ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Аднексит: лікування та діагностика причин

Аднексит являє собою запалення придатків матки (маткових труб і яєчників). Патологічний процес виникає в результаті проникнення хвороботворних мікроорганізмів в статеві органи. При гострій формі аднекситу симптоми відразу дають про себе знати. Захворювання в хронічній формі протікає зі слабо вираженою симптоматикою або безсимптомно.

Багатьох жінок скарги і навіть встановлений діагноз «Аднексит” не насторожують. Тому нерідко жінки з болем внизу живота не поспішають звертатися за медичною допомогою і займаються самолікуванням.

Без повноцінного лікування аднексит стає причиною небезпечних ускладнень. Гостра форма переходить в хронічну. Трапляються часті загострення, турбують болі, одночасно запалюються шийка матки і сама матка. При затяжному перебігу хвороби утворюються спайки, маткові труби злипаються. Прохідність їх знижується, може розвиватися безпліддя. Жінки з двостороннім аднексітом позбавлені можливості завагітніти. В цьому полягає небезпека запалення придатків з обох сторін.

Лечение аднексита

Причини аднексита

Збудниками є патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми. В статеву систему жінки вони частіше проникають при незахищеному статевому контакті з хворим партнером. Але не тільки незахищений секс можє призвести до розвитку аднексита. Інфекція може потрапляти в жіночі статеві органи і в побуті (ванни, басейни, лазня, через предмети особистої гігієни – загальні рушники та ін.).

Будь-яке проникнення інфекції в статеві органи може викликати не тільки аднексит, а й інші серйозні ускладнення. Наприклад, цистит, пієлонефрит і навіть сепсис.

Причини і фактори, які сприяють розвитку аднекситу

Розвитку аднекситу можуть сприяти наступні причини і фактори:

 • аборти і діагностичні вискоблювання;
 • інфекції сечостатевих шляхів;
 • хронічні хвороби органів малого таза;
 • використання внутрішньоматкової спіралі;
 • складні пологи;
 • порушення правил інтимної гігієни;
 • переохолодження, ослаблення імунітету.

Симптоми аднекситу

Спочатку запалення може не давати про себе знати. Найчастіше мають місце супутні ознаки, пов’язані з уретритом і циститом, що мають відношення до первинної запальної реакції на чужорідну флору. По мірі прогресування з’являються відповідні ознаки.

Гостра форма захворювання у багатьох пацієнток починається з раптового прояву симптомів:

 • біль візу живота;
 • хворобливість при статевому акті;
 • виділення зі статевих шляхів;
 • порушення менструацій (убоге або рясне виділення, короткочасні або затяжні менструації,
 • посилення больового синдрому);
 • підвищення температури тіла
 • можливі розлади сну.

Підгострий аднексит має схожу симптоматику, але температура тіла в нормі, немає гострого болю. Хронічна форма проявляється слабо вираженими скаргами без підвищення температури.

При лівосторонньому аднекситі турбує біль внизу живота зліва. Лівий яєчник і труба перестають виконувати свої функції. Особливість правостороннього аднекситу полягає в необхідності проводити диференційну діагностику. Важливо виключити апендицит.

Діагностика гострого аднекситу

Діагностичні процедури дозволять безпомилково виявити або спростувати діагноз. Діагностика включає в себе комплекс заходів, спрямованих на виявлення аднекситу і супутніх захворювань.

 1. Огляд на кріслі. Гінеколог відзначає наявність патологічних виділень з цервікального каналу. При пальпації шийки матки відчувається хворобливість. Придатки зліва, справа або по обидва боки збільшені.
 2. Трансвагинальне УЗД обстеження дозволяє первинно побачити органи малого тазу і оцінити ті органи, які можуть бути запалені.
 3. Здача лабораторних аналізів. Пацієнтка здає кров, сечу на визначення кількості лейкоцитів, С-реактивного білка та інших показників.
 4. Мазок на мікрофлору. Виявляє патогенні і умовно-патогенні бактерії.
 5. ПЛР і ІФА-аналізи. Ці сучасні та точні методи застосовують з метою виявлення інфекцій сечостатевих шляхів.

Серед інструментальних методів діагностики гострого або хронічного двостороннього аднекситу, а також одностороннього ураження, є УЗД. Дослідження виявляє вільну рідину в малому тазу, збільшення придатків, запальні процеси, кісти.

Принципи лікування аднекситу

Лікування залежить від встановленого діагнозу. Кожній пацієнтці складають індивідуальну лікувальну програму. Вона складається з медикаментозної терапії, місцевої терапії, фізіотерапії.

Ліки, зазвичай призначаються при односторонньому запаленні придатків і хронічному двосторонньому аднекситі.

 1. Знеболюючі засоби. Без них важко уявити лікування гострого аднекситу, так як захворювання супроводжується болями.
 2. Нестероїдні протизапальні препарати. Усувають запальний процес, чинять опір симптомів аднекситу.
 3. Антибактеріальна терапія. Призначення антибіотиків обов’язково, якщо захворювання викликали бактерії.
 4. Протигрибкові засоби. Допомагають підтримувати нормальну мікрофлору піхви.
 5. Вітаміни та імуностимулятори для зміцнення імунітету і швидшого одужання.

Після усунення симптомів гострого аднекситу гінеколог призначає фізіотерапевтичні лікувальні і відновлювальні процедури. Вони включають в себе вибромассаж, прогрівання, лікування ультразвуком та ін.

Слід особливо відзначити, що багато гінекологічних захворювань протікають безсимптомно. З метою їх ранньої діагностики та лікування слід відвідувати лікаря-гінеколога не рідше 1 разу на рік!

Регулярні профілактичні огляди, своєчасне лікування хронічних захворювань та підтримання міцного імунітету допоможуть позбутися всіх гінекологічних проблем!

Діагностика і лікування аднекситу та інших гінекологічних захворювань в Києві проводиться за адресою: м. Київ, лівий берег, 250 м від ст. метро Дарниця, провулок Будівельників, буд.4, Лікувально-діагностичний Центр «Меддіагностика»

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8
Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать