ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Розрив ахіллового сухожилля: діагностика, лікування, реабілітація

Ахіллове сухожилля є одним з найбільших сухожиль людини. Воно утворюється в результаті злиття черевець литкового м’яза і камбаловидного м’язу, які з’єднуються в єдине сухожилля. Це сухожилля прикріплюється до бугора п’яткової кістки і досить просто прощупується через підшкірно-жирову клітковину. Між поверхнею п’яткової кістки і сухожиллям є слизова сумка, призначена для зменшення тертя між кісткою і тканиною сухожилля. Іноді, після травм ця сумка може запалюватися. В цьому випадку виникає бурсит ахіллового сухожилля.

Ахиллова сухожилия Ахиллова сухожилия на МРТ

На представлених малюнках: схематичне зображення гомілки (Рис 1), і зображення ахіллового сухожилля в нормі при магнітно-резонансної томографії гомілковостопного суглоба (Рис 2), зазначено стрілкою.

Незважаючи на високу ступінь міцності сухожилля, розриви ахіллового сухожилля дуже часто зустрічаються в спортивній практиці, особливо у видах спорту, де переважають біг і стрибки (футбол, волейбол, баскетбол, теніс, легка атлетика).

Причини розриву ахіллового сухожилля

Основними причинами розриву ахіллового сухожилля є пряма травма (удар по сухожиллю) і непрямий вплив різкого скорочення триголового м’язу гомілки, при раптовому різкому навантаженні на сухожилля (наприклад, при старті у спринтерів, в момент відриву ноги від землі). При розриві сухожилля на задній поверхні нижньої третини гомілки виникають крововиливи, набряк. Підошовне згинання стопи відсутнє (пацієнт не може встати “на носочки”).

publish 09 03 1 138 200 Разрыв ахиллова сухожилия

Найчастіше місце розриву сухожилля знаходиться на відстані 2-5 см від місця прикріплення його до п’яткової кістки, що обумовлено найбільш слабким кровопостачанням даної ділянки сухожилля. (Рис 3).

На МР-томограмі показаний розрив ахіллового сухожилля: сухожилля в нижніх відділах потовщені, вище стрілки, білим візуалізується місце розриву, у вигляді локального набряку. (Рис 4).

У осіб середнього та похилого віку, які виявляють нерегулярну або надмірну фізичну активність може спостерігатися тендиніт ахіллового сухожилля (запалення сухожилля).

З променевих методів діагностики рентгенографія, при розриві ахіллового сухожилля є малоінформативним дослідженням, так як тканина сухожилля не затримує рентгенівські промені. Але в деяких випадках, наприклад при виявленні перелому кісток гомілки, вона може побічно вказувати на наявність травми сухожилля. Найбільш інформативними дослідженнями в даному випадку є магнітно-резонансна томографія (МРТ) та ультразвукове дослідження (УЗД) гомілковостопного суглоба і м’яких тканин гомілки.

МРТ діагностика суглобів дає можливість оцінити стан не тільки м’якотканих структур, а й стан кісткової тканини, на предмет виявлення ударів кістки, а також патологічної перебудови і новоутворень.

Доктор Балик А.І.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика, лікування та реабілітація розриву ахіллового сухожилля проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать