ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Цифровий рентген п’яти (п’яткової кістки), шпори

Рентгенографія п’яткової кістки – це спосіб дослідження кісткової тканини заднього, п’яткової, відділу стопи, який допоможе лікарю зорієнтуватися в анатомії п’яти, побачити відхилення вродженого або набутого характеру. У цих випадках, для діагностики стану і, в наслідку, ефективного лікування, лікарі призначають рентген п’яти.

показання

Основною причиною, при якій призначається це дослідження, є поява больового синдрому в стопі. Найчастіше, біль може бути при навантаженні (наприклад, при ходьбі). Пацієнт звертається до лікаря, який на основі збору скарг і поверхневого огляду, попередньо діагностує патологію, яка називається п’яткова шпора – це дегенеративне зміна кісткової тканини в області п’яти, що утворюється за рахунок великої напруги і підвищеного навантаження на це місце. На тлі цієї патології відбувається компенсаторна реакція кісткової тканини, в результаті якої утворюються кісткові розростання, остеофіти. Саме ця патологія і називається п’яткова шпора. Вона надає підвищений тиск на м’які тканини стопи, викликаючи в ній надриви і запалення. «Завдяки» шпорі п’яти, може розвинутися хронічне, з тенденцією до прогресування, запалення зв’язок і сухожиль,

П’яткова шпора поширена переважно у людей середнього і старшого віку. Також осіб, які страждають зайвою вагою, захворюваннями суглобів ніг, плоскостопість, артритами. Також вона зустрічається у спортсменів.

Також поширеною причиною, при якій показаний рентген п’яткової кістки, є травма ноги. В результаті різкого і сильного впливу на область стопи, кістка може пошкодитися – з’явитися тріщина. В результаті розриву зв’язок і м’язів, що супроводжує пошкодження кістки, відзначається набряклість тканин, больовий синдром.

Для лікування п’яткової шпори застосовуються різні фізіотерапевтичні і апаратні процедури, спрямовані на усунення запалення м’яких тканин:

  1. подпяточнікі і устілки для зменшення тиску на п’яту при ходьбі
  2. масаж, грязьові і зігріваючі аплікації
  3. ультразвукова, лазерна, ударно-хвильова терапія
  4. місцеве введення протизапальних лікарських препаратів.

Також при шпорі п’яти добре себе зарекомендувала рентген-терапія.

Щоб зробити рентген п’яти в Києві, а також пройти інші дослідження широкого спектра, Ви завжди можете звернутися в клініку Меддіагностика. Клініка має новітньої технічною базою, представленої цифровим рентгенівським апаратом японського виробництва, з можливістю як друку знімків на плівці, так і записом на диск для подальшого консультації лікарем-фахівцем як в стінах клініки, так і за її межами.

Протипоказання і обмеження

Рентген п’яткової кістки є основним засобом діагностики для установки діагнозу. Його призначають незалежно від віку і статі пацієнта.

Не рекомендується робити рентген п’яти вагітним жінкам без термінових показань (травма), так як це може негативно позначитися на здоров’ї плоду і самої жінки. Але, в будь-якому випадку, вплив іонізуючого випромінювання зводиться до мінімуму за рахунок використання спеціальних засобів індивідуального захисту (фартухи, коміри, накладки на гонади), якими комплектується рентген-кабінет. При проведенні рентгена п’яткової кістки в рентген-апараті передбачена можливість регулювати поле опромінення для точного прицілювання на область дослідження без порушення інших частин тіла. Також в самому рентген-апараті передбачені настройки, як для дорослих, так і для дітей.

що показує

Завдяки сучасному цифровому апарату, яким оснащена клініка Меддіагностика, рентген п’яткової кістки проходить дуже швидко і з мінімальною рентгенівської навантаженням. Отримане зображення відправляється на монітор лікаря-рентгенолога, де він зможе у всіх подробицях розглянути будову кістки, її стан і видати кваліфікований висновок на підставі картинки.

Лікар оцінює:

  1. будова кісткової тканини
  2. наявність / відсутність патології (остеофіти, тріщини, зміщення уламків)

Після цього знімок роздруковується на плівку, або може бути записаний на диск, і видається разом з описом лікаря-рентгенолога пацієнтові. Все це відбувається в максимально стислі терміни. Також опис може бути відправлений у електронному вигляді на електронну пошту пацієнта.

Як проводиться дослідження

Залежно від того, з якими скаргами звернувся пацієнт, рентген п’яткової кістки може бути в декількох варіантах.

П’яткова шпора:

В основному робиться один знімок. У бічній проекції – пацієнт сідає на процедурний стіл, кладе обследуемую ногу на приймальний пристрій на бік. Рентгенолог робить знімок, після цього пацієнт може вставати.

П’яткова шпора. Біль у п’яті докладніше

Іноді робиться рентген п’яти і ноги, скарг на яку немає. Потрібно це для порівняльного аналізу кісткової тканини хворий і здорової ніг, якщо у лікаря є якісь сумніви щодо поставленого діагнозу.

Рентген при травмі (перелом) п’яти:

В даному випадку знімок робиться в 2-ух проекціях – бічний і аксіальній (ця укладка дозволяє побачити патологічний процес в п’яткової кістки, який не можна побачити на бічній проекції). Аксіальна проекція може робитися стоячи або лежачи. У стоячому положенні стопа щільно прилягає до приймального пристрою, нога злегка зігнута в коліні, трубка рентген-апарату – злегка скошена. Знімок робиться ззаду по відношенню до п’яті. У лежачому положенні, пацієнт лежить на процедурному столі, стопа піднята вгору, п’ята прилягає до приймача. Трубка апарату скошена вперед.

Бічна проекція робиться точно так же, як і для дослідження при шпорі п’яти.

Якщо у Вас з’явилися болі в стопі, або ж Ви отримали травму і Вам потрібно зробити рентген п’яти для постановки діагнозу, то в клініці Меддіагностика Ви завжди можете зробити рентген-обстеження у зручний для Вас час за мінімальний термін і в комфортних умовах. Тут же Ви можете отримати консультацію лікаря-ортопеда і пройти весь комплекс лікування від такого неприємного і небезпечного захворювання, як п’яткова шпора.

Подивитися ціни на рентген п’яткової кістки

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: