ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Серцева недостатність (СН)

Серцева недостатність – це захворювання, при якому відбувається порушення функції серцевого м’яза – міокарда. В результаті цієї патології у шлуночках підвищується тиск, який порушує насосну функцію серця. Спочатку дисфункція міокарда може ніяк не проявляти, і виявитися у майбутньому вже у вигляді серцевої недостатності.

Серцева недостатність (СН)

Це захворювання може мати як гострий, так і хронічний перебіг.

 1. Гостра стадія може бути пов’язана з нелікованими хронічними хворобами серця, травмами, дією токсичних речовин. Характеризується зменшенням об’єму крові. Приводить до кардіогенного шоку, набряку легень та гострої ниркової недостатності. Може призвести до летальних наслідків.
 2. Хронічний перебіг серцевої недостатності розвивається протягом тривалого часу, має характерні симптоми (задишка, підвищена стомлюваність, зниження фізичної активності тощо)

Хронічна серцева недостатність класифікується на:

 • 1 стадія (початкова або прихована) – підвищена задишка та прискорене серцебиття (тахікардія) з’являються тільки після значної фізичної активності. Багато хто не звертає на ці симптоми уваги, тому що в стані спокою все приходить у норму.
 • 2 стадія – виникають виражені ознаки недостатності кровообігу, порушується гемодинаміка (рух крові по судинах), у результаті утворюється застій у малому колі кровообігу. Проявляються ці ознаки при незначному фізичному навантаженні чи, іноді, може спокою. Ця стадія ділиться на 2 періоди – А і Б.
 1. А – характеризується такими симптомами: задишка та посилене серцебиття при невеликому фізичному навантаженні; періодичний кашель; вологі хрипи та шум у легенях при диханні; невеликі набряки на нижніх кінцівках.
 2. Б – усі симптоми різко посилюються. Задишка може спокою; шкіра набуває синюватого відтінку через ціанозу; сухий кашель може супроводжуватися кровохарканням; у нижніх відділах легень вислуховується крепітація (шумить) і вологі хрипи (основні ознаки застою крові в малому колі кровообігу); перебої у роботі серця; тахікардія; набряки в нижніх кінцівок, тіла; збільшення печінки; у легень з’являється рідинний випіт (гідроторакс); у черевній порожнині накопичується рідина (асцит); порушується – у бік зменшення – сечовивідна функція нирок.

При цьому періоді хворий стає непрацездатним.

 • 3 стадія – ще називається кінцева, дистрофічна. З огляду на порушення гемодинаміки виявляються також незворотні зміни у внутрішніх органах (легень, печінки, нирках). Критично порушується обмін речовин, що призводить до виснаження організму. Прогноз – несприятливий.

Які наслідки серцевої недостатності?

Застій крові в малому або великому колі кровообігу, через що в крові накопичується вуглекислий газ, що призводить до задишки, кровохаркання, синюшності шкірних покривів, набряків кінцівок та тіла. В організмі змінюється кислотно-лужний баланс (підвищується кислотність), порушується обмін речовин та метаболізм. Органи та тканини погано постачаються киснем, що призводить до гіпоксії.

Лікування серцевої недостатності

 1. Гостра — потрібно негайно вжити заходів щодо стабілізації кровообігу. Також потрібно привести в норму тиск, нормалізувати серцевий ритм, усунути больовий синдром. Після проведення вищеперелічених процедур потрібно лікувати безпосередньо захворювання, що спричинило появу гострої серцевої недостатності.
 2. Хронічна:
 • немедикаментозне лікування: обмеження споживання солі, рідини, контроль маси тіла, підвищення фізичної активності.
 • Медикаментозне лікування: препарати, що виводять із організму рідину при її затримці (діуретики); препарати на лікування гіпертонії (підвищеного тиску).

Якщо Ви відчуваєте неприємні та болючі відчуття в області грудей, серця і спини, якщо з’явилася задишка, набряки, кашель – в жодному разі не намагайтеся перетерпіти або пустити все на самоплив (і так пройде). Звертайтеся до лікаря, інакше може бути пізно.

Біль у грудях – ознака серцевої недостатності

Дуже часто людина стикається з неприємними відчуттями та болями в ділянці грудної клітки. Біль може бути різним за силою та відчуттям:

 • колючі
 • ріжучі
 • натискання
 • ниючі
 • прострілювальні
 • пекучі

Найчастіше біль зароджується десь у лівій стороні грудної клітки або посередині за грудиною. Може поширюватися в руку, шию, плече, спину. Також біль може мати різну тривалість – від хвилин до доби. Може посилюватись при фізичному навантаженні, диханні, зміні положення тіла. Також може з’явитися задишка у стані спокою або після невеликого навантаження. На ногах утворюються набряки. Також може виникнути періодичний сухий кашель. Дуже часто ці симптоми можуть свідчити про хвороби серця.

Серце – це орган, який відповідає за перекачування крові по організму. Уявляє собою м’язову «сумку», яка складається з двох шлуночків і двох передсердь. Від нього відходять вени (верхня, нижня та легенева), а також аорта. За рахунок скорочення м’язів серце працює як насос, що перекачує кров по судинах у всі куточки людського тіла.

Якщо біль виникає безпосередньо в області серця, то це може бути ознакою ішемічної хвороби серця (стенокардія) або запальним захворюванням серця, вадами серця або вегето-судинною дистонією (кардіалгія).

Також буває, що біль у ділянці грудної клітини може бути пов’язані з серцем. Якщо характер болю змінюється при зміні положення тіла, а прийом ліків не дає результату, то можна думати про остеохондроз хребта або запалення реберно-грудинного зчленування. Якщо біль за грудиною з’являється після їжі, у положенні лежачи або після нахилів тулуба – можна думати про хвороби ШКТ.

Якщо Ви відчуваєте біль або неприємні відчуття в ділянці грудної клітки, то має сенс звернутися до лікаря за консультацією. У клініці Меддіагностика Ви завжди можете записатися на прийом до лікаря-фахівця. Лікар проведе всебічне обстеження для того, щоб встановити точний діагноз та призначити максимально адекватне лікування. До схеми обстеження включається ЕКГ; ЕхоКГ (УЗД серця); Тредмілл-тест; Холтерівське моніторування серця. Для виключення болю в області грудної клітки, пов’язаних із захворюваннями ШКТ або хребта, можуть бути рекомендовані консультації невролога або гастроентеролога.

Наведені нижче захворювання можуть бути причиною ваших скарг:

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати