ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

МРТ усього хребта

Коли необхідно проводити магнітно-резонансну томографію хребта.

МРТ використовують для виявлення аномалій розвитку хребта та спинного мозку, оболонок спинного мозку, дегенеративних змін в хребті (остеохондроз, деформуючий спондильоз, спондилоартроз, грижі міжхребцевих дисків і ін.), Запальних змін хребта і спинного мозку (спондиліт, спондилодисцит, епідуральний абсцес, мієліт , лігаментит), для діагностики або виключення онкологічних захворювань.

Для чого проводять МРТ хребта.

МРТ хребта Київ

Різні за своєю природою захворювання хребта проявляються однаковими скаргами і симптомами. При цьому, скарги однакові, але підхід до лікування цих захворювань кардинально різний. Наприклад,  біль в спині. Її причиною може бути не тільки грижа, а й порушення біомеханіки хребта, перевантаження суглобових комплексів з супутнім спондилоартрозом, запальні зміни в тканинах хребта, супутні зміни в м’язах і зв’язках, капсулах суглобів, кісткові деформації, аномалії розвитку хребців і їх співвідношень, неврологічна патологія, нейропатії, радикулопатії, пухлини та багато іншого. Біль у спині може бути не пов’язана з хребтом. Наприклад, відображені болю, які з’являються в результаті патології внутрішніх органів. Це буває при пухлинах органів черевної або грудної порожнини, дискінезіях кишечника, при коліті, ентериті, холециститі, нефриті та ін.

Для встановлення коректного діагнозу призначають магнітно-резонансну томографію хребта. МРТ хребта дозволяє:

 1. Виявити зміни в хребті.
 2. Уточнити будова хребта.
 3. Визначити співвідношення тканин хребта з нервовими і судинними структурами.
 4. Виключити пухлини і запалення в самому хребті і прилеглих тканинах, які можуть бути причиною болю.

Доктор за клінічними симптомами визначає рівень болю в хребті і на підставі огляду встановлює попередній діагноз. МРТ хребта дозволяє уточнити діагноз і визначити конкретні зміни в хребті, які є причиною скарг.

МРТ відкритого типу для осіб, які страждають клаустрофібіей

МРТ відкритого типу для осіб, які страждають клаустрофібіей

МРТ 1.5 тесла

МРТ 1.5 тесли фірми Toshiba

Чим ризикує пацієнт, відмовляючись від рекомендації доктора пройти МРТ обстеження хребта?

 1. Доктор не знатиме, що лікувати.
 2. Лікування буде проведено за принципом «спробуємо ці ліки. Якщо не допоможе – спробуємо наступне ».
 3. Можуть бути пропущені небезпечні захворювання. Наприклад, біль у хребті може бути відбитої при пухлини (рак) внутрішніх органів і бути першим дзвінком, на який потрібно терміново реагувати і рятувати життя пацієнта.
 4. Несвоєчасне встановлення діагнозу веде до т.зв. хронізації процесу. Хронічні захворювання лікуються довше і складніше.

Які відділи хребта можна досліджувати за допомогою МРТ?

 • шийний;
 • грудної;
 • попереково-крижовий;
 • крижово-клубові зчленування;
 • крижово-куприковий відділ хребта.

Основні показання для проведення МРТ хребта:

Важливо!  Показання для проведення МРТ хребта визначає доктор після огляду хворого. При цьому лікар в напрямку вказує область дослідження.

Переваги МРТ:

МРТ хребта

 • Нешкідливість. Особливо це стосується т.зв. низькопольних МРТ, у яких напруженість 0,4 Т (Тесли), що незначно перевищує природне магнітне поле землі.
 • Висока інформативність (видно всі деталі органу).
 • Неінвазивний (без пошкодження шкіри) крім випадків проведення МРТ з внутрішньовенним контрастним підсиленням.
 • Наочність методу (отримання знімків, які можуть бути вивчені кількома фахівцями для більш точної постановки діагнозу).
 • У більшості випадків немає необхідності підготовки до МРТ обстеження.

Принципово обстежитися на т.зв. «Високопольних» МРТ в 1.5т або на «низькопольних» в 0.4Т?

Обстеження на «низькопольних» МРТ, наприклад в 0.4Т, дозволяють отримати всю необхідну якісну інформацію для встановлення діагнозу. За умови правильного налаштування і дотриманні встановлених режимів, апарату в 0.4Т більш ніж достатньо для оцінки стану тканин організму. При цьому напруженість магнітного поля в апараті МРТ 0.4Т багато нижче, що знижує побічні дії на тканини організму. Так звані «високопольні» МРТ (1.5 Т і вище) потрібні приблизно в 2-3% випадків, коли необхідно уточнити вже встановлений діагноз. Наприклад – характер змін в тканинах спинного мозку (при їх наявності) та за умови виражених неврологічних розладах. Такі неврологічні відхилення первинно визначаються тільки доктором при професійному неврологічному огляді. МРТ дослідження при цьому носить уточнюючий характер. Тому, твердження, що обстежитися потрібно тільки на «високопольних МРТ не нижче 1.5т» є абсолютно необґрунтованими. До речі, парк МРТ в США на 75% складається з 0.2 і 0.3Теслових томографів.

Практично всі «низькою підлогою»  МРТ – це томографи відкритого типу .

МРТ відкритого типу мають свої незаперечні переваги:

 1. У них забезпечений доступ до пацієнта з трьох сторін (кут огляду пацієнта – 320˚).
 2. Пацієнт при цьому не відчуває дискомфорту від замкнутого простору.
 3. Значно зменшується ймовірність клаустрофобії (боязні замкнутого простору).
 4. Під час обстеження можлива присутність супроводжуючих, наприклад, батьків з обстежуваних дитиною.
 5. У порівнянні з «високопольні» МРТ в 1, 1.5, 3.0т системами тунельного типу, в системах відкритого типу багато менше рівень шуму апарата під час обстеження.
 6. З’явилися сучасні «низькою підлогою» апарати в 0.4Т, які мають унікально високу однорідність магнітного поля; в поєднанні з унікальною швидкістю обробки інформації комп’ютером такий МРТ забезпечує отримання дуже якісної інформації більш ніж достатньою для діагностики. До таких апаратів, наприклад, можна віднести МРТ Eterna серії Aperto.

Безпека проведення МРТ хребта

При відсутності протипоказань на даний момент магнітно-резонансна томографія є одним з найбезпечніших методів обстеження. МРТ дослідження засноване на використання безпечного магнітного поля, а не іонізуючого рентгенівського випромінювання, яке використовується в КТ дослідженні (комп’ютерна томографія).

У фотогалереї нашого сайту ви можете побачити фотографії проведеної в клініці «Меддіагностика» магнітно-резонансної томографії.

Посіотреть ціни на МРТ хребта в Києві 

Акції