ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування артриту ліктьового суглоба в Києві

Артрит локтевого сустава

Артрит ліктьового суглоба – це запалення суглоба, переважно його м’яких тканин. В першу чергу запалюється капсула суглоба. Перед лікарем завжди стоїть питання: артрит чи артроз ліктьового суглоба. Артрит і артроз – абсолютно різні захворювання. Артроз – це дегенеративний процес в суглобовому хрящі (зниження висоти і структури хряща) і в підхрящових кісткових структурах. При артрозі знижується кількість синовіальної рідини суглоба, що погіршує мастило хряща.

Ознаки та симптоми гострого артриту ліктьового суглоба

Характерними ознаками гострого артриту ліктьового суглоба є нижче перераховані ознаки:

  • підвищення температури суглоба;
  • підвищення температури тіла;
  • почервоніння шкіри над ліктьовим суглобом;
  • набряк навколо суглобових м’яких тканин;
  • порушення функції суглоба через біль і набряк його м’яких тканин.

Не всі перераховані симптоми можуть бути чітко виражені при артриті. Різна ступінь запалення суглоба і різні причини можуть вносити корективи в відчуття пацієнта. Симптоми можуть проявлятися, як по одному, так і всі одразу, доставляючи тим самим людині відчутний дискомфорт.

Причини виникнення артриту

Як і будь-яке інше захворювання, артрит не виникає без причини. Однією з найбільш поширених причин є запалення ліктьового суглоба після травми (посттравматичний артрит). Останній проходить відносно швидко. Якщо ж симптоми не проходять протягом декількох тижнів, то це серйозний привід задуматися про наявність специфічного запалення. Розібратися в причинах артриту зможе тільки лікар. Якщо травма безпосередньо провокує біль, то з нетравматичними запаленнями все набагато складніше. Артрит може бути викликаний відхиленнями в імунітеті (аутоімунні процеси), гормональними змінами, порушенням іннервації суглоба та ін.

Причиною артриту (в тому числі – артриту ліктьового суглоба) може бути велика кількість захворювань (читати більше: Артрит або артроз).

Діагностика артриту ліктьового суглоба

Діагностика артриту ліктьового суглоба не складна при розумінні механізмів розвитку запалення з урахуванням біомеханіки суглоба і особливостей його іннервації. Спочатку проводиться опитування пацієнта, уточняється історія захворювання, збирається анамнез.

Обов’язково проводиться рентген ліктьового суглоба (доктор визначає, в яких проекціях і які тканини повинні додатково потрапити на рентгенівську плівку). Рентген суглоба необхідний для виключення уточнення діагнозу і диференціальної діагностики з суглобовим артрозом. Рентген дозволяє визначити інші складні патології, наприклад, пухлини, які нерідко протікають з симптоматикою артриту. Рентген також дає можливість виявити цілий ряд інших додаткових ознак, які допоможуть визначити точний діагноз.

Наступним етапом діагностики артриту є ультразвукова діагностика. За допомогою УЗД лікар може побачити наявність запалення переважно в м’яких тканинах суглоба.

Лабораторна діагностика – важливий метод визначення причин запалення.

При необхідності можливе проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ). МРТ – не основний метод діагностики артритів, він є уточнюючим. Показання до його проведення визначає лікар. Нагадаємо, що найбільш інформативним методом діагностики патології ліктьового суглоба є рентгенографія (Рентген і МРТ, що краще. Читати більше) в поєднанні з УЗД і лабораторними дослідженнями.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Лікування артриту ліктьового суглоба

Вибір методу лікування артриту ліктьового суглоба залежить від причини запалення, ступеня запального процесу, від залучення оточуючих суглоб тканин і ряду інших показників, які лікар повинен врахувати при виборі тактики лікування. Методів лікування артриту ліктьового суглоба багато (читати більше: Лікування артриту).

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Своєчасне відвідування лікаря, точна діагностика і точне визначення причини артриту ліктьового суглоба – є гарантією підбору адекватного методу лікування та цілковитого одужання пацієнта.

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальскій

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології

www.gongalsky.com.ua

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування артриту ліктьового суглоба проводиться в Центрі «Меддіагностика» по провулку Будівельників, будинок 4, лівий берег, 250 м від метро Дарниця.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать