ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок – це хронічне захворювання артерій ніг. Атеросклеротичне ураження артерій розвивається внаслідок звуження (стенозу) або повного перекриття (оклюзії) артерії, якы насичують кров’ю м’язи. В результаті тканини не отримують поживних речовин і кисню, необхідних для їх нормального функціонування. Атеросклероз артерій нижніх кінцівок є наслідком прогресування атеросклерозу, який уражує сонні, вінцеві та інші артерії організму людини. Тому фактори ризику при облітеруючому атеросклерозі такі ж, як і у атеросклерозу іншої локалізації. Найчастіше вражаються аорта у місцях її поділу (біфуркації) з переходом на одну або обидві клубові артерії (синдром Леріша), поверхнева стегнова і підколінна артерії, що призводить до прогресуючої недостатності кровообігу нижніх кінцівок.

Облитерирующий атеросклероз сосудов нижних конечностей

Ознаки облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок:

  • кульгавість – біль, який посилюються при ходьбі;
  • відсутність пульсу (в підколінній ямці, на щиколотці або стегні пульс не простежується);
  • відчуття оніміння ноги;
  • некерованість рухів в гомілковостопному або колінному суглобі, «чужі ноги»;
  • трофічні явища (випадіння волосся на гомілках, шарування нігтьових пластин, поява виразок на пальцях і п’ятках);
  • ціаноз шкіри, трофічні виразки і гангрени.

Основним симптомом облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок є кульгавість, що виявляється болями в литкових м’язах, які турбують при ходьбі і зникають після короткочасного відпочинку. Чим сильніше звужені артерії, тим менше навантаження може виконати людина до появи болю. Місце виникнення хворобливих відчуттів залежить від того, яка судина вражена. Найбільш часто переміжною кульгавістю страждають курці.

В міру прогресування атеросклерозу болі виникають не тільки при ходьбі, але і в стані спокою, особливо в положенні лежачи, так звані нічні болі.

Стадії облітеруючого атеросклерозу

Виходячи з відстані, яку проходить людина без болю (дистанції безбольової ходьби), виділяють 4 стадії облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок.

1 стадія – дистанція безбольової ходьби більше 1000 м.

2а стадія – дистанція безбольової ходьби 250-1000 м.

2б стадія – дистанція безбольової ходьби 50-250 м.

3 стадія – дистанція безбольової ходьби менше 50 м, болі в спокої, нічні болі.

4 стадія – трофічні розлади.

В 4 стадії з’являються ділянки почорніння шкіри (некрози) на пальцях або п’яткових областях. Надалі це може привести до гангрени та ампутації пошкодженої частини ноги.

При прогресуванні хвороби і відсутності своєчасного лікування можливий розвиток гангрени кінцівки, що може привести до втрати ноги. Своєчасне звернення до фахівця, якісна консультативна, лікарська, а при необхідності і хірургічна допомога дозволяє помітно полегшити страждання і підвищити якість життя хворого, зберегти кінцівку і поліпшити прогноз при цій важкій патології.

Для того, щоб не допустити розвитку облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок необхідно проводити профілактику і лікування атеросклерозу на більш ранніх стадіях розвитку захворювання.

Важливо пам’ятати, що клінічні прояви захворювання з’являються при звуженні просвіту судини на 70% або більше. На ранніх стадіях захворювання можна виявити тільки при додатковому обстеженні в медичному закладі!

Своєчасне звернення до фахівців дозволить Вам зберегти Ваше здоров’я!

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Стосовно конкретного захворювання: “Діагностика та лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать