ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мы лечим заболевания опорно-двигательного аппарата (позвоночника, суставов) и заболевания нервной системы с 1978 года, с момента создания нами первой в СССР клиники вертебрологии.

Мы более чем 40 лет сохраняем и развиваем традиции клиники. Наши интересы - это болезни позвоночника, суставов, неврология, ортопедия, ревматология, патология сосудов и сердца в неврологии и др.

Наша совершенная и мощная диагностическая база основана на мировых университетских стандартах. При этом наши собственные разработки в диагностике, лечении и реабилитации дают возможность решать самые сложные клинические задачи.

Ключевой приоритет клиники – это качественная диагностика и эффективная медицинская помощь нашим пациентам

Хрускіт у коліні, що робити?

Хрускіт у коліні нерідке явище. Людина може відчувати хрускіт в коліні при ході, під час бігу, при вставанні зі стільця, присіданні. Тобто – за будь-яких рухів в колінному суглобі.

Якщо хрускіт у коліні відчувається постійно, це говорить про якісь зміни у суглобі. Він може не супроводжуватися болем, що створює ілюзію, що начебто немає нічого серйозного. У будь-якому разі лише на початку. Коліна, в принципі, не повинні хрустіти. Якщо все-таки є хруст, то це говорить про якісь порушення у колінах.

Хрускіт у коліні, що робити?

Хрускіт у коліні – це зміни у тканинах коліна, частіше обмінного характеру. Наприклад – порушення обміну кальцію і його накопичення у суглобі може призводити до хрускоту. Спочатку начебто нічого страшного в цьому немає. Ні болю, ні порушення функція коліна. Але з віком такі обмінні порушення можуть призвести до розвитку більш складного захворювання. Наприклад – вираженого мілкокристалічного артриту.

Мілкокристалічний артрит – накопичення кристалів (солей) в суглобі. Наприклад – пірофосфатний артрит коліна, хондрокальциноз колінного суглоба, подагричний артрит і ін.

При такому порушенні обміну речовин з віком кристалів накопичується все більше і більше, хрящ починає руйнуватися і розвивається артроз колінного суглоба.

Хрускіт у суглобі може з’являтися при будь-якому запаленні синовіальної оболонки – при початковому артриті. Так само, як і при артрозі. Для артрозу характерний хрускіт у коліні.

Артроз – це захворювання, яке в майбутньому може призвести до заміни суглоба. Це дорога і небезпечна операція. Тому слід звертати увагу на хруст у суглобі і вчасно проходити діагностику. Навіть, якщо болі у суглобі ще немає.

Хрускіт у коліні буває при нестабільному суглобі. Як відомо, нестабільність (підвищена рухливість) в коліні розвивається при зниженні тургору м’яких тканин колінного суглоба. В такому випадку може виникати не тільки хрускіт, а й з’являтися біль у коліні. Наприклад, при вставанні зі стільця або після бігу.

Діагноз при хрускоті в колінному суглобі встановлюється на підставі Рентгена, МРТ або УЗД коліна, а також – лабораторного обстеження. Але найголовнішим етапом в діагностиці є консультація лікаря ортопеда:

  1.  Гонгальський Володимир Володимирович
  2.  Шитюк Михайло Юрійович
  3.  Копил Євген Геннадійович

Тільки лікар може звести воєдино клінічну картину (результати обстеження суглоба, який хрустить) і дані апаратного обстеження пацієнта. Більш того, тільки лікар може визначити обсяг необхідного обстеження. Якщо ж лікар ортопед виявить запалення або обмінні зміни в суглобі, він може рекомендувати пацієнту консультацію лікаря ревматолога:

  1.  Жандаров Сергій Володимирович
  2.  Максимов Григорій Олександрович

Тактика лікування хрускоту в коліні залежить від встановленого діагнозу. Про можливі варіанти лікування колінного суглоба читати тут.

До якого лікаря звертатися при хрускоті у коліні?

Звертатися потрібно до лікаря ортопеда. Якщо ж буде виявлено запалення або запідозрені обмінні захворювання, ортопед направить пацієнта до лікаря ревматолога Центру «Меддіагностика».

 

Акції