ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Приливи жару і поту у жінок: симптоми, лікування в Києві

Пітливість при менопаузі – типове явище для жінок, які переступили певний віковий рубіж. Зазвичай менопауза наступає між 47-52 роками, але бувають відхилення в більшу або меншу сторони. Медицині відомі випадки, коли клімактеричні зміни починалися в 30 років, що, звичайно, є патологією, обумовленою генетичними факторами, важкими умовами роботи або хронічними захворюваннями.

Менопауза – фізіологічний перехідний період, який супроводжується згасанням активності залоз, які виробляють статеві гормони, це призводить до погіршення загального самопочуття і часто до припливів жару у жінок. Її наступ можна визначити відсутністю менструації протягом декількох місяців, не пов’язаною з вагітністю або прийомом певних препаратів.

Приливы жара и пота у женщин: симптомы, лечение в Киеве

Симптоматика менопаузи

Менопаузі передує пременопауза, таким чином вона не настає раптово. Період пременопаузи триває близько 4-х років, протягом яких відзначається нерегулярність циклу, велика кількість чи убогість менструальних виділень. В цей же час часто з’являються сильні припливи поту (гіпергідроз), чого раніше ніколи не спостерігалося.

Пітливість і припливи у жінки

Пітливість і припливи у жінки – це один з основних симптомів менопаузи, який зустрічається у 70-80% пацієнток гінекологічних клінік. Для припливів характерно раптове відчуття жару або холоду, яке з’являється у верхній частині тулуба, в голові, а потім поступово поширюється по всьому тілу, аж до долонь і стоп. Зовнішньою ознакою припливу жару у жінки є різке почервоніння обличчя і виступ поту на лобі. Тривають таких нападів складає 2-4 хвилини, протягом яких може спостерігатися прискорене серцебиття, почуття необґрунтованої тривоги. Припливи поту у жінок в день можуть повторюватися 3-4 рази, в важких випадках приблизно через кожну годину.

Приливи холоду і жару у жінки

Приливами холоду і жару жінки страждають і ночами. Явища ці призводять до безсоння, наслідком якого є швидке виснаження, дратівливість, погана працездатність. Постійно перебуваючи в поганому настрою, дружина зривається на чоловікові, в результаті чого в родині виникає непорозуміння, сварки, які іноді навіть закінчуються розлученням. У таких ситуаціях причина розпаду сім’ї не завжди ясна до кінця, але насправді вона обумовлена ​​менопаузою і припливами жару у жінок.

Висновок такий: лікуванням припливів у жінок нехтувати не можна. Як тільки у вас з’явилися перші симптоми клімактеричного періоду, не тягніть час, а відразу записуйтеся на прийом до гінеколога.

Припливи у жінок – лікування

З припливами жару та поту у жінок при клімаксі лікарі борються різними методами, лікування залежить від стану пацієнтки і ступеня вираженості симптоматики. Є цілий ряд факторів, що провокують погіршення самопочуття, тому першочергове завдання лікаря виявити і усунути їх.

Ось кілька популярних причин, чому припливи у жінки можуть стати частіше і неприємніше:

  • стреси і сильні емоційні переживання;
  • препарати для поліпшення метаболізму, які деякі жінки починають приймати з початком менопаузи, щоб запобігти збільшенню маси тіла;
  • їжа та напої, які посилюють серцебиття – кава, алкоголь, гострі страви;
  • припливи поту у жінок можуть бути спровоковані носінням теплого одягу, що “не дихає”, перебуванням в задушливому приміщенні;
  • підсилюють стан гіпертиреоз і гіпоглікемія, вони вимагають обстеження і лікування у ендокринолога.

Усунувши ці причини, можна домогтися істотного поліпшення без медикаментозного лікування.

Припливи у жінок – лікування гормонами і іншими методами

Якщо немедикаментозна терапія виявилася неефективною – частота та інтенсивність припливів не знизилися, пацієнтці призначають лікарські препарати. Клімактеричні симптоми обумовлені зниженням рівня жіночих статевих гормонів. Завдання лікаря полягає в підвищенні кількості жіночих гормонів в організмі пацієнтки. Тому на першому місці по дієвості в списку лікарських засобів для лікування припливів в менопаузі стоять гормональні препарати.

Ліки гормональної групи для жінок містять в своєму складі натуральні або синтетичні естрогени. Ефективність такого лікування становить 90%. Діють препарати швидко. Сучасні гормональні засоби приймаються в малих дозах.

Однак, як і у будь-яких ліків, у такої терапії є ряд протипоказань:

  • цукровий діабет;
  • пухлини, зростання яких може прискоритися від прийому гормонів;
  • ниркова і печінкова недостатність;
  • аутоімунні захворювання;
  • інші хронічні патології.

Гормони в таблетках і капсулах можуть викликати серйозні побічні ефекти, які проявляються набряками, сильними головними болями, швидким набором ваги. Тому таке лікування призначають тільки у важких випадках перебігу менопаузи або при ранньому клімаксі.

ВАЖЛИВО! Приймати гормональні таблетки без призначення лікаря неприпустимо. Спочатку пацієнтка повинна пройти обстеження на предмет виявлення захворювань, наявність яких є несумісним з гормональною терапією.

Замість гормонів лікар підбере іншу схему лікування: препарати для регуляції теплообміну, фітотерапію, заспокійливі або антидепресанти, щадні ліки комплексного впливу.
Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі.

Де лікувати приливи жару і поту у жінок, гінеколог в Києві

Діагностику і лікування припливів у жінок, корекцію гормональних змін, обумовлених менопаузою проводять у відділі гінекології Центру «Меддіагностика» за адресою: м. Київ, провулок Будівельників, дом.4 (лівий берег, 250 м від станції метро Дарниця).

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики
Басов Олександр Володимирович
Лікар УЗД-діагностики (Тимчасово не працює)
Фокіна Ольга Ярославівна
Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать