ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

МРТ плечового суглоба

Плечовий суглоб – самий рухливий суглоб людини. Для підтримки стабільності в суглобі присутні додаткові структури, які фіксують головку плечової кістки в суглобової западини: це – суглобова губа суглобової западини лопатки і так званої м’язи ротаторної манжети плеча (підлопаткова, надостная, подостная і мала кругла м’яза). Саме ці структури часто страждають при дії факторів. В результаті виникає больовий синдром, який порушує рухливість в суглобі, і, тим самим, що приводить до зниження якості життя або навіть до втрати працездатності. Найбільш інформативними методами діагностики тканин плечового суглоба є УЗД і МРТ.

МРТ плечового суглоба – сучасний, неінвазивний, безболісний, досить інформативний метод візуалізації обстеження органів. Метод МРТ заснований на використанні магнітного поля, напруженість якого трохи перевищує напруженість природного магнітного поля Землі, до якого людина адаптована і в якому він живе. Це робить метод МРТ практично безпечним (за винятком можливої наявності деяких  протипоказань при яких проведення МРТ плечового суглоба не рекомендується).

В яких випадках призначають МРТ плечових суглобів.

Найчастішою причиною призначення МРТ плечових суглобів є біль або хворобливе порушення рухливості в плечовому суглобі. Причинами таких станів можуть бути дегенеративний процес тканинах суглоба, їх запальні зміни, травми, онкологічні захворювання. МРТ дозволяє визначити, які саме структури суглоба пошкоджені ( зв’язки, м’язи, сухожилля, хрящ і ін. ), Природу пошкодження ( пухлина, травма, запалення і т.д. ), характер патології. МРТ діагностика стала незамінною в повсякденній практиці.

Тендосиновіт сухожилля довгої головки біцепса плеча

Освіта проксимального відділу діафіза правої плечової кістки, з проростанням в прилеглі м'які тканини плеча

Які зміни діагностують за допомогою магнітно-резонансної томографії плечових суглобів?

Магнітно-резонансна томографія плечових суглобів допомагає діагностувати:

  • ушкодження структур ротаторної манжети плеча,
  • пошкодження суглобової губи суглобової западини лопатки,
  • пошкодження сухожилля довгої головки біцепса плеча,
  • пошкодження капсули суглоба,
  • зміни характерні для остеоартрозу і артриту,
  • наявність рідини в порожнині суглоба, навколосуглобових синовіальних сумках і т.д.

Також під час проведення МРТ плечових суглобів є можливість оцінити стан акромиально-ключичного суглоба та оточуючих м’язів плеча.

Не можна залишити без уваги і такі грізні ураження структур в області плечового суглоба як онкологічні процеси.

Як відбувається обстеження МРТ плечового суглоба.

Під час проведення МРТ на обстежуваний плечовий суглоб надаватися спеціальна катушка- «наплічник», яка у вигляді півсфери покриває зону плечового суглоба. Пацієнт лягає на спину і поміщається в робочу зону відкритого магніту приблизно на 15-30 хвилин. Під час роботи МРТ системи єдина вимога до пацієнта – лежати спокійно і не рухатися. При цьому, під час обстеження в кабіні МРТ з пацієнтом може перебувати супроводжуючий. За час проведення обстеження система генерує МРТ зображення плечового суглоба в трьох проекціях. Дана інформація передається на опис лікаря МРТ. Висновок видається відразу після обстеження в той же день.

Реально, для розуміння доктором суті процесів при болях в плечовому суглобі, перед МРТ важливо пройти рентген плечового суглоба . Рентген дає багато додаткової інформації, зокрема – про будову суглоба, співвідношенні суглобових поверхонь, наявності ряду захворювань, які не видно при МРТ плечового суглоба.

Подивитися ціни на МРТ плечового суглоба в Києві

На симке МРТ плечового суглоба - розрив сухожилля надостной м'язи

На зображенні: розрив сухожилля надостной м’язи

 

 

 

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: