ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Гіпоменорея або мізерні місячні: причини, симптоми, лікування

Щомісячні кровотечі з піхви є природним наслідком циклічних гормональних змін в організмі жінки. Стан, коли менструації відбуваються так само регулярно, але з мізерним виділенням крові вважається гінекологічним розладом і потребує лікування. Гіпоменорея – так називається ця патологія, характеризується зменшенням обсягу менструальної крові на 20% і більше в порівнянні зі звичайними місячними.

Нормальною менструацією вважається виділення крові, що відбувається протягом 3-7 днів з крововтратою від 20 мл до 60 мл на добу. Мізерними місячними називається процес, що триває до 2-х днів з крововтратою менше 20 мл на добу.

Класифікація гіпоменореї і її наслідків

З урахуванням тривалості та обсягу місячних гіпоменструальний синдром класифікується наступним чином:

 • олигоменорея – фізіологічний процес триває 1-2 дні;
 • опсоменорея – місячні стали мізерними, а інтервал між ними збільшився від 35 днів до 3-х місяців;
 • гіпоменорея – рідкісні, нетривалі і мізерні менструації.

Без коригування гіпоменорея веде до згасання репродуктивної функції, в результаті чого жінка не може завагітніти і нормально виносити дитину до пологів.

Гипоменорея или скудные месячные

Що є причиною мізерних місячних

Якщо у менструальної крові нормальний колір, місячні приходять вчасно, а самопочуття жінки задовільне, захворюванням такий стан не є. Якщо ж крім мізерних виділень присутні і інші симптоми, ситуацію розглядають як патологічну.

Важливо! Гіпоменорея може бути сигналом про розвиток в організмі пацієнтки серйозного гінекологічного або ендокринного захворювання.

Відповідаючи на питання: чому місячні мізерні, необхідно виділити кілька основних причин.

 1. Порушення функції щитовидної залози, що виробляє гормон тироксин, без якого неможлива нормальна менструація і зачаття.
 2. Дистрофія або ожиріння. При дефіциті жиру в організмі сповільнюється синтез естрогенів. Надлишкова маса тіла веде до надмірного збільшення кількості жіночих статевих гормонів, і вони починають домінувати над прогестероном, який теж бере участь в регуляції менструального циклу.
 3. Авітаміноз, анемія. Недолік в організмі вітамінів тягне за собою зменшення синтезу гормонів і дефіцит гемоглобіну, що призводить до мізерних виділень під час менструації. На тлі гіпоменореї, спровокованої авітамінозом, з’являються хворобливі відчуття внизу живота, розвивається безплідність.
 4. Вроджені аномалії будови матки, ускладнені пологи, хірургічні втручання, в тому числі вискоблювання – теж є причинами мізерних місячних.

У медичній практиці чимало випадків, коли бідна менструація ставала першим сигналом того, що розвивається нервово-психічний розлад.

Симптоми гіпоменореї

Крім того, що місячні йдуть бідно, для гіпоменореї характерні і інші симптоми:

 • неприродний колір менструальних виділень – від світло-коричневих до майже чорних;
 • головний біль;
 • нудота;
 • загальна слабкість;
 • кишкові розлади;
 • хворобливість в області попереку;
 • спастичні скорочення матки.

Деякі жінки скаржаться на сильні носові кровотечі, які зникають з припиненням місячних. Ще однією неприємною ознакою гипоменструального синдрому є зниження статевого потягу, відсутність оргазму.

Однак гіпоменорея може протікати без додаткових симптомів і без будь-яких ускладнень, крім порушення фертильності. Якщо жінка не планує більше мати дітей, крім безпліддя такий стан їй нічим не загрожує. У жінок в період пременопаузи гіпоменорея вважається нормальним явищем, яке свідчить лише про початок кардинальної перебудови в організмі.

Пацієнткам ж репродуктивного віку, в плани яких входить народження дитини, ігнорувати мізерні місячні неприпустимо. Вчасно розпочате лікування допоможе жінці знайти щастя материнства.

Методи лікування мізерних місячних

Терапевтичні заходи залежить від чинників, що спровокували гіпоменструальний синдром. Якщо причина криється в гінекологічному захворюванні, лікуванням пацієнтки займається гінеколог. Гіпоменорею на тлі гормональних порушень лікує гінеколог-ендокринолог. Фактори психологічного характеру усуваються за сприянням психолога, а іноді і психіатра. Мізерні місячні, викликані туберкульозною інфекцією, лікує гінеколог і фтизіатр. При ожирінні і дистрофії пацієнтку паралельно веде лікар-дієтолог.

Залежно від тяжкості гіпоменореї її лікування може бути консервативним і хірургічним. Оперативне втручання спрямоване на ліквідацію спаєчних процесів. Консервативне лікування полягає в курсовому прийомі препаратів: гормональних, протизапальних, антибактеріальних і у відвідуванні фізіотерапевтичних сеансів. Вітамінні препарати спрямовані на заповнення дефіциту мінеральних речовин.

Якими б причинами не була викликана гіпоменорея, лікарі нашого лікувально-діагностичного центру підберуть ефективну терапевтичну схему, яка підходить до конкретного випадку. Ціни на послуги в клініці «Меддіагностика» доступні для всіх верств населення і вказані в прайс-листі.

Ціна на послуги

Записатися до гінеколога в Центр «Меддіагностика», м. Київ, лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4. Місцезнаходження на карті

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать