ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Гемангіома хребта. Чи потрібна операція при гемангіомі хребта?

Гемангіома – доброякісна пухлина, яка розвивається з кровоносних судин. Доброякісна – це означає, що вона не росте і не дає метастази. Гемангіома в тілі хребця – явище досить часте. Таким пацієнтам іноді рекомендують хірургічне втручання з видалення гемангіоми, або проведення так званої вертебропластики (модна операція, яка полягає в закачуванні в тіло хребця спеціального цементу).

Наскільки обґрунтовані такі операції при гемангіомах тіл хребців?

  1. Гемангіома – частіше випадкова знахідка.
  2. Гемангіома в 99% випадків протікає безсимптомно (без болю)
  3. При наявності гемангіоми хребця в поєднанні з болем, необхідно шукати справжню причину болю в спині, яких може бути безліч.
  4. Хребець з гемангіомою «зламатися» не може, він витримує будь-яке навантаження нарівні з сусідніми здоровими хребцями. Тому, що гемангіома складається з «клубка» судин. Судини наповнені рідкою кров’ю. Тобто гемангіома – це утворення, яке не стискується при навантаженні на хребет (по аналогії з гальмівною рідиною, яка при дуже високому тиску не змінює свого об’єму і не стискається).
  5. Отже, немає необхідності проводити будь-які хірургічні маніпуляції з гемангіомою тіла хребця. За винятком тих вкрай рідкісних випадків, коли гемангіома починає рости. Стан гемангіоми доцільно відстежити на контрольному МРТ. За 30 років роботи з хворими, тільки один раз був випадок зростання гемангіоми, який зажадав втручання.

Таким чином:

  1. Гемангіома – випадкова знахідка, на яку не варто звертати увагу.
  2. Гемангіома не болить. Якщо є болі в спині в області гемангіоми, потрібно шукати іншу причину.
  3. Не рекомендується проводити фізіотерапевтичні процедури на область гемангіоми.

д.м.н., проф. В.В.Гонгальский

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування гемангіоми хребта проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать