ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Ультразвукове дослідження (УЗД)

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це один з найбільш інформативних методів діагностики більшості захворювань і патологій судин, суглобів, внутрішніх органів людини.

 

Заснована ця методика  на принципі звукової хвилі дуже високої частоти. Випромінювач видає промінь, який відбивається від стінки органу. На підставі швидкості повернення променя в приймач, обчислюється щільність стінки або тканини. А на екрані монітора ультразвукового апарату вимальовується картинка досліджуваної області організму.

Ультразвукова діагностика проводиться на апаратах GE LOGIQ F8 General Electric Co. 2018 р, Philips AFFINITY 50, 2018 р.

Коли потрібно робити УЗД?

Найчастіше УЗД призначається для визначення стану таких органів:

УЗД PHILIPS

 • Судини голови та шиї – наявність / відсутність бляшок, потовщення стінок, деформації та аномалії
 • Суглобів верхніх і нижніх кінцівок – візуалізація артритів, артрозів, травматичних змін, уражень м’язів і зв’язок, ревматичні ураження
 • Хребта (шийного та поперекового відділів) – дослідження гриж міжхребцевих дисків
 • Серця (ЕХО кардиография) – діагностика вад, змін серця при гіпертонії, інфарктів і їх наслідків, запальні ураження серцевого м’яза
 • Нервові стовбури і периферична нервова система – діагностика травм, запалень, набряків
 • Відня нижніх кінцівок – вивчення варикозного розширення вен, тромбозу судин
 • Органи черевної порожнини (найпоширеніший і інформативний метод дослідження) – панкреатити, холецистити, візуалізація каменів в нирках і жовчному міхурі, захворювання і патології печінки
 • Нирки – доскональне вивчення структури нирок на наявність вогнищевих і дифузних змін
 • Печінка – вивчається структура тканини на наявність змін і патологій
 • Молочні залози – виявлення новоутворень (з уточненням їх структури), оцінка порушень в тканинах залоз, пов’язаних з порушенням гормонального фону (мастопатія).
 • Щитовидна і паращитовидної залози – діагностика кіст, аденом та інших патологій
 • Гінекологія та захворювання органів малого таза у жінок – оцінка структури органів, діагностика патологій і захворювань, діагностика новоутворень, характеристика щільності і кровопостачання органів, взаємовідношення органів по відношенню один до одного, виявлення вагітності на ранніх термінах.

У жінок при УЗД органів малого таза проводиться дослідження для діагностики таких патологій і захворювань:

 1. Сечового міхура – стан стінок органу, наявність / відсутність каменів, запальні процеси
 2. Яєчників – дисфункція, запалення (аднексит), апоплексія (раптове крововилив з розривом тканини і кровотечею в черевну порожнину), кісти, добро і злоякісні новоутворення
 3. Маткових труб – запальні захворювання, кісти, пухлини, вади розвитку
 4. Матки – аномалії розвитку (дворога матка), «дитяча» матка (зменшення матки в розмірах), перегородка в матці
 5. Шийки матки – патології в епітеліальної тканини шийки, запальні захворювання, посттравматичні стани, онкологічні захворювання
 6. Судин малого таза – варикозна хвороба вен малого таза, тромбоз вен.

Застосування УЗД в акушерстві грає найважливішу роль як при дослідженні на ранніх термінах, так і по ходу всієї вагітності. Це дуже важливо для своєчасної діагностики патологій плоду, виявлення вад розвитку та хромосомних аномалій плоду.

Також УЗД дозволяє виявити різні ускладнення вагітності:

 • внутрішньоутробна загибель плода
 • дистрес плода
 • предлежания і передчасне відшарування плаценти
 • патологічні стани матері, що несуть загрозу життю її та плода

По мірі розвитку плоду, УЗД незамінне для оцінок стану плоду, його положення в матці, передбачувана маса і розміри, стать дитини, наявність / відсутність обвиття  пуповини навколо шиї плода. Також допомагає у вирішенні питань з оптимального вибору родорозрішення, дозволяє встановити терміни пологів.

Також УЗД активно застосовується для діагностики захворювань органів малого тазу у  чоловіків.

 1. Сечовий міхур – запальні процеси, камені в сечовому міхурі
 2. Передміхурова залоза (простата) – простатит в гострій або хронічній формі, гіперплазія, аденома
 3. Насінні бульбашки (залози, в яких утворюється насіннєва рідина) і канали – діагностика запалення насінних каналів (везикулита)
 4. Мошонка і яєчка – запальні процеси, аномалії розвитку, онкологія, водянка яєчка (гідроцеле), розширення вен (варикоцеле), кіста (сперматоцеле), перекручування (перекручені між собою кровоносні судини, через що порушується кровопостачання)
 5. Пахова грижа – дефект черевної стінки, через який в в мошонку або під шкіру в паху можуть потрапляти органи очеревини (кишечник, наприклад)
 6. Аномалії розвитку печеристих тіл пеніса і недостатність кровообігу – патології, що призводять до еректильної дисфункції.

Переваги УЗД перед іншими методами

Метод ультразвукової діагностики організму є ідеальним засобом для візуалізації і діагностики патологій органів малого тазу, шлунково-кишкового тракту, кістково-суглобових і судинних захворювань і т.п. На відміну від рентгенівського дослідження, при УЗД немає іонізуючого випромінювання, і не потрібно вводити контрастну речовину для візуалізації внутрішніх органів і кровоносних судин (їх стінки дуже тонкі і не затримують рентгенівські промені, тому й не видно на рентгенограмах). УЗД абсолютно безпечно для здоров’я, безболісно, ​​і проводиться особам будь-якого віку і статі.
Також УЗД можна застосовувати як альтернативу МРТ, якщо пацієнт не може перебувати в камері томографа (найчастіше через клаустрофобію).

Отримавши результати в процесі УЗД-обстеження, доктор-фахівець записує всі дані для подальшого складання загальної картини побаченого. Тому, видача результатів обстеження відбувається практично відразу. Пацієнту навіть не доводиться чекати.

Часто задавані питання

Чи шкідливо УЗД для здоров'я?

Ультразвукове дослідження абсолютно нешкідливо для здоров’я пацієнта, незалежно від статі, віку і загального стану організму. Це ефективне обстеження для діагностики патологій, а також обстеження у зв’язку з вагітністю: не завдає шкоди ні матері, ні плоду.
Як часто потрібно проводити УЗД?

Лікарі-фахівці дуже часто призначають пацієнтам УЗД-обстеження. За рахунок своєї безпеки, це обстеження можна проводити досить необмежену кількість разів.
Протипоказання до УЗД

У випадку з цим дослідженням, протипоказань особливо немає. Та й ті пов’язані не з ризиком для пацієнта, а зі зниженням інформативності дослідження. До таких ускладнень можна віднести:

 1. проблеми зі шкірою пацієнта (великі рубці, опіки, запальні ураження)
 2. трансректальное дослідження простати не рекомендуються робити після операцій на прямій кишці, після лікування геморою і т.п.
 3. трансвагинальное дослідження не рекомендується відразу після гінекологічних операцій, або ж для дівчат, які не живуть статевим життям
 4. нетримання сечового міхура
 5. пацієнт прийшов на дослідження не на голодний шлунок.

Де зробити УЗД в Києві?

Щоб замовити УЗД в лікувально-діагностичному центрі «Меддіагностика» лівий берег, метро Дарниця, скористайтеся формою зворотного зв’язку в розділі «Заявка на послугу» або запишіться на прийом до наших фахівців.

Також ви можете замовити зворотний дзвінок консультантів клініки в зручний для вас час або зв’язатися з нами самостійно за номерами телефонів, вказаними в розділі «Контакти». Подивитися ціни на УЗД дослідження.

Подивитися ціни на УЗД дослідження

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: