ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Як вилікувати грижу хребта без операції?

Біль у нозі, біль у спині, нестерпні нічні болі, неможливість пройти велику дистанцію. Все це може бути виявом грижі диска.

За останні 40 років нашої роботи з хребтом та грижами дисків прикладів можна навести безліч.

Один із них – Ірина. Молода жінка 35 років. Мама буквально зняла Ірину з операційного столу та привела до клініки у серпні 2018 року.

Після проведеного лікування грижі не стало.

Історія лікування Ірини від грижі диска

Ірину турбували цілодобові болі в попереку. Вночі біль не давав їй спати, а вдень біль у попереку та в нозі посилювалися при ходьбі. Болі в спині не давали сидіти і «вдаряла» в ногу під час підйому зі стільця. Біль викликав кашель та чхання – хворіли ліва нога та ліва сідниця. До речі, біль у нозі та біль у сідниці – це найчастіше характерна ознака радикуліту (здавлювання корінця у хребті). Цілодобові болі в спині та нозі при грижі диска частіше інтенсивні та носять вимотуючий характер. Людина з грижею не спить ночами та не відпочиває вдень. Мріючи уникнути цього болю, людина згодна на все. У тому числі – на операцію.

Але, як показує багаторічна практика, грижу диска можна зменшити у розмірі та навіть повністю вилікувати без операції.

Дивлячись в історію хвороби Ірини, можу сказати, що ситуація була не простою. Біль у спині її турбував 8 років. А нестерпний біль у нозі приєднався 3 місяці тому.

Були додаткові фактори, які не давали лікарям зняти цей біль у спині та біль у нозі медикаментами. Список медикаментів вразив навіть мене. Їх вона приймала у дуже великій кількості та довго. Масаж викликав загострення. Спроби «вправити» диск мануальною терапією теж не мали успіху і викликали загострення. Одним словом – окрім операції, на чому наполягали хірурги, іншого шляху Ірина вже й не бачила. Клініка «Меддіагностика» була її останньою спробою, на чому наполягла мама.

Оглянули Ірину неврологічно та ортопедично, досліджували хребет на МРТ та рентгені. Виявилося, що у неї дуже велика лівостороння грижа розміром 12 мм.

МРТ хребта до- та після лікування грижі диска

На МРТ показано лікування грижі диска (до-і після лікування).

МРТ хребта до лікування грижі диска

 

МРТ хребта після лікування грижі диска

Після першого прийому вдалося виражено зменшити біль. Ніч Ірина вже спала. Денні болі у значно зменшилися вже за кілька днів. Можливість спати без болю – це також багато.

Минуло 2 тижні. Ірину практично нічого не турбувало. Але ногу підняти в повному обсязі вона ще не могла. Зберігся т.зв. симптом Ласега (біль у спині та нозі, коли пацієнт лежить на спині, а лікар піднімає ногу). Це говорило про те, що грижа ще стискає корінець.

Що робити з грижею?

Довелося її трохи обстежити. З’ясувалося, що окрім грижі у неї є ще й запалення, яке не давало зменшитися набряку тканин диска. Просто – волога не йшла з грижі. Нашим завданням було висушити грижу диска. Технологічно це справжній процес. Він зайняв у нас кілька місяців. При цьому через кілька днів після початку лікування якість життя Ірини стала незрівнянно кращою: вона спала вночі, а вдень її турбував помірний епізодичний біль. Цей біль не йшов ні в яке порівняння з тим виснажливим постійним болем у нозі, яку вона відчувала до лікування. Тому ми мали змогу займатися зменшенням грижі у плановому порядку.

Оцінивши вихідні дані (результати аналізів, біомеханіку хребта та ін.) ми розпочали «висушування» та «вправлення» грижі диска. Через 1 місяць грижа зменшилася на 50%.

МРТ хребта, через 1 місяць грижа зменшилась на 50%

Контрольний МРТ через 5 місяців показав повну відсутність грижі диска (див. знімки Ірини нижче):

Контрольний МРТ через 5 місяців показав повну відсутність грижі диска

Зверніть увагу на дати проведення МРТ у нижньому правому кутку. МРТ дослідження проведено на одному апараті 1.5 тесла у клініці «Меддіагностика» у процесі лікування Ірини. МРТ хребта дозволяє відстежити динаміку зменшення грижі диска.

Ірина пройшла не лише курс лікування, а й курс реабілітації. У неї відновився рефлекс на лівій нозі з ахіллового сухожилля. Ми їй зміцнили спину, навчили себе безпечно вести, розповіли, як зробити так, щоб грижа не утворилася знову. Ці методи відпрацьовувалися у клініці протягом останніх 40 років. Фізична реабілітація дозволяє звести до мінімуму ризики рецидиву грижі диска

Сьогодні Ірина цілком здорова людина з повним обсягом рухів у хребті. Її не турбують ні біль у спині, ні біль у нозі.

Вона щаслива, що вдалося вилікувати грижу хребта без операції.

Зазвичай, як показує наша багаторічна практика, реабілітація після операції щодо грижі диска займає майже стільки ж часу, як лікування грижі без операції. Згідно з офіційною статистикою, наведеною самими нейрохірургами, хірургічне лікування грижі диска у більш ніж 60% випадків закінчується ускладненнями ( про ускладнення читати тут ). Ускладнення вимагають особливого лікування та далеко не завжди закінчуються одужанням.

Саме тому завжди краще постаратися провести нехірургічне лікування перед тим, як погодитись на оперативне видалення грижі.

Центр «Меддіагностика» десятиліттями лікував захворювання хребта нехірургічним шляхом. За останні 40 років роботи нам вдалося виробити оптимальні підходи до вирішення багатьох проблем із хребтом. У тому числі знайти найбільш раціональні методи лікування гриж дисків хребта.

Відгук Ірини

Дякуємо центру “Меддіагностика” за надану допомогу. Болі в спині мене турбували вже давно, проте я особливо не надавала цьому значення, обходилася то мазями, то масажами, які приносили полегшення лише на якийсь час. Забила тривогу я тільки тоді, коли біль почав віддавати в ногу і пішло оніміння ноги.
Я відразу зробила МРТ, на якому виявилася міжхребцева грижа 12 мм , яка здавлювала сідничний нерв. Пропила таблетки протизапальні, вітаміни, але особливого полегшення не було, біль у спині зменшилася, але нога продовжувала німіти.
Ходили на консультацію до нейрохірурга, але там відповідь одна – оперативне лікування. Операцію я робити побоялася, вирішила спробувати інші методи. Друзі мені порадили звернутися до центру “Медіагностика”. Мені тут призначили курс лікування хребта та сказали, що з операцією поспішати не варто, прооперувати завжди можна встигнути. Я пройшла суху витяжку хребта, курс масажів, уколи вздовж хребта. Ногу стало поступово відпускати і на 6-7 сеансів пройшло оніміння пальців.
Після лікування призначили лікувальну фізкультуру закріплення ефекту. У результаті моя грижа з 12 мм зменшилася до 2мм! Я дуже рада, що потрапила до цього центру, де працюють професіонали своєї справи, які ставлять людей на ноги та надають реальну допомогу. Окремо дякую професору Гонгальському Володимиру Володимировичу. Це людина з великої літери та професіонал своєї справи! Рекомендую всім цей центр. Дякую Вам велике, що Ви є! З повагою, Реміга Ірина

Устаткування

Обладнання центру для встановлення діагнозу та виявлення грижі чи протрузії, а також причини болю у спині чи в нозі.

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Хто лікує грижу диска без операції

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог

Вартість послуг

Чому не слід поспішати з видаленням грижі

Перш ніж лягти на операційний стіл для видалення грижі диска, завжди є сенс спробувати вилікувати захворювання без операції. І тому існує низка методів, які ефективні зменшення грижі у розмірах. Тим більше, існує близько 60 видів захворювань та станів організму людини, за яких симптоми можуть нагадувати прояви грижі диска. І якщо при цьому на МРТ виявляють протрузію або грижу, то нерідко біль списують грижу (протрузію), відмовляючись помічати основну причину болю. Як правило, питання в діагностиці та широті мислення лікаря.

Абсолютні та відносні показання для хірургічного лікування гриж

Для вирішення питання про хірургічне видалення грижі диска користуються показаннями для операції , які чітко прописані. Показання щодо операції бувають абсолютними (коли операцію потрібно робити терміново) і відносними (коли можна не поспішати, але при цьому операція не виключена).

Абсолютними показаннями для хірургічного видалення грижі диска є насамперед симптоми, що свідчать про тяжкі вторинні неврологічні розлади. Таких, як порушення функції тазових органів – сечовипускання та дефекації. Найчастіше це нетримання сечі та калу. З переліком абсолютних та відносних показань для проведення хірургічного видалення грижі диска можна ознайомитись тут

Де лікувати грижі диска без операції

Лікування грижі диска та протрузії диска без операції у Києві проводять за адресою: провулок Будівельників, будинок 4 (250 м від метро Дарниця).

Доктор медичних наук, професор НМУ,
Гонгальський В.В.

Читати більше:

Інші відгуки про лікування міжхребцевої грижі без операції

Огромное спасибо Владимиру Владимировичу Гонгальскому, за его методику, и сотрудникам центра Лечебно-диагностического цента «Меддиагностика». У меня 4 межпозвоночных грыжи, лечился в больнице около месяца, каждый день по три четыре укола, перепробовал немало «народных целителей» от каких-то заклинаний до медовых укутываний и массажей. Говорили что без операции не обойтись, в общем настроение было еще хуже чем мое здоровье. Доходило до того, что я 50 метров не мог пройти без отдыха немела нога, и боль в районе бедра была просто невыносимой. И вот уже не помню, как но я увидел информацию о данной клинике. На первый прием пришел, с долей скептицизма, но после третьего приема и в дальнейшем после медикаментов, физических занятий, разработанных лично профессором Гонгальским, полностью прошла боль в ноге, которая меня преследовала на протяжении уже нескольких лет. Спустя еще какого-то времени реабилитации. я полностью выпрямился, походка приняла прежнею легкость, ко мне вернулась уверенность, радость, настроение)))) Теперь ежедневные прогулки по 5 км только приносят удовольствие! Конечно один курс, это не панацея, огорчатся не стоит. После месячного перерыва от занятий, и когда мне уже стало легче, как человек «Советской закалки», резко принялся за работу, дискомфорт в спине и бедре понемногу начал возвращаться, но теперь то я знаю что надо делать, куда обращаться, надо заниматься, самому или в центре, это уже у кто как может. И главное… что это не какое-то лекарство с побочными действиями, или операция с неизвестным концом…. Для сомневающихся заявляю это РАБОТАЕТ!!!! И еще раз огромное спасибо!!!!

Автор:Власенко Александр Михайлович
Дата посещения клиники:09 Январь 2014

Большое спасибо Гонгальскому Владимиру Владимировичу и всему чуткому персоналу клиники за то, что вернули меня к нормальной жизни. У меня грыжа позвоночника в сегменте L5-S1 – 7 мм. В 2012 году была грыжа в том же сегменте – 10,02мм. Была сделана операция, но либо не удачно либо пошел рецидив грыжи, но после операции, через 6 мес., я почувствовала сильную боль в левой ноге. Лечение местных невропатологов не дало результатов. Обратилась в частную клинику к мануальщику. Проходила лечение пчелами, магнитами, иголками и тд. После чего вообще перестала сидеть и ходить. Пролежав 1 мес. в кровати и передвигаясь по квартире при помощи палки, принимая при этом сильные обезболивающие, которые давали временный эффект, я узнала и обратилась в клинику Меддиагностики к профессору Гонгальскому В.В. Благодаря правильно поставленному диагнозу и назначенной методике лечения сейчас я снова хожу и сижу. Как оказалось, причиной моих страданий был послеоперационный рубцово-спаечный процесс. По простому говоря – рубцы и спайки пережимали седалищный нерв и это не давало мне нормально жить. И если бы у меня была возможность вернуть время вспять, то я бы никогда не сделала бы ту операцию, но к сожалению, я не знала тогда о существовании клиники “Меддиагностика”, специалисты которой помогли бы мне избежать операции. Конечно же , спайки и рубцы полностью не исчезли, так как это процесс очень длительный. Сейчас при помощи назначенной мне ЛФК я разрабатываю эти спайки. И верю, что очень скоро я забуду о своей проблеме навсегда. Еще раз хочу поблагодарить за чуткое отношение и внимание к моей проблеме весь персонал клиники: Лейлу Николаевну, Олега Антоновича, медицинских сестер клиники и конечно же Гонгальского Владимира Владимировича!!!Буду рекомендовать вашу клинику всем своим знакомым.Низкий вам всем поклон и процветания!

Автор:Кучеренко Наталия
Дата посещения клиники:25 Январь 2014

Доброго дням Всім. Думаю, що тим людям які ще досі в пошуку до кого звернутися і як вирішити свої проблеми, мій відгук розставить всі крапки над «і». Мій стан погіршився у лютому 2016 року, це виражалося пришвидшеним серцебиттям, задишкою, низьким тиском і що найголовніше – різкими та сильними запамороченнями. Спершу я звернулася в лікарню, по своєму місцю проживання, до невропатолога. Зробила МРТ, отримавши результати мені був назначений чотирнадцяти денний курс лікування, який заключався в прийманні таблеток, капельниць та уколів. Після цього недовготривалого лікування мій стан покращився, але не на довго, і найприкріше те, що головокружіння не переставало мучити мене. Добра знайома порадила мені хорошого лікаря, який допоміг їй у вирішенні проблем зі здоров’ям. До Волкова Михайла Вікторовича я звернулася в кінці січня 2017 року, вислухавши мою історію, ми зробили додаткове обстеження і почали курс лікування. Найприємнішим здивуванням було те, що я не приймала жмені таблеток, уколів і різного роду капельниць. Лікар Михайло Вікторович почав лікування з того, що надавлював на певні точки, робив масажі шиї, познайомив мене з шийною фізкультурою і останньому етапі лікування я пройшла процедуру голковколювання. Мій стан почав покращуватися вже після третього сеансу, а сам курс був десятиденний. В кінці лютого всі мої симптоми зникли. Я почуваю себе неймовірно здоровою, бадьорою, сповненою сил та енергії. І це все завдяки чудовому спеціалісту, знавцю своєї справи, чарівнику – Волкову Михайлові Вікторовичу!!! Рекомендую всім саме цього лікаря, який розуміє мій організм з першого слова, він добросовісний і дуже уважний лікар, який з великою увагою і опікою підійшов до кожного моменту. Сама клініка в цілому теж залишила мене з приємними враженнями.

Автор:Баглай Ірина Ігорівна
Дата посещения клиники:23 Март 2017

В трех местах сказали, что нужно удалять грыжу. Нога болела невыносимо почти месяц. Четвертое место, куда я решила пойти, как в последнюю инстанцию перед операцией – была клиника Меддиагностика. Решила идти к профессору. Он долго рассматривал снимки, стучал молоточком по ногам, поднимал ноги. Настоял на повторном МРТ и на рентгене. Потом сказал, что это не грыжа, а воспаление нерва, которое приняли за грыжу. Сделал укал в спину, поставил иголки. И, о чудо, и я сразу пошла. Болело еще несколько дней. Встречались 3 раза. Через 5 дней боли практически прошли. Какое счастье! Теперь я сплю ночью и утром нога не болит. Спасибо. Успехов вам в вашем полезном труде.

Автор:Мария
Дата посещения клиники:09 Июнь 2018
Хочу сказать огромное спасибо Костьеву Игорю Кимовичу!
История моей болезни длинная, спина болела очень долго, но всегда помогали мази, таблетки. Но последний месяц уже не помогали и даже уколы. Боль была всегда! Был на консультации у нейрохирурга – сказал, что операция еще не нужна. Обратился в клинику к Костьеву ИК, назначил физиотерапию, вытяжение позвоночника, массаж. Все делалось в определенном порядке и уже после 4 – го сеанса вытяжения у меня была первая ночь сна без боли. Потом специальная зарядка и массаж. Боли сейчас нет, но я еще буду на повторном курсе лечения. Спасибо всему персоналу медцентра кто меня лечил.
Автор:Андрей
Дата посещения клиники:22.06.20
Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать