ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

МРТ поперекового відділу хребта

Одним из наиболее распространенных и эффективных методов безинвазивной диагностики опорно-двигательного аппарата является МРТ поясничного отдела позвоночника. Благодаря четкому изображению врач может определить очаг поражения в межпозвоночных дисках, позвонках, а также мягких тканях. Методика активно используется по всему миру, поскольку не причиняет дискомфорта пациенту, дает потрясающее точные результаты и не имеет побочных действий.

Преимущества МРТ

МРТ поперекового відділу хребта

МРТ поясницы имеет Преимуществ у данной процедуры целая масса. Однако к первостепенным достоинствам МРТ поясницы можно отнести:

 • абсолютная безопасность для человека;
 • 100% четкость полученного изображения;
 • удобство и безболезненность проведения;
 • отсутствие вредоносного излучения (в некоторых случаях можно использовать даже беременным женщинам);
 • мгновенный результат всего через пару минут;
 • при необходимости результаты исследования могут быть записаны на цифровой носитель (также результаты можно легко отправлять по электронной почте).

Показання для проведення МРТ попереку

Причин для призначення МРТ поперекового відділу хребта може бути величезна кількість. Це і скарги пацієнта на хронічний біль у поперековій-крижової області, травми, наявність дистрофічних захворювань, новоутворень, метастаз. Також МРТ попереку призначається і з профілактичною метою, наприклад, щоб виявити захворювання пов’язане з ураженням міжхребцевих дисків, або для визначення наявності гемангіом. Крім цього МР-томографія призначається при підозрі в наступних патологіях:

Протипоказання для проведення

Несмотря на огромное количество плюсов, МРТ поясничного отдела показано далеко не всем пациентам. Так, к абсолютным противопоказаниям относят:

 • наличие в теле больного металлических протезов, имплантов, которые невозможно снять на время проведения процедуры (исключение титановые детали, которые не притягиваются металлом);
 • острый период заболевания, а также тяжелое состояние здоровья человека (кровотечение, повышенная температура тела);
 • хр. почечная недостаточность;
 • наличие на теле тату, краска которых содержит железоподобные вещества.

К относительным можно отнести клаустрофобию и психические заболевания. МРТ поясницы в таких случаях возможны, но при введении седативных препаратов, либо наркоза. Также процедуры с контрастом запрещены беременным и кормящим женщинам, а также пациентам с непереносимостью контрастного вещества.

ПОРАДА! При наявності хоча б одного з вищевказаних протипоказань, від МРТ поперекового відділу хребта краще відмовитися, і використовувати альтернативні методи діагностики.

Як проходить МРТ поперекового відділу хребта

Магнітно-резонансна томографія відноситься до одних з найбільш точних методів діагностичного дослідження. Процедура проводиться під контролем фахівця в умовах лікуючого або діагностичного установи, за допомогою спеціального обладнання – томографа. Апарат являє собою трубу циліндричної форму всередині якої розташовується пересувається платформа. Саме на неї в подальшому лягає пацієнт. Під час процедури необхідно лежати спокійно і нерухомо. Найменший рух може спотворити результат даних. Тому кінцівки хворого фіксують за допомогою спеціальних ременів.

45% пацієнтів, серед мінусів МРТ поперекового відділу хребта відзначають неможливість руху протягом тривалого часу, а також сильний шум у вухах під час роботи апарату. Вирішити перший мінус, на жаль, поки що неможливо, а ось другий багато клінік вирішують за допомогою беруші або спеціальних навушників.

Тривалість процедури індивідуальна, і залежить від багатьох факторів. Стандартно, МРТ попереку триває від 30 хв до 1,5 год.

Застосування контрастної речовини

Контрастне парамагнітне речовина покращує якість зображень, отриманих за допомогою магнітно-резонансної томографії. Препарат вводиться внутрішньовенно і не викликає побічний ускладнень. У деяких випадках, призначається введення безпосередньо в досліджувану частину організму. Як правило, це гадолінійсодержаніе препарати, які зарекомендували себе як ефективні та безпечні діагностичні речовини, які підходять для клінічної практики. Введення контрасту повинен виробляти досвідчений і кваліфікований фахівець, лікар-рентгенолог або медична сестра.

Підготовка до магнітно-резонансної томографії

Відсутність спеціальної медикаментозної підготовки – ще один суттєвий плюс МР-томографії. На відміну від інших методів діагностики МРТ можна робити навіть вагітним, але тільки з дозволу лікаря. Елементарна підготовка до процедури має на увазі:

 • заповнення форми (дозволяє визначити протипоказання до МР-томографії);
 • переодягання в одноразову медичний одяг;
 • зняття всіх металевих виробів, а також знімних апаратів.

Якщо людина страждає на клаустрофобію, про це необхідно повідомити медичному персоналу. У такому випадку лікар повинен призначити заспокійливі препарати.

Де можна зробити МРТ поперекового відділу хребта в Києві

Зробити МРТ поперекового відділу хребта в Києві ви можете скориставшись послугами нашого лікувально-діагностичного центру «Меддіагностика». До ваших послуг дипломовані діагности з багатим досвідом роботи, сучасне обладнання а також високий сервіс обслуговування.

Подивитися ціни на МРТ поперекового відділу хребта в Києві

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: