ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Показання до відвідування лікаря вертебролога

лікар вертебролог

Вертебрологія – це наука, яка вивчає захворювання хребта і пов’язані з ними.

Якщо турбують болі в шиї, болі в спині, болі в попереку – вам до вертебролога.

Лікар вертебролог, лікує не тільки болю в хребті, але різні деформації хребта – сколіоз, порушення постави, сутулість. При цьому він не тільки воздейтсвет на хребет, але і може лікувати різні вторинні прояви, пов’язані з хребтом. Наприклад, болю або оніміння в кінцівках, головний біль, запаморочення, шум у вухах, деякі болю в області серця, дискінезія кишечника і ряд інших скарг. Вертебролог – це спеціальність, якій як правило володіють лікарі в додаток до своєї основної спеціалізації. Найбільш ефективні в цьому плані неврологи і ортопеди.

Що лікує вертебролог?

Лікар вертебролог лікує захворювання самого хребта і пов’язані з ним скарги. Такі як:

 • болю і обмеження рухів в хребті
 • біль у шиї,
 • біль в грудному відділі хребта
 • біль в попереку;
 • болю або оніміння в кінцівках – оніміння в руках, оніміння в ногах, біль в нозі, біль в руці;
 • деякі види головних болів;
 • запаморочення, пов’язані деформацією хребетної артерії, яка проходить через шийний відділ хребта; при цьому вертебролог своїми маніпуляціями покращує кровотік в басейні хребетної артерії, що може привести до зменшення або повного зникнення запаморочення;
 • шум у вухах – нерідко проходить після маніпуляції на шийному відділі хребта;
 • болю в області серця. Мова йде не про болях в серці, а про відчуття в області серця. Причина таких болів – передавлювання корінців в області хребта;
 • лікування різних деформацій хребта, таких як сколіоз, посилений грудний кіфоз (сутулість), інші порушення постави.

Як проходить прийом лікаря вертебролога?

Консультація лікаря вертебролога включає в себе опитування, збір анамнезу (історія розвитку захворювання) і власне огляд пацієнта.

Огляд складається з оцінки стану опорно-рухового апарату (скелета, м’язів, зв’язок і ін.). Для цього оцінюються фізтологіческіе вигини хребта – шийний і поперековий лордоз, грудний кіфоз. Фіксуються асиметрії хребта і скелета, наявність деформацій хребта і грудної клітки. Консультація вертебролога також включає в себе оцінку обсягу рухів в хребті і суглобах, наявність хворобливості в різних відділах. Проводяться функціональні проби для уточнення причин болю.

При необхідності вертебролог проводить неврологічне обстеження пацієнта.

Вертебрологія передбачає обов’язкове апаратне обстеження. Це необхідно для встановлення остаточного діагнозу.

Діагностика в вертебрології.

Найголовнішим для вертебролога є огляд пацієнта з проведенням проб і оцінкою стану самого хребта. Для уточнення діагнозу лікар вертебролог проводить рентгенівське обстеження хребта і (або) МРТ.

Слід зазначити, що МРТ і рентген – головні два методу дослідження при консультації лікаря вертебролога.

Рентген дає цілісне уявлення про опорно-руховому апараті. Тільки з його допомогою можливо комплексно оцінити фізіологічні вигини хребта, співвідношення хребців, стан суглобів хребта і реберно-хребцевих зчленувань, виміряти ступінь деформації, врахувати варіанти розвитку хребта, уточнити причини неправильної постави. Важливою перевагою рентгена в вертебрології є можливість уточнити біомеханіку хребта. Біомеханіка – це варіанти рухів в хребті і окремих хребців. Для цього нерідко робляться рентгенівські знімки з функціональними пробами.

МРТ дає більш тонку інформацію про стан тканин хребта, але не дозволить оцінити його біомеханіку. Тому ці два методи використовуються в вертебрології, як взаємодоповнюючі. Якщо лікар вертебролог призначив вам рентген і МРТ хребта одночасно – не дивуйтеся. Ці два дослідження дозволять встановити більш точний діагноз. Так надійде грамотний вертебролог.

Методи лікування в вертебрології.

 • медикаментозне лікування
 • маніпуляції на хребті
 • локальна медикаментозна терапія
 • плазматерапія
 • блокади
 • фізіотерапія
 • тракційної лікування
 • рефлексотерапія, акупунктура
 • масаж
 • реабілітаційна терапія

Методів лікування в вертебрології багато. Вибір того чи іншого методу залежить від встановленого діагнозу.

Можливо медикаментозне лікування для зняття болю або м’язових спазмів.

У вертебрології використовуються різні маніпуляційні техніки на хребті і суглобах – мануальна терапія, хіропрактика, елементи остеопатії.

Нерідко необхідно вдаватися до локальної медікаметнозной терапії. Це блокади, навколосуглобових і внутрішньосуглобові ін’єкції, ін’єкції в околопозвоночниє м’які тканини і ін.

Останнім часом в вертебологіі почали використовувати метод, який називається плазматерапія . Це досить ефективний вплив при болях у хребті. Плазматерапія ефективна при вторинних вертеброгенних (викликаних хребтом) неврологічних і судинних розладах. Вона покращує кровотік в судинах головного і спинного мозку.

Фізіотерапарія використовується для зняття болю і зменшення набряку тканин, для розслаблення м’язів.

Тракційна терапія дозволяє розвантажити суглоби хребта і вправити міжхребцеву грижу .

Рефлексотерапія, голкотерапія – ефективний метод лікування болю в області хребта і регуляції вторинних вертеброгенних (викликаних хребтом) розладів.

масаж

Стабілізаційні техніки в тренажерному залі, вертебрологічская ЛФК дозволяють зміцнити хребет, розробити Тугоподвижность периферичні суглоби і суглоби хребта

Тактику лікування вертебролог вибирає залежно від виявлених причин болю. Діагноз (причина болю) в вертебрології встановлюється за допомогою клінічного та апаратного обстеження пацієнта.

У чому різниця між вертебрологом і вертеброневрологом?

Нерідко запитують, у чому різниця між вертебрологом і вертеброневрологом?

Лікар вертебролог і лікар вертеброневролог – схожі спеціальності. При цьому лікар вертеброневролог обов’язково повинен володіти техніками детального неврологічного огляду. У його компетенцію входить клінічно оцінити стан хребта і зв’язати виявлені зміни в хребті з патологією нервової системи. Читати про вертеброневролога і вертеброневрологии більше .

Записатися на консультацію до вертебролога (вертеброневролога) в Києві можна в клініці «Меддіагностика». Вертебрологія – один з пріоритетних напрямків в діяльності клініки.

У штаті клініки працюють фахівці високої кваліфікації – неврологи, ортопеди, ревматологи, які володіють методами вертебрологічному діагностики та нехірургічного вертебрологічному лікування.

Консультацію вертебролога клініки в разі потреби може доповнити фахівець суміжній спеціальності – кардіолог, гінеколог, уролог, фізіотерапевт, масажист, реабілітолог та ін.

Наприклад, вирішити питання: чим викликана біль в серці – патологією самого серця або змінами в хребті? Або при болях в області малого тазу (низ живота) – це болі гінекологічні або урологічні; або біль в малому тазу відображена і викликана змінами в хребті (вертебролгіческая)?

Записатися на прийом до вертебролога (вертеброневролога) в Києві

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: