ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування сколіозу у дітей в Києві (Україна)

Лікування сколіозу у дітей можливе тільки після встановлення діагнозу. Трапляється, що деформація хребта не є істинним сколіозом, а всього лише – порушенням постави. Останнє полегшує лікувальний процес. Істинний сколіоз має свої чітко встановлені рентгенологічні ознаки.

Виды сколиоза

Послідовність дій така

  1. КОНСУЛЬТАЦІЯ лікаря: огляд пацієнта, уточнення біомеханіки хребта, визначення асиметрії таза, довжини кінцівок, асиметрії надпліччя, лопаток. Збір анамнезу. Уточнюють наявність неврологічного дефіциту. Наявність неврологічного дефіциту може істотно змінити підхід до лікування сколіозу. Неврологічні розлади відіграють важливу роль у формуванні асиметрії скелета. При наявності такого дефіциту можуть знадобитися додаткові методи лікування, наприклад – стимуляційні або стимуляційно-розслаблюючі процедури. Сколіоз може розвиватися у дітей з травмами центральної нервової системи (частіше – родові травми головного і спинного мозку). У таких випадках лікар при проведенні консультації визначить обсяг діагностичних і лікувальних заходів.
  2. При рентгенографії уточнюються структурні характеристики сколіозу, наприклад – наявність вроджених клиновидних деформацій тіл хребців, їх зрощення, анкілози (зрощення) ребер, аномалій реберної дуги та ін. Золотим стандартом діагностики сколіозу у дітей є рентген. Функціональна рентгенографія дозволяє визначити ступінь нестабільності хребта, що дозволить проконтролювати ефективність лікування сколіозу (ефект стабілізації). Для цього розраховують кути викривлень на функціональних рентгенограмах з особливими стандартними методиками.

Також рентген дозволяє визначити вузлові відділи деформацій хребта, які належить коригуванню.

  1. Відновлення рухливості блокованих хребетних сегментів, корекція деформацій методами мануальних методик і спеціальних коригуючих вправ.
  2. Підбір індивідуальних коригуючих вправ для пацієнта з урахуванням результатів клінічного огляду та рентгенографії.
  3. М’язова стабілізація хребта.

Для отримання переконливого результату, як правило, досить від двох тижнів до одного місяця з подальшим наглядом лікаря. Але, завжди постає питання перманентної стабільності, що вимагає від пацієнта самостійних занять або, що більш ефективно, занять під контролем фахівця (не плутати з тренером спортзалу!). При цьому батьки дитини зі сколіозом повинні собі віддавати звіт, що отриманий показовий ефект від інтенсивного 1-1.5 місячного курсу лікування зійде нанівець без чіткого дотримання рекомендацій та підтримки м’язової фіксації.

Контрольна рентгенографія проводиться через 6 місяців.

Приклад лікування порушеної постави (сколіотичної постави) в Центрі «Меддіагнтсіка»

Приклад 10-денної роботи з порушенням постави у дівчини 15 років, яку турбували біль у спині.

Лікування сколіозу у дітей в Києві (Україна)

Болі при сколіозі у дітей

Як правило, у дітей зі сколіозом немає болю. Болі з’являються пізніше, коли включаються фасеточні, компресійні, дегенеративні та м’язово-тонічні (міофасциальні) механізми і, як правило, у більш дорослих пацієнтів. Лікування сколіозу у дітей з больовими синдромами – це питання неврологічних підходів або фахівців з болю.

Чи потрібна операція при сколіозі?

Більш ніж 30 річний практичний і науковий досвід Українського Інституту м’язово-скелетної медицини та неврології показав, що можливо компенсувати сколіотичні деформації в більшості випадків без хірургічного втручання. Тим більше, після операції для повноцінного життя без болю і профілактики рецидиву деформації все одно доведеться стабілізувати хребет. Якщо цю роботу провести до операції, то остання швидше за все може і не знадобитися.

Якщо вашій дитині пропонують хірургічну корекцію сколіозу і ви вирішуєте віддати перевагу такій методиці, попросіть хірурга показати рентгенограми до лікування і, наприклад, по закінченні 1 – 2 років.

Сколиоз у детей

Коли потрібно звертатися за допомогою при сколіозі?

Проведені нами в 1992 році дослідження (В.В. Гонгальский з спiвавторам.Пошіренiсть остеохондрозу хребтового стовпа у школярiв // Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.-1992 N 5-6.-С.27-28) показали, що у 98.4 % школярів були ті чи інші зміни з біомеханічними компонентами, больовими і неврологічними симптомами (було обстежено 260 дітей однієї зі шкіл м. Києва у віці oт 8 до 16 років). Причому, у 45.9% обстежуваних мали місце різні асиметрії, які можна було трактувати як «сколіотична постава» або «сколіоз».

Рентгенрафія зі зрозумілих причин при масовому огляді не проводилася. Ці дослідження і наші багаторічні практичні напрацювання показали, що переважна кількість дітей мають ті чи інші зміни в хребті, включаючи порушення постави і сколіоз. Часом ці початкові зміни видно тільки фахівцеві. Батькам без спеціальної підготовки складно побачити такі зміни. Тому вони, як правило, звертаються до лікаря, коли викривлення стає явним.

Справа в тому, що деформації починають швидко прогресувати при прискоренні зростання дитини – в період статевого дозрівання. Оптимально шукати приховані викривлення до цього періоду – у віці до 8 років.

Чим раніше виявлена ​​деформація (сколіоз) тим більше шансів її вилікувати. Лікування сколіозу найбільш ефективно до моменту остаточного формування скелета – до 10 років (час окостеніння епіфізів кісток дитини).

Таким чином, чим раніше відбувається звернення, тим більше шансів на успіх.

Після проведення згаданих досліджень, нами були дані рекомендації про доцільність проведення профілактичних оглядів в ранньому шкільному віці.

Хто сьогодні лікує сколіоз у Центрі «Медіагностика».

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Титаренко Олена Валентинівна
Методист ЛФК
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог

Обладнання для діагностики сколіозу та супутніх проблем

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування сколіозу у дітей та дорослих проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Вартість послуг
Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать