ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мы лечим заболевания опорно-двигательного аппарата (позвоночника, суставов) и заболевания нервной системы с 1978 года, с момента создания нами первой в СССР клиники вертебрологии.

Мы более чем 40 лет сохраняем и развиваем традиции клиники. Наши интересы - это болезни позвоночника, суставов, неврология, ортопедия, ревматология, патология сосудов и сердца в неврологии и др.

Наша совершенная и мощная диагностическая база основана на мировых университетских стандартах. При этом наши собственные разработки в диагностике, лечении и реабилитации дают возможность решать самые сложные клинические задачи.

Ключевой приоритет клиники – это качественная диагностика и эффективная медицинская помощь нашим пациентам

Біль у коліні при вставанні

Біль у коліні при підйомі з ліжка, вставанні зі стільця, підйомі по сходах завжди свідчить про те, що є проблема з тканинами колінного суглоба. Будь-який біль – це або запалення, або защемлення, наприклад, нерву або ділянки тканини коліна, або початок іншого патологічного процесу в суглобі. Якщо з’явився біль при вставанні зі стільця бажано звернутися до лікаря для встановлення причини цього болю.

Будь-який біль нагадує нам про те, що є якась проблема. Багато захворювань сигналізують про свій початок болем. Кажуть, що біль – це «сторожовий» пес організму. До болю потрібно прислухатися і аналізувати його.

Чому виникає біль у коліні при вставанні, наприклад, зі стільця?

Колінний суглоб з точки зору біомеханіки руху досить простий. Він рухається переважно в одній площині. Є мінімальний обертальний рух, який відбувається не в самому суглобі, а за рахунок рухливості у з’єднанні між великої та малої гомілковими кістками. Це додаткове зчленування анатомічно відносять до колінного суглобу.

Біль у коліні при вставанні

Сам же суглоб при вставанні зі стільця працює тільки в одній площині. Це площина, в якій відбувається згинання та розгинання.

Біль в суглобі при вставанні зі стільця може виникати, наприклад, коли з’являється невеликий люфт в коліні. Люфт призводить до додаткової нефізіологічної рухливості коліна. Простіше кажучи, коли суглоб трохи «розбовтується». Причинами такої нестабільності в суглобі можуть бути вроджені анатомічні особливості суглоба, слабкість зв’язкового апарату, відсутність напруженості м’яких тканин … Останнє, наприклад, виникає з віком, коли м’які тканини коліна втрачають свій тургор.

Тургор – це достатній тиск рідин в клітинах тканин, коли клітина напружена.

Зниження тургору – це втрата вологи клітиною, зморщування тканин.

Втрата тургору м’яких тканин колінного суглоба призводить до зменшення висоти хряща. Зв’язки при цьому втрачають свій натяг, суглоб стає більш рухливим. Саме в цей момент можуть з’являтися неприродні зайві рухи в колінному суглобі, що нерідко і призводить до болю в коліні при вставанні.

Найчастіше, біль в коліні при вставанні говорить про те, що відбувається неприродній рух у суглобі. При цьому травмуються м’які тканини. Хоча такий біль може з’являтися і при початку інших, більш складних захворювань.

Разом з тим, біль у коліні при вставанні може бути наслідком запалення у суглобі. Такий біль буде відчуватися не тільки при вставанні, але під час бігу (читати більше).

Біль у коліні при вставанні може бути ознакою артрозу коліна. До речі, артроз колінного суглоба – це дегенерація (інволюція, старіння, руйнування) хряща суглоба. Артроз починається з втрати хрящем тургору (про тургор – див. вище).

З’ясувати причину болю у коліні при вставанні можна при огляді пацієнта (фізичному тестуванні суглоба лікарем), що, безумовно, потрібно підкріпити апаратним обстеженням.

Найперше обстеження, яке проводиться при болю в колінному суглобі – це рентген коліна. Для уточнення деталей і характеру змін у суглобі, які викликають біль при вставанні, проводять також МРТ коліна. При необхідності, коли є ознаки артриту колінного суглоба, потрібні лабораторні дослідження. Корисним при діагностиці є УЗД колінного суглоба. Краще робити УЗД обох колінних суглобів одночасно. Це дозволить побачити різницю між хворим і здоровим суглобом. Такий підхід відчутно полегшує діагностику.

Резюмуючи, важливо відзначити, що біль в коліні при вставанні є ознакою патології суглоба, що вимагає діагностики та встановлення причини. Цей біль може бути ознакою як нестабільності суглоба, так і початком серйозного захворювання. Наприклад – артрозу. Як відомо, артроз на пізніх стадіях вимагає складної і недешевої операції – заміни суглоба на штучний. Тому ставитися до болю в коліні при вставанні потрібно серйозно і не запускати хворобу.

Акції