ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування реактивного артриту в Києві

Реактивний артрит (синдром Рейтера) – гостре запальне негнійне захворювання суглобів, що розвивається після перенесеної гострої кишкової або урогенітальної інфекції.

Реактивний артрит відноситься до групи сіронегативних спондилоартритів. При реактивному артриті часто виявляється антиген гістосумісності HLA-В27, проте його відсутність не виключає наявність цього захворювання. В27-асоційовані артрити викликаються ієрсинією, сальмонелою, шигеллою, Campylobacter, хламидією. В27-незалежні артрити викликаються стрептококами, гонококами, бруцеллами, борреліями, грибами, вірусами (краснухи, гепатиту В, епідемічного паротиту, аденовірусами).

При захворюванні має місце субфебрилітет, загальна слабкість, зниження апетиту і схуднення, виникає запалення в суглобах, частіше на ногах, запалюються крижево-клубові зчленування і місця прикріплення зв’язок і сухожилля. Можливо поєднання з кон’юнктивітом, уретритом, баланітом, цервіцитом, ерозіями в ротовій порожнині. Іноді виникає кератодермія – гіперкератоз на підошвах і долонях і ураження нігтів – різні види ониходистрофії.

При тяжкому перебігу можуть розвинутися аортит, міокардит з порушенням ритму серця і провідності, недостатність аортального клапана, перикардит і плеврит. Можливе ураження скелетної мускулатури, периферичної нервової системи, може розвинутися лімфаденопатія. Типовим представником реактивних артритів є синдром Рейтера з тріадою симптомів – артрит, уретрит, кон’юнктивіт.

Діагностика реактивного артриту

Для діагностики використовуються загальний аналіз крові і сечі, посіви з носоглотки, посіви сечі і виділень, ревмопроби. Досліджується кров на наявність гепатитів В і С, антитіл до бруцел, боррелій і інших інфекцій. Іноді є необхідність зробити аналіз на ВІЛ. Проводиться полімеразно-ланцюгова реакція на наявність урогенітальної інфекції. Досліджується кал на наявність інфекції, паразитів і найпростіших. Для дослідження самих суглобів і навколосуглобових тканин застосовуються рентгенографія, УЗД та МРТ суглобів, а при ураженні серця – ЕКГ і ЕхоКГ. При наявності синовіту досліджується синовіальна рідина.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Цифровий рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU

Діагностика і лікування в центі "Меддіагностика" проводяться в одній будівлі.

Лікування реактивного артриту

Результат після захворювання багато в чому залежить від виявлення збудника, підбору адекватного лікування артриту і своєчасності його проведення. При неадекватному лікуванні або запущеному випадку багато шансів хронізації процесу: тоді виникають складнощі з виявленням збудника і його лікуванням.

При виявленні урогенітальної інфекції проводиться антибактеріальна терапія. При цьому необхідно паралельно лікувати і статевого партнера. При артритах, пов’язаних з гострою кишковою інфекцією антибіотики неефективні. У разі виявлення вірусних захворювань проводиться противірусна терапія в умовах спеціалізованого лікувального закладу.

Для зменшення запального процесу застосовуються загальноприйняті в ревматології медикаментозні препарати протизапальної та базисної спрямованості. Працює еферентна терапія. Після зменшення запального процесу проводиться реабілітація. Важлива іммуномодуляція.

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології

www.gongalsky.com.ua

Читати більше про суглоби і їх лікування:

  1. Лікування болю в суглобах в Києві
  2. Лікування болю в колінах
  3. Як уникнути операції на суглобі
  4. Лікування артриту колінного суглоба
  5. Лікування артриту тазостегнового суглоба

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Діагностика та лікування реактивного артриту проводиться в Центрі “Меддіагностика” за адресою м. Київ, провулок Будівельників, будинок 4, лівий берег, 250 м від метро Дарниця.

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать