ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування вестибулярного запаморочення в Києві

Що робити, якщо турбує запаморочення?

 1. Встановити причину вестибулярного запаморочення (встановити діагноз).
 2. Можливі причини вестибулярного запаморочення читати нижче.
 3. Причину вестибулярного запаморочення встановить лікар-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду запаморочення підбирається в залежності від діагностованої причини.
 4. Навчити пацієнта контролювати запаморочення. Зробити так, щоб запаморочення не турбувало надалі.

Хто в клініці “Меддіагностика” діагностує і лікує запаморочення:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Відгук про лікування головного болю в Центрі «Меддіагностика»

Отзыв о лечении головной боли в Центре «Меддиагностика»

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патологію опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Вестибулярні запаморочення

Вестибулярное головокружение

За скаргами на запаморочення можуть ховатися самі різні відчуття. Хворі можуть говорити, що їм “поганого”, що “все пливе в голові”, “хитається” і т. д. Розібратися у всьому цьому можна тільки після ретельного опитування.

Існує два типи запаморочення: вестибулярне (справжнє, або вертиго) і невестибулярне. При вестибулярному (істинному) запамороченні хворі відчувають рух або обертання власного тіла або навколишніх предметів. До невестибулярного запаморочення відносять переднепритомний стан і непритомність, порушення рівноваги не вестибулярного походження, а також ті невизначені відчуття, які хворі часто називають нудотою.

Запаморочення спостерігається у 30% людей старше 65 років і у 50% людей старше 80 років.

Нерідко зустрічається запаморочення, викликане гіпотонією, особливо при зміні положення тіла, і, так званий, гіпервентиляційний синдром.

Що таке вестибулярні запаморочення

Вестибулярне запаморочення – це раптове відчуття обертання власного тіла або навколишніх предметів. Скарги хворих звучать приблизно так: “паморочиться в голові”, “крутиться кімната”, “все обертається”, “все падає”, “все хитається”.

Вестибулярне запаморочення посилюється при вставанні, поворотах голови, ходьбі. Хворі пересуваються з обережністю, кажуть, що при ходьбі їх “веде в бік”, бояться без сторонньої допомоги спускатися по сходах і переходити дорогу. Гостре вестибулярне запаморочення супроводжується відчуттям страху, порушенням рівноваги і змушує хворого лежати в ліжку.

Вестибулярне запаморочення зазвичай зумовлене органічним ураженням периферичного або центрального відділу вестибулярного аналізатора. Про основні причини вестибулярного запаморочення читати тут.

При вестибулярному запамороченні зазвичай спостерігається ністагм. Крім того, оскільки в 80-85% випадків вестибулярне запаморочення викликане захворюваннями внутрішнього вуха, хворі часто скаржаться на шум у вухах і зниження слуху. Гостре вестибулярне запаморочення супроводжується вегетативними симптомами – пітливістю, нудотою і блювотою.

Нудота

Нудота це збірний термін, що включає такі скарги, як страх падіння, відчуття невизначеності положення власного тіла, туману в голові, легкого сп’яніння. Нудота часто спостерігається при психічних порушеннях – неврозах, гіпервентиляціоному синдромі. Хворі скаржаться, що “земля йде з-під ніг”, при цьому почуття обертання, шуму у вухах, зниження слуху, нудоти і блювоти немає. Під час нападу нудоти хворі можуть нормально ходити, але через страх падіння вони зазвичай не роблять цього.

Запаморочення може бути викликано алкоголем, наркотиками (кокаїн, марихуана) і деякими лікарськими засобами.

Непритомність

Непритомність – це короткочасна втрата свідомості. Хворі зазвичай відчувають наближення непритомності, тому що їй передують пітливість, нудота, відчуття страху, потемніння в очах (переднепритомний стан). Основні причини непритомності – серцево-судинні захворювання і ортостатична гіпотонія.

Порушення рівноваги невестибулярного походження

Порушення рівноваги характеризується нестійкістю при ходьбі, відчуття обертання немає. Хворі кажуть, що їх хитає, що вони не можуть триматися на ногах. Таке порушення рівноваги зазвичай пов’язано з органічним ураженням ЦНС.

Діагностика запаморочення

Диагностика головокружения

В діагностиці запаморочення важливі:

Найбільші труднощі виникають в диференціальній діагностиці вестибулярного запаморочення. Найчастіші його причини – доброякісне позиційне запаморочення, вестибулярний нейроніт і гострий вірусний лабіринтит. Лабіринтит на відміну від вестибулярного нейроніта характеризується ураженням як вестибулярного, так і слухового аналізаторів, тому при ньому крім запаморочення спостерігаються шум у вусі і туговухість.

Найбільш небезпечні захворювання

Пухлини

Вестибулярне запаморочення може бути викликане пухлиною, особливо задньої черепної ямки (шваннома переддверно-уліткового нерву, медуллобластома). Слід пам’ятати, що пухлини головного мозку часто виявляються метастатичними. Серед злоякісних новоутворень, які метастазують в головний мозок, перше місце по частоті займає рак легкого.

Серцево-судинні захворювання

Порушення серцевого ритму і провідності (напади Морганьї-Едемса-Стокса), аортальний стеноз і інфаркт міокарда.

Атеросклероз церебральних артерій

Для вертебробазил’ярної недостатності характерно вестибулярне запаморочення – це найчастіший симптом скороминущої ішемії в вертебробазил’ярній системі і невід’ємний прояв багатьох клінічних синдромів, які спостерігаються при стовбурових інсультах. Найбільш відомий латеральний синдром довгастого мозку, при якому є запаморочення, ністагм, дисфагія і гикавка.

Інші нервові хвороби

Запаморочення при розсіяному склерозі обумовлено появою бляшок демієлінізації в стовбурі мозку і в мозочку. Запаморочення – досить частий симптом розсіяного склерозу, в 5% випадків це перший прояв захворювання. Саме тому при раптовому запамороченні у молодих людей, особливо в поєднанні з порушеннями зору, слід підозрювати розсіяний склероз.

Запаморочення при епілепсії

Запаморочення часто буває при сірчаних пробках, однак механізм його в цьому випадку не ясний. Зрідка зустрічаються непритомність при кашлі, сечовипусканні і дефекації.

Причиною головокружіння також можуть бути:

Причиной вестибулярного головокружения

Вестибулярне запаморочення – досить часта скарга при остеохондрозі і після травми шийного відділу хребта. Вважають, що причиною запаморочення в цих випадках можуть бути патологічні імпульси від проприорецепторів шийних м’язів, а також при здавленні хребетної артерії остеофітами. При остеохондрозі шийного відділу хребта може виникати позиційне запаморочення.

Психічні порушення і симуляція

Психічні порушення слід підозрювати при скаргах на нудоту та інші невизначені відчуття – хворі нерідко думають, що у них скоро трапиться інсульт, що вони сходять з розуму або що у них рак мозку. Найчастіша причина таких скарг – тривожні розлади (при них нерідко спостерігається гіпервентиляційний синдром) і депресія. Основа лікування в цих випадках – психотерапія.

Обстеження

 • Опитування
 • Огляд
 • Проведення функціональних проб
 • МРТ головного мозку
 • Дослідження судин шиї і голови (УЗД, МРТ)
 • У ряді випадків – рентген шиї
 • Клінічний аналіз

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Діагностика і лікування запаморочення проводиться в Центрі “Меддіагностика”.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать