ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Травматологія та Ортопедія

Ортопед-травматолог – це спеціальність переважно хірургічного профілю. Ортопедом-травматологом є фахівець з захворювань опорно-рухового апарату (скелету). Він лікує травми, а також вроджені та набуті деформації.

Поряд з цим, раніше травматологія була досить широкою спеціальністю, її інтереси охоплювали будь-які травми: травми органів грудної клітини, травми голови, травми органів черевної порожнини ін. Згодом відбувся поділ спеціальностей в медицині. Наприклад, травмами голови займаються або нейрохірурги, або – щелепно-лицьові хірурги в залежності від того, яка частина голови травмована. Набули самостійності хірургія черевної порожнини і торакальна хірургія (хірургія грудної порожнини).

І це правильно, оскільки в кожній з цих областей доктор повинен мати глибокі знання. А з урахуванням накопиченого обсягу знань в кожній з областей, одній людині не під силу охопити все. Є загальні канони хірургії, якими повинен володіти кожен випускник медичного вузу. Цих загальних знань досить для проведення простих операцій і надання невідкладної допомоги. Але, як показує практика, існує багато тонкощів в кожній з перерахованих спеціальностей. Тому одна людина не може набути (освоїти) необхідний обсяг знань і навичок, необхідних для володіння суміжними спеціальностями.

Травматологія та ортопедія

Сучасна травматологія займається питаннями переломів, вивихів суглобів, хребта. Лікар- травматолог частіше позиціонує себе, як фахівець з травм. Лікар ортопед – це фахівець з вроджених і набутих деформацій. Якщо ж деформація є наслідком травми, то логічно називати фахівця травматологом-ортопедом.

Ортопедія-травматологія межує з ревматологією. Раніше ревматологічними проблемами займалися і лікарі травматологи-ортопеди. Але з появою окремого напрямку – ревматології, остання спеціальність перебрала левову частку запальних захворювань суглобів, залишивши травматологів-ортопедів займатися хірургією кісток і суглобів, хірургією хребта, а також ортопедичними проблемами. Найчастіше в поле зору ортопедів-травматологів потрапляють особи з травмами, вивихами, забоями, струсами, розривами і розтягуваннями, синдромами тривалого здавлення, ранами, саднами і т. ін.

Ортопедія  – це сегмент медицини, який займається корекцією деформацій опорно-рухового апарату, суглобів, вроджених і посттравматичних кістково-м’язових відхилень від норми.

Ортопедія-травматологія, наприклад, активно займається:

 • протезуванням суглобів (ендопротезування),
 • операціями на хребті з видалення гриж дисків,
 • корекцією деформацій хребта (сколіози)
 • артроскопічні операції на суглобах та ін.

До хірургічних травматологічних методів відносять обробку ран, фіксацію кісткових фрагментів при переломах металевими спицями та ін. пристосуваннями (металоостеосинтез), накладення моделюючих апаратів, якими можна відновити природне положення кісткових фрагментів. Наприклад, апарат Ілізарова, яким можна не тільки зібрати і надати потрібне положення роздробленої кістки (травматологія), але також можна і подовжити кінцівку (чисто ортопедична операція по компенсації органу, в даному випадку – кінцівки).

Нехірургічні процедури, що проводяться ортопедом-травматологом

Класичними нехірургічними методами лікування у ортопедів і травматологів є іммобілізації (накладенням пов’язок, шин, гіпсування). Гіпсування при переломі кісток без зміщення. Або накладання лангети при розтягуванні зв’язок або посттравматичному надриві м’язів – все це обов’язки ортопеда-травматолога.

Нехірургічними ортопедо-травматологічними методами лікування є також лікування болю в спині, таких деформацій хребта, як сколіоз. Болі в спині можуть бути викликані, наприклад, фасеточним синдромом. Ортопед-травматолог прекрасно справляється з такого роду проблемами.

Або компенсація сколіозу без операції. Вивірений діагноз, встановлений за допомогою огляду, анамнезу та додаткових методів обстеження – в першу чергу рентгенографії – дозволить дитині зі сколіотичною деформацією стати рівніше, компенсувати дефект і навіть повністю бути вилікуваним без хірургічного втручання.

Коли треба звертатися до ортопеда-травматолога?

Коли треба звертатися до ортопеда-травматолога?

Болі в суглобах, болі в спині, болі в м’язах, біль у нозі або руці, деформації суглобів і хребта – всі ці скарги є приводом для звернення до ортопеда-травматолога. Причому, якщо є ознаки запалення суглоба і захворювання носить ревматологічний характер, то в клініці «Меддіагностика» прийом веде ревматолог, який, при необхідності, включиться в лікувальний процес. Для визначення, «чий» це хворий – ортопедичний чи ревматологічний – клініка «Меддіагностика» має в своєму розпорядженні усе необхідне обладнання для уточнення діагнозу:

 • цифровий рентген,
 • МРТ для обстеження суглобів та м’яких тканин,
 • УЗД обладнання для уточнення характеру змін в суглобах,
 • денситометри для визначення щільності кісткової тканини,
 • лабораторія для дослідження характеру запального процесу.

Лікарі ортопеди -травматологи клініки «Меддіагностика» мають достатній арсенал в своєму розпорядженні для ефективного обстеження та лікування

Як проходить прийом у ортопеда-травматолога?

Прийом у ортопеда-травматолога починається з моменту появи пацієнта в кабінеті. Як пацієнт рухається, як повертається при закриванні двері, які у нього хода і поза, як сідає. Яке вираз обличчя і багато іншого можуть сказати доктору ортопеда-травматолога про захворювання, з яким пацієнт прийшов на прийом.

Важливим етапом прийому є опитування і збір анамнезу (історії захворювання): характер болю, що її загострює, коли і за яких обставин почалася біль, яке лікування приймав пацієнт, що допомогло? Які захворювання у найближчих родичів, чим хворів сам пацієнт і ін.

Наступним етапом обстеження є огляд. Для цього травматолог-ортопед пропонує пацієнту роздягнутися. Лікар ортопед-травматолог оглядає хворого стоячи, проводячи різні проби, які називаються функціональними.

Далі йде огляд в положенні лежачи. Для цього пацієнтові пропонується лягти на кушетку, попередньо постеливши свіжу пелюшку. Грамотний ортопед не тільки проведе ортопедичний огляд, але візьме в руки неврологічний молоточок і перевірить стан периферичної нервової системи, а також виключить проблеми з боку спинного і головного мозку. Це важливо, оскільки нерідко ортопедична патологія може мати неврологічні коріння/

На цьому етапі встановлюється попередній діагноз. Чому «попередній»? Та тому, що нерідко після апаратного обстеження діагноз уточнюється, обростає подробицями і тонкощами, які відчутно доповнюють «попередній» діагноз. Бувають випадки, коли обстеження робить попередній діагноз неактуальним. Наприклад, при болях в спині нерідко встановлюють діагноз остеохондроз або грижа диска. Але, після проведеного МРТ або рентгена виявляється, що є перелом хребця, викликаний остеопорозом або патологічний перелом при пухлини (метастазі) в хребці.

Методи діагностики, якими користується доктор ортопед-травматолог

Перший і ключовий метод діагностики для ортопеда-травматолога – це рентген. Він, на відміну від МРТ, дозволяє бачити скелет і його частини в цілому, співвідношення суглобових поверхонь, структуру кісток і ін. Правильно зроблений цифровий рентген дозволяє розглянути і м’які тканини. Магнітно-резонансна томографія не може замінити рентген, вони доповнюють один одного. Лікар ортопед-травматолог частіше використовує рентген, ніж МРТ.

МРТ. Сучасний спосіб візуалізації кісткової тканини і м’яких тканин опорно-рухового апарату. МРТ більш детально показує структуру тканин, запальні процеси, травми і розриви м’яких тканин. Саме МРТ (на відміну від рентгена) може показати стан м’яких тканин, що вкрай важливо для роботи ортопеда-травматолога.

УЗД діагностика.

УЗД діагностика вкрай важлива в сучасній ортопедії і травматології. За допомогою УЗД доктор бачить м’язи, зв’язки, хрящі. Робота сучасного лікаря ортопеда-травматолога малоефективна без цього дослідження.

УЗД дозволяє виміряти висоту хряща і відстежити його стан в процесі лікування. Під УЗД- контролем роблять деякі блокади і внутрішньо- суглобове введення медикаментів або власної плазми. Метод на сьогодні незамінний в практиці сучасної медицини.  Читати більше про УЗД діагностику.

Денситометрія – визначення щільності кісткової тканини. До 50% жінок в період менопаузи страждають остеопорозом, який розвивається внаслідок гормональних перебудов в організмі. Остеопороз загрожує переломами кісток і хребта. Про це знає кожен лікар травматолог-ортопед. При цьому, до настання перелому людина може відчувати себе абсолютно здоровою, не підозрюючи про небезпеку. Остеопороз – захворювання кісткової тканини. Тому його частіше відносять до ортопедичної патології і про нього має знати будь-який лікар ортопед-травматолог.  Читати більше про остеопороз.

Лабораторна діагностика – дуже важлива в роботі ортопеда-травматолога. З її допомогою уточнюється діагноз. Наприклад, біль в суглобі може бути наслідком перевантаження,  може бути викликаний порушенням обміну речовин або інфекційними агентами. Наприклад – підвищення сечової кислоти або кальцію в крові. Підхід до лікування перевантаження і дрібнокристалічних артритів кардинально різниться.

Тільки після уточнення діагнозу лікар ортопед-травматолог починає лікування.

Методи лікування в нехірургічній ортопедії і травматології

Вибір тактики лікування в ортопедії і травматології визначається встановленим діагнозом. Використовують медикаментозні методи, методи локальних ін’єкцій, блокади і внутрішньо- суглобове введення медикаментів або власної плазми. Застосовують іммобілізацію (пов’язки, лангети, гіпс, пояси, коміри та ін.), Фізіотерапевтичні методи (ультрафонофорез, магніто-лазер, вакуум, парафін, витягування, масаж і багато іншого), ударно-хвильову терапію, методи фізичної реабілітації з розробкою суглобів і стабілізацією суглобів і хребта, методи ручного впливу на суглоби і хребет при наявності показань (мануальна терапія, хіропрактика) і багато іншого.

Не всі лікарі ортопеди-травматологи Києва мають такий технічний арсенал на своєму робочому місці, як лікар ортопед-травматолог клініки «Меддіагностика».

Наші переваги:

Нашими головними перевагами є:

 1. Ортопеди-травматологи клініки «Меддіагностика» є штатними (постійними) співробітниками, які дотримуються затверджених стандартів діагностики та лікування.
 2. Лікувально-діагностичний центр «Меддіагностика» дотримується високих стандартів, він має вищу атестаційну категорію МОЗ України. Клініка також має сертифікат на систему управління якістю (ISO 2001: 2008, IDT) – найвищі стандарти якості, які існують в Україні . Докладніше.
 3. Будь-який лікар ортопед-травматолог центру «Меддіагностика» має високу атестаційну  категорію.
 4. Клініка має академічне наповнення, протягом останніх 38 років, була базою Національного медичного університету, кафедри неврології та реабілітаційної медицини.
 5. Всі діагностичні та лікувальні процедури зосереджені в одній будівлі. Пацієнтам не потрібно їхати через все місто в іншу клініку, щоб пройти МРТ або рентген з УЗД.
 6. Для наших пацієнтів центр «Меддіагностика» має не тільки новий 2017 року випуску високопольний МРТ (Японія), але і МРТ відкритого типу для осіб з клаустрофобією (Японія).
 7. Цифровий рентген японського виробництва останнього покоління.
 8. Парк УЗД- обладнання експерт- класу.
 9. Клініка розташована в 250 метрах від метро.
 10.  Клініка має зручні під’їзди (не центр міста з пробками і відсутністю парковки).
 11.  Власна парковка
 12.  Кафе і Wi-Fi для тих, хто очікує та здає аналізи натщесерце.
 13.  Мікроклімат в будинку
 14. Багато інших зручностей, які роблять перебування в клініці комфортним і  ефективним.

Подивитися ціни на прийом і консультацію травматолога ортопеда >>

Акції