ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Цифровий рентген поперекового відділу хребта

Дуже часто нас мучать болі в попереку. Нахилимося якось не так, поносим тяжкості і т.п і ось вже не можемо розігнутися, страждаємо від болю. Або ж біль може виникнути без видимої причини. Так як в області попереку знаходиться багато внутрішніх органів (нирки, кишечник і т.п.) то насамперед потрібно з’ясувати причину появи болів. З такими скаргами пацієнт повинен звертатися до лікаря-невропатолога. Для постановки діагнозу, лікар призначає обстеження. В основному, це рентгенографія поперекового відділу хребта або МРТ того ж відділу. Якщо в хребті проблема виявлена ​​не буде, то пацієнт буде направлений на обстеження до фахівця в області внутрішніх органів.

Цифровой рентген поясничного отдела позвоночника

Зображення попереково-крижового відділу хребта

Поперековий відділ хребта (ПОП) – це частина хребетного стовпа, що складається з 5 хребців. V хребець з’єднаний з хрестцем, до якого кріпляться тазові кістки.

показання

З чим звертається пацієнт до лікаря?

Найчастіше, це неврологічні симптоми:

 • больові відчуття в спині, сідницях, тазостегнових суглобах
 • утрудненість руху в попереку
 • оніміння, холод, біль в нижніх кінцівках

Вертеброневрологические ( див. Статтю ) стану:

 • викривлення хребта (природжене або придбане)
 • зміни в поставі

Травматична природа:

 • болю в результаті травми
 • ушкодження хребта і тіл хребців

Рентген поперекового відділу хребта показаний в будь-якому з цих випадків.

Протипоказання і обмеження

Як і будь-яка інша процедура, пов’язана з іонізуючим випромінюванням, рентгенологічне дослідження поперекового відділу небажано проводити без призначення лікаря. Пучок рентгенівського випромінювання йде на область попереку, в якій зосереджені важливі внутрішні органи. І, хоча саме вплив іонізуючого випромінювання триває долі секунди, невиправдано часте проведення рентгена поперекового відділу теоретично може негативно позначитися на здоров’ї пацієнта. Категорично забороняється без життєвих показників проводити дане обстеження вагітним жінкам.

Підготовка до дослідження

У черевній порожнині знаходиться кишечник. При рентгені поперекового відділу, вміст кишечника може наложиться на картинку хребців. Клініка Меддіагностика своєму розпорядженні новітнє цифровим рентген-апаратом, здатним зробити якісний знімок поперекового відділу навіть без підготовки, але в ідеалі, особливо людям з надмірною вагою, перед тим як робити рентген поперекового відділу хребта варто провести очищення кишечника.

Напередодні дослідження, необхідне очищення кишечника за допомогою проносного або клізми. Робити рентген поперекового відділу краще з ранку, попередньо легко поснідавши. Чи не рекомендовано проводити обстеження натщесерце, через появу в кишечнику газів, які накладаються на зображення хребта. Бажаний легкий сніданок, до складу якого не повинні входити хліб, капуста, бобові.

що показує

Рентгенографія поперекового відділу хребта – це дослідження, спрямоване на вивчення стану тіл хребців, їх стояння відносно один одного і до тазових кісток.

Рентгенолог оцінює візуальну картинку:

 1. тіл хребців (наявність / відсутність патології)
 2. висоту тіл хребців
 3. зміни в кістковій структурі хребців
 4. контури хребетного стовпа (наявність / відсутність деформації)
 5. додаткові тіні, кісткові розростання на тілах хребців

Як проводиться дослідження

Рентгенографія поперекового відділу хребта досить просте дослідження, як для пацієнта, так і для рентгенолога. Єдиною незручністю в процесі може стати больовий синдром у пацієнта.

Рентген поперекового відділу проводиться в 2-ух проекціях (прямій та боковій).

Сама процедура проходить в кілька етапів:

Для прямої проекції:

 1. 1паціент знімає верхній одяг і взуття.
 2. пацієнт повинен лягти на процедурний стіл на спину (в цьому випадку він може відчувати біль, так як стіл твердий і знаходиться досить високо над підлогою, і пацієнтові не дуже зручно лягати на нього)
 3. рентгенолог центрує випромінювач рентген-апарату на поперековий відділ, максимально зменшивши поле опромінення. Груди, щитовидка і органи малого тазу закриваються засобами захисту.
 4. проводиться рентгенограма в прямій проекції.

Для бічної:

 1. рентгенолог просить пацієнта повернутися на бік. Який саме бік – особливого значення не має.
 2. Руки відводяться від області, що цікавить, ноги зводяться разом і згинаються в колінах. Трубка центрируется на область поперекового відділу, прилеглі місця закриваються захистом.
 3. рентгенолог виробляє знімок.

Після цього пацієнт може вставати і одягатися. Після того, як зображення, отримане в результаті рентгена поперекового відділу, буде оброблено, лікар-рентгенолог зробить висновок. Пацієнт отримує на руки плівку (або компакт-диск) з зображенням і опис дослідження. Все це відбувається з мінімальною затратою часу.

Також лікар може призначити рентгенографію поперекового відділу хребта з функціональними пробами. Це дослідження проводиться за тим же принципом і для тих же цілей, що і ( див. Рентген шийного відділу хребта з функціональними пробами ). Хіба що змінюється область дослідження.

Подивитися ціна на рентген поперекового відділу хребта

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: