ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

УЗД судин голови та шиї в Києві на Лівому березі

УЗД судин шиї та голови – метод дослідження відповідних частин тіла, що дозволяє виявити патології вен, артерій. Процедура безболісна, не завдає шкоди організму людини, допомагає виявити порушення судинної системи для своєчасного призначення лікування.

Обладнання центру “Медідіагностика”

Ультразвукова діагностика проводиться на апаратах

GE LOGIQ F8 General Electric Co. 2018 г

GE LOGIQ F8 General Electric Co

GE LOGIQ F8 — система ультразвукової діагностики забезпечує виняткову якість зображень

 

Philips AFFINITY 50

Philips AFFINITY 50

Affiniti 50 – це ультразвукова система, яка відповідає потребам відділень ультразвукової діагностики, що працюють з великим навантаженням, вона дозволяє своєчасно отримувати надійні результати.

Ціни на УЗД судин голови та шиї в Києві

Загальна характеристика обстеження

УЗД призначається лікарем пацієнтам будь-якого віку. Пройти обстеження можна у Києві у лікувально-діагностичному центрі “Меддіагностика”. Весь процес триває приблизно 20-30 хвилин.

Навіть за відсутності патологій дослідження рекомендується періодично повторювати – так ви зможете запобігти розвитку небезпечних захворювань, таких, як ішемічний інсульт. Особливо така рекомендація відноситься до людей похилого віку.

Технічний бік процесу

Під час проведення маніпуляції ультразвукові хвилі, проникаючи у тканини, відбиваються з різною щільністю. Цей показник фіксується датчиком і дозволяє фахівцеві оцінити стан внутрішніх органів та тканин людини. Результат опрацьовується комп’ютерною програмою, за підсумками лікар оцінює стан здоров’я пацієнта.

Які функції організму вивчає

Ультразвукове дослідження шиї та головного мозку визначає:

 • траєкторію руху кровотоку;
 • стан тканин у артерій та вен;
 • наявність утворень (згустків крові), їх характеристику (довжину, діаметр, розташування).
Кровоток
Ультразвукове дослідження вивчає траєкторію руху кровотоку.

Показання до проведення УЗД судин шиї та голови

Процедура показана за наявності:

 • запаморочень;
 • постійного почуття сонливості, слабкості;
 • “мушок” перед очима;
 • погіршення пам’яті;
 • нападів непритомності;
 • дзвону, закладеності, сторонніх звуків у вухах;
 • головного болю;
 • гіпертонії (підвищеного артеріального тиску);
 • погіршення зору;
 • нудоти, блювання;
 • порушень координації;
 • проблем зі сном;
 • залежності здоров’я від погодних умов;
 • апатії, депресивного стану;
 • відхилень від норм у результатах аналізу крові.

Що показує УЗД

Отримавши результати дослідження, лікар визначає:

 • стан судин, їх звивистість, наявність перегинів, бляшок;
 • швидкість кровотоку;
 • діаметр судин, наявність звужень, що призводять до нестачі забезпечення організму киснем.

На підставі отриманих результатів можуть бути виявлені наступні захворювання: атеросклероз, інсульт, стеноз, тромбоз, емболія, васкуліт.

Підготовчі заходи

УЗД не вимагає спеціальних попередніх заходів, однак, щоб запобігти спотворенню показників, перед проведенням процедури бажано дотримуватися таких рекомендацій:

 • за 3 дні до маніпуляції слід цілком відмовтесь від вживання кави, міцно завареного чаю, алкогольних, енергетичних напоїв;
 • не можна палити в день дослідження;
 • треба виключити заняття спортом, фізичні навантаження за кілька годин до маніпуляції;
 • за рекомендацією лікаря потрібно відмовитись від прийому серцево-судинних препаратів (якщо це не вплине на стан здоров’я хворого).

Перед маніпуляцією пацієнт повинен зняти прикраси, звільнити шию від предметів одягу.

Під час процедури людина перебуває у лежачому положенні, голова відхиляється назад. Лікар наносить на датчик спеціальний гель і переміщає його досліджуваною ділянкою.

УЗД судин шиї
УЗД судин шиї та голови дозволяє виявляти патології.

Методи виконання

Основні методи УЗД шиї та головного мозку:

 1. Доплерографія. Процедура спрямована на визначення характеру, швидкості руху кровотоку.
 2. Дуплексне сканування. Більш точніший, “глибший” метод, що володіє розширеними функціями. У процесі можна оцінити стан стінок вен, артерій, розташованих поруч із ними тканин.
 3. Триплексне сканування. Являє собою досконаліший варіант дуплексної методики. Додається режим кольорового зображення руху крові, що дозволяє дати більш точну оцінку судинам.

Основні відмінності методів – це точність результату, вартість проведення процедури.

У лікувально-діагностичному центрі “Меддіагностика” проводять дуплексне сканування різних видів: без функціональних проб, з їх наявністю, з додатковою оцінкою об’єму мозкового кровотоку за хвилину. Вибір процедури для пацієнта здійснює лікар.

 1. Дуплексне сканування судин шиї. (Дослідження, що дозволяє побачити деформації та аномалії судин шиї, наявність бляшок та тромбів. Інформація, найчастіше затребувана в даному обсязі судинними хірургами.)
 2. Дуплексне сканування судин голови і шиї без функціональних проб. (На додаток до вищеописаної інформації дослідження включає оцінку кровотоку за мозковими артеріями пов’язану зі знайденими порушеннями на рівні шиї.)
 3. Дуплексне сканування судин голови та шиї з проведенням функціональних проб. (На додаток до вищеописаної інформації включає оцінку тонусу мозкових судин (спазм або патологічне розширення, ступінь компенсації мозкового кровотоку і вплив поворотів голови на кровотік головного мозку, також визначається наявність або відсутність порушення венозного відтоку з порожнини черепа і підвищеного внутрішньочерепного тиску.)
 4. Нова авторська методика дуплексного сканування судин голови та шиї з визначенням показників об’ємного мозкового артеріального та венозного кровотоків з оцінкою ступеня тяжкості підвищення внутрішньочерепного венозного тиску дозволяє отримати найбільш велику та повну інформацію про стан мозкового кровотоку. Це дослідження проводиться з додатковою оцінкою обсягу мозкового кровотоку за хвилину, визначається не тільки наявність порушення венозного відтоку та внутрішньочерепного високого тиску, а й визначається ступінь підвищення з розстановкою топічних акцентів.

Дослідження проводитися на сучасній апаратурі з використанням передових технологій, що мінімізують похибки вимірювань. Лікарі, які проводять дослідження, мають відповідну кваліфікацію.

УЗИ сосудов головы и шеи

УЗД судин голови та шиї. Атеросклеротична бляшка у гирлі внутрішньої сонної артерії, стеноз 53% щодо поперечного перерізу судини (за площею). Червоним виділена прохідна частина судини, бляшка займає крайове становище у вигляді півмісяця.

Нюанси проведення обстеження

Для виконання УЗД пацієнта укладають на спину на кушетку. Слід врахувати, що при деяких захворюваннях, таких як остеохондроз, міжхребцева грижа, може статися перетискання судин, в наслідок цього результати маніпуляцій будуть недостовірними.

обстеження
Пацієнт лягає на кушетку для обстеження.

Отримані показники порівнюють із нормою, після цього лікар дає висновок за результатами обстеження. Процедура проводиться не тільки для встановлення діагнозу, але також для спостереження за динамікою захворювання, оцінки лікування.

Для дорослих

Дорослим насамперед рекомендується зробити ультразвукове дослідження головного мозку та шиї при мігренях, підвищеному артеріальному тиску, періодичної непритомності, частих запамороченнях. Напрямок має виписати лікар-невролог. Цей же фахівець даватиме висновок, рекомендації з лікування. В окремих випадках на процедуру можуть направити кардіолог, судинний хірург, ендокринолог, офтальмолог.

Для дорослої людини процедура не має обмежень, вона підходить пацієнтам будь-якого віку, не завдає шкоди та незручностей.

Методика обстеження є стандартною, проводиться воно амбулаторно.

Для дітей

Дітям УЗД проводять так само, як і дорослим пацієнтам. Дослідження призначають навіть новонародженим, протипоказань процедура не має.

Дітям перед виконанням УЗД слід пояснити, що вони не зазнають больових чи неприємних відчуттів. Дитина повинна розслабитися та лежати спокійно.

Для дітей
УЗД судин шиї дитини проводиться так само, як і у дорослого.

Розшифровка результатів

Показники, що свідчать про відсутність відхилень від норми:

 • товщина стінки артерії – 0,9-1,1 мм;
 • відсутність бляшок, ділянок здавленості, закупорки, інших змін;
 • діаметр артерій хребта знаходяться у діапазоні 2-4 мм;
 • швидкість струму крові у венах – 0,3 м/с.

Незначні відхилення від норми оцінює лікар. Вони можуть як не становити небезпеки для здоров’я пацієнта, так і сигналізувати про початкову стадію захворювання.

Виявлення будь-яких порушень може стати причиною постановки наступних діагнозів:

 • атеросклероз – наявність звивистості, перегинів, звуження просвіту стін судин;
 • стеноз – зменшення діаметра вен, артерій;
 • тромбоз – виявлення бляшок, повна обтурація (відсутність просвіту);
 • васкуліт – зміна ехогенності шарів стінки судини.
атеросклероз
За допомогою УЗД судин шиї можна діагностувати атеросклероз.

Переваги: чому варто робити УЗД судин шиї та головного мозку

Цей метод діагностики захворювань має переваги:

 • відсутність обмежень за віком, часом проведення маніпуляції;
 • простота проведення процедури;
 • можливість швидко розшифрувати результат;
 • невисока вартість;
 • безболісність;
 • нешкідливість.

У “Меддіагностиці” при виявленні відхилень від норми діагностика захворювання та лікування будуть проведені в одному будинку.

Більш ніж 42-річний досвід роботи медичного центру в галузі неврології дозволить швидко та якісно пройти обстеження та отримати відповідне лікування.

Можливі протипоказання

Процедура майже не має протипоказань. УЗД шиї та головного мозку може бути не рекомендована за наявності у пацієнта індивідуальних особливостей, наприклад, алергічної реакції на використовувані матеріали та препарати. Однак можлива заміна однієї речовини на іншу, яка не є алергеном для пацієнта, або радиться прийом антигістамінних лікарських засобів.

Крім того, дослідження не проводять за сильних пошкоджень шкірного покриву. В таких випадках процедуру відкладають до одужання пацієнта.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати