації. Нам вдалося компенсувати кровообіг Ігорю. Цьому пацієнтові добре за 70.

Зараз він продовжує викладати фізику, біологію та математику англійською мовою (готує студентів до вступу до закордонних вишів). З точки зору медицини та неврології пацієнт повністю компенсований. Запаморочення і біль голови пішли. Його інтелектуальні функції зараз збережено.

Лікування головного болю та запаморочення має плануватися на підставі детальної оцінки стану кровотоку головного мозку.

При використанні принципу регуляції кровотоку виходячи з резервів компенсації ефективність лікування зростає в рази. Такого ефекту не дасть жодного медикаменту.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати