ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування артриту колінного суглоба в Києві

Артрит суглоба – це запалення його м’яких тканин (див. Артрит суглоба). Артрит кардинально відрізняється від артрозу. (При артрозі в суглобі протікають дегенеративні процеси: в першу чергу інволюція хряща, зменшення його висоти, зниження кількості синовіальної рідини суглоба і, відповідно, погіршення змащення хряща). Артрит – це запалення м’яких тканин коліна, в першу чергу – синовіальної оболонки.

Артрит коленного сустава симптомы

Артрит колінного суглоба, симптоми

Симптомами артриту можуть бути:

 • дискомфорт;
 • біль в ураженому колінному суглобі;
 • набряк м’яких тканин;
 • почервоніння шкіри навколо суглоба;
 • локальна гіперемія (місцеве підвищення температури);
 • порушення функції суглоба.

Симптоми можуть проявлятися всі відразу або по одному.

Важливо! Чому болить коліно? Лікування болю в коліні

Причини

Артрит коліна має свої причини. Можливий посттравматичний артрит, який, як правило, швидко проходить. Якщо ж після травми артритний біль зберігається більше декількох тижнів, то слід подумати про специфічне запалення, яке найчастіше обумовлене ревматичними або обмінними властивостями (травма просто спровокувала запалення). Причинами можуть бути:

 • ревматоїдний артрит;
 • артрит на фоні системного червоного вовчака;
 • псоріатичний артрит;
 • артрити при ревматичних васкулітах, гігантоклітинному артеріїті, гранульоматозі Вегенера, геморагічному васкуліті, хворобі Бехчета та ін .;
 • мілкокристалічному артриті (подагра, псевдоподагра: відкладення мікрокристалів солей);
 • реактивний артрит (має інфекційний початок, частіше обумовлений інфекцією шлунково-кишкового тракту або сечостатевої системи);
 • артропатії (при порушенні іннервації суглоба, при ендокринної патології, наприклад – паращитовидних залоз, медикаментозної артропатії, зміні суглобів при пухлинах, ряді екзотичних захворювань: амілоїдоз, глікогеноз, мукополісахаридоз, гемохроматоз, ферментопатія при патології) та ін.

Діагностика:

Рентген коленного сустава

 1. Опитування, анамнез і клінічний огляд.
 2. Рентген суглоба обов’язковий зважаючи на необхідність виключення артрозу чи іншої складної патології, наприклад – пухлини суглоба. Рентген також дозволяє визначити ряд додаткових ознак, які допомагають встановити діагноз.
 3. УЗД суглоба, на якому видно запальні зміни і їх характер (наприклад, синовіт ексудативний і проліферативний можуть говорити про абсолютно різні причини артриту колінного суглоба).
 4. Лабораторні дослідження при наявності на те клінічних показань (визначає лікар)

МРТ суглоба – корисне дослідження, але не завжди показано при артритах колінного суглоба. Разом з тим, метод МРТ-діагностики дозволяє отримати багато додаткової інформації про суглоб, яка вкрай корисна для планування подальшого лікування.

На МРТ коліна видні зміни менісків. Але, виявлені зміни часто є випадковою знахідкою і не є приводом до хірургічного втручання: біль може бути наслідком запалення тканин колінного суглоба, а пошкоджений меніск – випадковою знахідкою, що вимагає, наприклад, вправляння фрагмента меніска. В такому випадку перераховані вище методи в «діагностиці артриту колінного суглоба» більш інформативні при правильній оцінці клінічних даних.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Лікування артриту колінного суглоба

Тактика лікування артриту колінного суглоба залежить від причини запалення в суглобі. Своєчасне звернення до лікаря-фахівця, рання і правильна діагностика дають можливість виявити цю причину завчасно і провести необхідне лікування або скоординувати пацієнта на нього (див. Лікування артриту суглобів).

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальскій

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології

www.gongalsky.com.ua

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування артриту колінного суглоба проводиться в Центрі «Меддіагностика» за адресою м.Київ, провулок Будівельників, будинок 4, лівий берег, 250 м від метро Дарниця.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать