ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Оніміння рук, ніг, пальців: причини, симптоми, діагностика, лікування

Онімінням в неврології, називається відчуття втрати чутливості в будь-якому органі. Оніміння може бути в руках і ногах, обличчі, губах. Найчастіше відзначається оніміння пальців на ногах або руках. Найчастіше, причиною оніміння може бути здавлення, пошкодження або запалення нерва. До більш рідкісних причин оніміння можна віднести патології в спинному або головному мозку. Клініка Меддіагностика володіє повним набором засобів для діагностики та лікування хвороб, симптомами яких може бути оніміння кінцівок. Лікарі-фахівці проведуть всі процедури для діагностики причин оніміння, після чого зможуть поставити правильний діагноз і провести грамотне лікування.

Оніміння рук, ніг, пальців: причини, симптоми, діагностика, лікування

Причини оніміння рук і пальців на руках

Скарги на оніміння рук – найбільш частий випадок звернення до лікаря. Даний стан обумовлюється такими симптомами, як:

 • холод в пальцях
 • часткова втрата відчуття дотику
 • поколювання в подушечках пальців
 • болі

Дані симптоми можуть свідчити про такі хвороби, як:

 • грижі міжхребцевих дисків в області шийного відділу хребта
 • запальні процеси в суглобах, в результаті чого відбувається збільшення прилеглих тканин в розмірах, і, як підсумок, передавлюються кровоносні судини і нервові закінчення рук
 • остеохондроз

Причини оніміння ніг (гомілок, стегон, сідниць)

Оніміння ніг – це теж симптом, при появі якого потрібно звертатися до лікаря. Свідчити він може про такого роду патології, як:

 • грижі міжхребцевих дисків в області поперекового відділу хребта
 • пухлини
 • запалення в області хребетного каналу
 • звуження хребетного каналу
 • радикуліт
 • остеохондроз

Відчуття при цьому, приблизно такі ж, як і в руках: холод, втрата чутливості, біль, поколювання. Зачіпаються такі області, як верхня частина ноги (стегна, сідниці). Якщо відчувається оніміння пальців на ногах, а також у верхній частині стопи і / або в області гомілки, це може свідчити про синдром компресії загального малогомілкового нерва. Цей нерв є частиною сідничного нерва і відповідає за роботу гомілки, ступні, пальців.

Причини оніміння тулуба

Крім кінцівок, оніміння може статися з тулубом. Може заніміти або частина тіла, або ж повністю. Досить рідкісне явище, але воно свідчить про серйозну проблему в організмі. Оніміння якоїсь із сторін тіла може свідчити про інсульт (гостра недостатність мозкового кровообігу) або будь-якої іншої патології мозку.

Причини оніміння голови, обличчя, губ

Оніміння шкіри на голові називається гіпестезія. Це відчуття може бути як по всій голові, так і окремо обличчя або губи. Симптоми ті ж, що і у кінцівок: поколювання, втрата чутливості, холод. Цей стан може бути як тимчасовим, так і хронічним (це може призвести до паралічу лицьового нерва).

Найчастіші причини оніміння обличчя – це защемлення лицьового нерва (трійчастий, щелепниї, очний). Найчастіше це відбувається внаслідок травм, появи спайок, розвитку пухлини. Також може бути пов’язано з розширенням артерій мозочка, з запальними процесами в придаткових пазухах і порожнині рота. Також ці симптоми ззахворювання, як: розсіяний склероз (пошкоджуються нерви в результаті аутоімунних процесів), транзиторна ішемія (гостре порушення кровообігу в мозку)

Оніміння голови може траплятися внаслідок черепно-мозкових травм, сострясенія головного мозку, травмування шийного відділу хребта. Також причиною оніміння може бути пухлина головного мозку, а також інсульт.

Оніміння губ – це можлива ознака захворювання «Параліч Белла». Це захворювання викликається вірусною інфекцією. В результаті відбувається защемлення нерва. Відбувається оніміння губ, обличчя, язика.

До кого звертатися?

При появі вищезазначених симптомів, потрібно звертатися до лікаря-невролога. Для з’ясування причин оніміння, він призначить діагностичні процедури.

Діагностика і лікування оніміння

У пакет досліджень для діагностики оніміння входять:

 • Рентген шийного відділу хребта, якщо у пацієнта оніміння рук і голови
 • Рентген суглобів верхніх або нижніх кінцівок
 • Рентген поперекового відділу хребта, якщо пацієнт скаржиться на оніміння в нижніх кінцівках
 • МРТ хребта або головного мозку
 • УЗД з допплерографией для з’ясування стану кровоносних судин
 • Аналіз крові

Метод лікування оніміння кінцівок залежатиме від результатів діагностики, а також від локалізації. Застосовуються медикаментозні методики, масаж, фізіотерапевтичні процедури. Важливо відновити нормальний кровообіг у судинах. Також важливу роль в лікуванні оніміння відіграє зміна способу життя пацієнта (менше перебувати в одному і тому ж положенні, більше бувати на свіжому повітрі), відмова від шкідливих звичок (куріння і зловживання алкоголем негативно впливають на кровоносні судини і нерви). Якщо оніміння пов’язано з хребтом, провести лікувально-оздоровчі процедури для усунення причин патології.

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: