ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Хворобливі менструації – причини і лікування

Про хворобливі місячні не з чуток відомо багатьом жінкам різного віку. У медицині таке явище називається дисменореєю/альгоменореєю. Крім ниючих болів внизу живота для дисменореї характерні і інші симптоми, за наявністю яких можна судити про ступінь вираженості патології. До цих ознак належать: нудота, діарея, психоемоційні і обмінно-ендокринні розлади.

Болезненные месячные – причины и лечение

Механізм появи місячних

Щоб ембріон, який потрапив в матку отримував достатнє харчування, її стінки поцятковані численними кровоносними судинами. При відсутності запліднення незатребуваний ендометрій відторгається, і з піхви протягом декількох днів виділяється кров. Процес супроводжується сильними скороченнями міометрія, спазмами, чим і пояснюється причина хворобливих місячних у жінок.

Симптоми хворобливих місячних

Найсильніша біль при первинній дисменореї спостерігається в перші два дні.

Симптоми:

  • больові відчуття локалізуються над лобком, віддають в поперек, іноді в стегна;
  • до болю приєднуються втома, нудота, загальне нездужання, дратівливість;
  • порушується сон;
  • пацієнтку переслідують сильні головні болі;
  • у важких випадках можлива непритомність.

Важливо! Терпіти біль можна, але якщо ситуація погіршується, потрібно негайно обстежитися у гінеколога. Посилення больового синдрому може бути сигналом про розвиток міоми або ендометріозу.

Що є причинами хворобливих місячних у підлітків

За етіологією розрізняють первинну і вторинну дисменорею. Перша виникає у дівчат-підлітків і не є ознакою якого-небудь захворювання. Дівчина вважається абсолютно здоровою, але кілька днів на місяць вона відчуває серйозний дискомфорт. Первинна альгоменорея ніяк не відбивається на подальшій репродуктивній функції, але заважає нормально жити, вчитися і працювати.

Виняток становлять хворобливі місячні, вони є симптомом рідкісного для підліткового віку захворювання – ендометріозу. Оскільки і таке можливо, дівчину з первинної дисменореєю обов’язково потрібно обстежити. Своєчасне звернення до лікувально-діагностичного центру «Меддіагностика» в Києві дозволить на ранній стадії діагностувати і лікувати патологію, яка несе загрозу здоров’ю.

Види дисменореї в пубертатному періоді

Відносно концентрації гормонів організм підлітків дуже нестійкий. З урахуванням цього фактору хворобливі менструації в пубертатному періоді діляться на два види.

  1. Адренергічна дисменорея проявляється підвищенням в крові адреналіну. В цьому випадку у дівчинки може сильно підвищуватися температура, боліти голова, частішати пульс, бліднути шкіра, виникати відчуття переповненого живота.
  2. Парасимпатична альгоменорея виникає на тлі підвищення в спинному мозку серотоніну, що проявляється тахікардією, гіпотермією, діареєю, набряком обличчя, збільшенням маси тіла.

Дисменорея в підлітковому періоді класифікується і за причиною виникнення:

  • есенціальна – викликана зниженням больового порогу;
  • спазмогенна – спровокована спазмами міометрія;
  • психогенна – виникає через страх перед наближенням місячних.

Чому місячні болючі у дорослих жінок

Вторинна альгоменорея, як правило, розвивається після 25 років. Вона має ті ж клінічні прояви, але провокують її серйозні патології – міома матки, ендометріоз, аденоміоз, онкологія.

Нерідко дуже болісно проходять менструації у жінок після пологів. Наприклад, до народження дитини критичні дні були практично непомітні, а після вони стали супроводжуватися болісними болями. Пояснення цьому явищу просте. Під час пологів іноді пошкоджуються зв’язки, що підтримують матку в анатомічно правильному положенні. Відхилившись від фізіологічних кордонів, вона сильніше скорочується, що і провокує біль. Природні пологи прирівнюються до хірургічного втручання, після якого можлива поява спайок. У складках що утворилися застоюється кров, що є причиною хворобливого запального процесу.

Як лікують хворобливі місячні

Для лікування хворобливих місячних в центрі «Меддіагностика» застосовуються ефективні сучасні методики, що дають стовідсотковий результат. Якщо патологія має первинну дисменорею, терапія зазвичай спрямована на усунення стресу, підвищення фізичної активності, відмови від шкідливих звичок. Крім гінеколога з пацієнткою працюють психологи, невропатологи, гастроентерологи та інші вузькі фахівці. З урахуванням чинників, що спровокували хворобливі місячні, пацієнтці може бути призначено медикаментозне лікування, психотерапевтичні сеанси і фізіотерапевтичні процедури.

Первинна дисменорея часто зникає після пологів, і лікарі настійно рекомендують своїм пацієнткам не переривати першу вагітність. Вторинна альгоменорея, як уже було сказано вище, може бути наслідком онкологічного захворювання або патології репродуктивної системи, що вимагає більш ретельного обстеження і комплексного лікування.

Де лікувати хворобливі місячні в Києві

Діагностика та лікування болю при місячних і інших гінекологічних захворюваннях (запалення, вагініт (кольпіт), цистит, уретрит, цервіцит, сальпінгіт, сальпінгоофорит, аднексит, клімакс, припливи, остеопороз та ін.) проводиться в Центрі «Меддіагностика», м. Київ, лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4.

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики
Басов Олександр Володимирович
Лікар УЗД-діагностики (Тимчасово не працює)
Фокіна Ольга Ярославівна
Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать