ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

УЗД суглобів

“Ультразвукове дослідження суглобів” . Ця фраза часом ставить у глухий кут не лише пацієнта, а й багатьох лікарів. Адже всі звикли до розуміння ультразвукового дослідження інших органів, так званих «м’яких» структур (печінка, нирки і т.д.). Здавалося б, що можна побачити на УЗД суглоба, це ж просто поєднання двох кісток? Куди більш зрозумілий рентген. Насправді ж ультразвукове дослідження суглоба не менше інформативна методика, ніж рентген і в багатьох випадках більш інформативна, ніж МРТ.

При ультразвуковому дослідженні суглобів оцінюється наявність рідини в суглобі, справжня товщина і структура хряща, що покриває кістку, стан внутрішніх і зовнішніх зв’язок (з можливістю їх точної ідентифікації) та інші м’якотканні структури, що знаходяться як в порожнині суглоба, так і за її межами, в безпосередній близькості від суглоба.

УЗД можна використовувати як при травматичних ушкодженнях суглобів, так і для обстеження пацієнтів з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату.

Дана методика обстеження суглобів не так давно стала доступною для широкого використання, близько 15 років тому. За цей час вона стрімко розвивалася і вдосконалювалася.

Можна взяти як приклад дві крайності.

Перший приклад – молода людина, або навіть підліток, або дитина, без явної травми має біль в суглобі . При проведенні рентгенографії змін з боку суглобів в цій ситуації, з найбільшою ймовірністю, що не буде виявлено. Ультразвукове дослідження в 100% випадків допоможе визначити справжню причину проблеми, оскільки всі патологічні процеси у даній категорії пацієнтів пов’язані з ураженням саме мягкотканних елементів.

Другий приклад – це люди середнього і старшого віку, яким поставлено діагноз «остеоартроз в запущеній стадії» (за даними рентгенографії) і пропонують проводити протезування суглоба. В даному випадку, уникнути протезування суглоба можна більш ніж в 50% випадків, а в 90% випадків можна його відстрочити на досить тривалий період часу. Так як нестерпний больовий синдром в цих ситуаціях пов’язаний по суті нема з артрозом як таким, а зі змінами в зв’язках суглоба, супутніх артрозу, і точна діагностика таких змін, що дозволяє точково впливати на проблемні ділянки, знімає больовий синдром, а справжня товщина хрящового покриву часто виявляється далеко не такий плачевною, як пророкували початково лікарі.

Ці приклади абсолютно життєві і зустрічаються щодня в нашій практиці. Можливість одночасного обстеження двох парних суглобів часто також дозволяє уникнути помилкової переоцінки або недооцінки знайдених змін.

УЗД суглобів в Києві при травмах

Що стосується травм, так тут ультразвуку взагалі немає рівних. Можна визначити не просто наявність травми, але і ступінь пошкодження, і, відповідно, грамотно побудувати на підставі цих даних реабілітаційний процес з максимально швидким відновленням і мінімальною втратою працездатності. Окремим пунктом варто відзначити можливість ідентифікації на УЗД так званих «малих» переломів кісток, які не видно при проведенні рентгенографії. Такі переломи часто зустрічаються в суглобах кисті, суглобах стопи і гомілковостопному суглобі, в області колінного і ліктьового суглоба. Неможливість розпізнання таких пошкоджень при проведенні рентгенографії призводить до тривалого і неефективного реабілітаційного періоду. У цьому питанні УЗД також перевершує за точністю діагностики МРТ. Проведення ультразвукового дослідження людині з травмою є обов’язковим, і має використовуватися в 100% випадків, оскільки саме від точної первинної діагностики виду пошкодження буде залежати правильність вибору методу лікування і реабілітації пацієнта.

Таким чином, ультразвукове дослідження суглобів займає одну з провідних позицій в оцінці стану опорно-рухового апарату.

Застосування даної методики обстеження дозволить Вам точно встановити діагноз хронічного захворювання суглобів на ранній, доклінічній стадії (при мінімальних суб’єктивних проявах і при відсутності лабораторних змін крові), прискорити реабілітаційний період при травмах суглобів, а також уникнути необгрунтованих оперативних втручань на суглобах, в тому числі протезування .

Суглобовий хрящ колінного суглоба. Артроз: висота хряща знижена

uzi 05 250 188 uzi sistema2 uzi 07 250 173

Ціни на УЗД суглобів

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: