ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування радикуліту в в Києві

Радикуліт – це запалення спинномозкового корінця (Radix – означає «корінець»). Захворювання «радикуліт» характеризується болями, порушенням чутливості за корінцевим типом, онімінням в області іннервації цього корінця, відчуттям повзання «мурашок» (парестезії).

Радикуліт досить часте захворювання. Воно частіше викликано травмою корінця в області хребта. У шиї – шийний радикуліт. У грудному відділі хребта – грудний радикуліт. У поперековому відділі хребта – поперековий або попереково-крижовий радикуліт.

Радикулит

Найбільш часто зустрічається поперековий радикуліт. Це пояснюється тим, що на поперек припадає саме велике навантаження. Тому він і травмується частіше.

Характерною особливістю радикуліту є те, що він частіше починається з болю в спині. Або – болів в шиї при шийному радикуліті.

Радикуліт виникає при протрузіях і грижах диска, при остеохондрозі хребта, при подразненні і (або) здавлені корінця диском. Можливе виникнення радикуліту при пухлинах, остеофітозі (див. Спондилоартроз), при зсувах хребців (так званий фасеточний синдром), при ураженні судин корінця, при спінальному стенозі.

Діагностика радикуліту

Для діагностики радикуліту проводять клінічне обстеження з урахуванням неврологічних проявів. Краще це робить лікар невролог (невропатолог). Неврологічне обстеження підкріплюється МРТ обстеженням відповідного відділу хребта. Також допомагає в діагностиці радикуліту рентген хребта. Діагноз «радикуліт» можна встановити і без МРТ, тільки на підставі рентгена та клінічного огляду пацієнта. Є методи діагностики причин радикуліту за допомогою УЗД, але це працює тільки при поперековому і шийному радикулітах.

Диагностика радикулита

Лікування радикуліту

Можна лікувати наслідок – тільки запалення корінця. Так робили раніше. Зараз, при наявності діагностики – МРТ, УЗД і рентгену, лікування радикуліту набагато ефективніше. Ці методи дослідження дозволяють знайти причину поразки корінця. Найефективнішим лікуванням радикуліту – є виявлення причини і її усунення.

Наприклад, якщо причиною радикуліту є грижа, є спеціально розроблені методи нехірургічного лікування радикуліту, див. більше

Діагностичне обладнання Центру «Меддіагнотсіка»

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8
Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать