ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Що не можна робити при грижі міжхребцевого диска

Одне з найбільш дискомфортних ускладнень остеохондрозу – міжхребцева грижа, яка небезпечна сильними пронизливими болями, скутістю рухів, а за відсутності лікування – ще й суттєвими порушеннями роботи всього організму. Захворювання, спричинене травмою або віковими змінами в організмі, є не менш небезпечним.


Знаючи, що не можна робити під час грижі хребта, можна полегшити періоди загострення захворювання, підвищити ефективність лікування, прискорити період реабілітації.
Грижа
Міжхребетна грижа завдає сильного болю.

Особливості міжхребцевої грижі

Найпоширенішими видозмінами хребців є секвестрована та дорзальна грижі. У першому випадку вміст диска переміщається у просвіт хребетного каналу, що супроводжується сильними шийними болями.

При дорзальній протрузії диск внаслідок деформації починає тиснути на хребетний канал і провокує затискання нервових закінчень.

Ця патологія супроводжується болями в поперековому відділі, які на пізніших стадіях починають віддавати в ноги.

Вплив захворювання на повсякденне життя

Міжхребетна грижа провокує дегенерацію дисків і до того ж має властивість зростати. У міру її збільшення болі посилюються, спостерігається надмірна набряклість, активуються та швидше поширюються запальні процеси.

Внаслідок цього хворий не може виконувати повсякденні справи, змушений призупинити професійну діяльність. Захворювання здатне прикувати до ліжка на години, а іноді й дні. Якщо міжхребцеву грижу не лікувати, хвороба може призвести до інвалідності.

Чого не можна робити при міжхребцевій грижі

Діагностування хребетної грижі – привід звернути пильну увагу на спосіб життя, харчування, психологічний та емоційний стан.

Слід виявити обережність і під час занять спортом – будь-які різкі рухи можуть викликати загострення захворювання, що супроводжується сильним болем, а іноді й частковою втратою рухової здатності, онімінням.

Ігнорувати небезпечні симптоми

Грижа хребта має симптоми, ігнорування яких може призвести до загострення ситуації. Найгірший варіант розвитку подій – травмування спинного мозку пошкодженим хрящем і, як наслідок, параліч.

Поперекова грижа негативно впливає на роботу кишечника і органів малого тазу, викликає послаблення м’язів, а грижа шийного відділу небезпечна здатністю спровокувати ішемічний інсульт.

Щоб не допустити погіршення, лікування захворювання необхідно починати відразу після діагностування.

Симптоми, які можуть вказувати на наявність міжхребцевої грижі:

 • періодичні болі в попереково-крижовому, шийному або грудному відділі хребта, що зростають при навантаженнях;
 • поколювання, оніміння нижніх кінцівок, іноді пальців рук;
 • болі, що віддають: у плече, руку, задню поверхню гомілки і стегна, сідницю;
 • стійкий біль у грудях;
 • мігрень, підйом артеріального тиску, запаморочення, і навіть одночасний прояв всіх трьох чинників;
 • порушення роботи органів тазу: дискомфорт, проблеми із сечовипусканням чи дефекацією (нетримання, діарея, запор та ін.), порушення еректильної функції;
 • зниження активності, слабкість, особливо у нижніх кінцівках;
 • порушення сну;
 • розвиток сколіозу;
 • непритомність.
Порушення сну – можливий симптом розвитку грижі
Порушення сну – можливий симптом розвитку грижі хребта.

Піднімати тяжкості без дотримання правильної техніки

Будь-яке фізичне навантаження за наявності у пацієнта грижі хребта вимагає підготовки: розігріву та розробки мускулатури.

Не можна піднімати важкі сумки, переміщати побутові предмети, займатися атлетикою, зокрема:

 • виконувати жими ногами та жими в положенні лежачи;
 • піднімати штангу та інший спортінвентар;
 • робити нахили з обтяженням.

Робити різкі амплітудні рухи корпусом

Виконувати різкі рухи при гострій фазі захворювання не вийде, проте важливо не забувати про власну безпеку ще й в період полегшення.

Не можна різко зриватися з місця, особливо з важкими сумками в руках, не рекомендується бігати, щоб не спровокувати зниження амортизаційних властивостей хребта, посилення патології та різноманітних ускладнень.

Які ще різкі рухи краще не робити:

 • скручування;
 • будь-які глибокі інтенсивні рухи.

При грижі міжхребцевого диска не рекомендується грати у футбол, баскетбол, волейбол, кататися на велосипеді, утримувати навантаження на прямих ногах – це може призвести до м’язового гіпертонусу і наростання больових відчуттів в області вогнища захворювання.

Поряд із різкими рухами, при міжхребцевій грижі несприятлива малорухливість, часте перебування у статичній позі – наприклад, під час керування автомобілем або виконання однотипної операційної роботи.

У цьому випадку міжхребетний диск перестає отримувати необхідну кількість вітамінів, мінералів, будівельних речовин, що знижує його еластичність та загострює поточний стан.

При такій патології важливі та необхідні фізична активність, виконання розминок та гімнастики. Терапевтичні комплекси вправ при грижі хребців здатний підібрати лише досвідчений фахівець.

Носити жорсткі корсети

Лікарі не рекомендують носити жорсткий корсет при протрузії міжхребцевого диска. Виріб може на якийсь час полегшити стан, але при регулярному носінні сприятиме ослабленню м’язів, що, у разі рецидиву захворювання, призведе до посилення больових відчуттів.

Корсет
Не рекомендовано постійно носити тверді корсети.

Набирати вагу

Додаток у вазі може спровокувати прискорений розвиток захворювання, тому при міжхребцевій грижі необхідно дотримуватися дієти.

Лікарі рекомендують виключити з раціону:

 • страви з великою кількістю солі та цукру;
 • випічку;
 • фастфуд;
 • білий рис;
 • ненатуральні десерти;
 • морозиво;
 • консерви;
 • копчені продукти;
 • алкоголь;
 • газовані та кофеїновмісні напої.

Перебувати у постійному стресі

Хронічний стан стресу у поєднанні з порушенням роботи імунної системи та зниженням бар’єрних функцій організму може стати причиною посиленого розвитку спинної грижі.

Щоб не викликати прогресування захворювання, необхідно виявити причини стресу та усунути їх.

При постійному перебуванні в напрузі або в стані нервового розладу фасції та м’язи скорочуються і чинять тиск на диск, що викликає болючі відчуття.

При цьому в тканинах порушується кровотік, м’язи втрачають еластичність, а в судинах звужується просвіт, що може призвести до розвитку супутніх захворювань та ускладнень.

Переохолоджуватися

Переохолодження, промокання викликають спазм м’язів тіла, що супроводжується нездужанням та слабкістю. При грижі хребта заборонено купання у крижаній воді, обтирання снігом, обливання холодною водою та інші способи загартовування.

Спровокувати погіршення стану здатне і перегрівання. Вкрай не рекомендується відвідування парних у лазнях та саунах. Перегрів організму загрожує набряклістю та прискореним розвитком запального процесу.

Переохолоджуватися
При грижі хребта не можна переохолоджуватися та перегріватися.

Робити витяжіння хребта в гострому періоді

Ортопедична процедура витягування травмованої області є ефективним методом лікування в багатьох областях, наприклад, у травматології при переломі кістки для вправлення зміщених уламків.

Що стосується захворювань хребта, особливо ускладнених грижами міжхребцевих дисків, цей метод досить ефективний. Але моде бути небезпечним в гострому періоді захворювання. Витяжіння може загострення болю.

Ходити на високих підборах

Жінкам лікарі рекомендують відмовитись від взуття на високих підборах на користь комфортних туфель. Додатково необхідно стежити за поставою та намагатися не горбити спину.

Вдаватися до самолікування без лікарських консультацій

Відсутність грамотної терапії, бездіяльність щодо захворювання, а також зловживання народними методами лікування може призвести до сумних наслідків.

Нетрадиційна та народна медицина здатні лише тимчасово полегшувати симптоми та доповнити основне лікування, призначене фахівцем.

Пам’ятайте, що довше період зволікання – тим складніше боротися із захворюванням та негативними змінами, які воно спровокувало.

Хребетна грижа – небезпечна патологія, яка може призвести до знешкодження кінцівок та спровокувати життя в інвалідному візку. На цьому етапі наслідки хвороби необоротні.

Важливо розпочати своєчасне лікування – це дозволить уникнути хірургічного втручання, що загрожує ускладненнями та тяжкою реабілітацією.

Консультація
Необхідно обов’язково консультуватися з медиками перед застосуванням будь-яких народних методів лікування.

Чому не слід одразу вирішувати проблеми зі спиною операцією

Якщо перебіг захворювання характеризується тільки больовими відчуттями і поки не встиг викликати інших порушень роботи організму, то для лікування міжхребцевої грижі доцільно застосувати методи лікування більш щадні у порівнянні з оперативним втручанням.

Високу ефективність у цьому напрямі мають масаж та мануальна терапія, а також інші запатентовані радянськими та сучасними вченими методи.

Клініка «Меддіагностика» у Києві проводить всебічну апаратну діагностику пацієнтів із підозрами на протрузію міжхребцевих дисків, має більш ніж 42-річний досвід роботи у цьому напрямі медицини.

Проведення докладних досліджень дозволяє точно визначати розмір грижі, її особливості та швидко призначати ефективне нехірургічне лікування – все в одному місці.

Чи покращиться стан, якщо слідувати заборонам

Дотримання рекомендацій дозволить збільшити періоди між загостреннями захворювання, скоротить зростання грижі, загальмує руйнівні процеси.

Проте кваліфікована діагностика і своєчасне і професійне лфкування зможе позбавити не тільки скарг на біль, але й самої грижі. Ефективність терапії протрузії міжхребцевих дисків безпосередньо залежить від стадії хвороби. Не треба залишати поза увагою болі в попереково-крижової, грудної або шийної області спини і не займатися самолікуванням.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати