ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Що означає термін «Ортопедія»

Багато назв у медицині беруть свій початок з термінології стародавньої Греції. Власне, як і сама західна медицина веде відлік від лікаря давнини — Гіппократа.

Що означає термін «Ортопедія»

Так грецьке слово  ортос  (παιδός) означає «прямий». Частина слова  педос  (παιδός) – означає «дитина». Загалом – пряма дитина, рівна, без викривлень та деформацій скелета.

Слово  педія , С.І.Ожегов та Н.Ю.Шведова трактують, як «виховання». І тут значення терміна «виховувати (дитини) те щоб бути рівним» не суперечить принципам ортопедії. Дійсно, ключове завдання  ортопеда  зробити так, щоб дитина розвивалася без будь-яких деформацій.

Насамперед це стосується хребта, де деформації проявляються найчастіше. Особливо вони помітні в період інтенсивного зростання (статевого дозрівання дитини), коли мінімальна деформація у вигляді порушення постави може розвинутись у повноцінний сколіоз.

Емблема ортопедії  (див. нижче) – викривлене дерево, яке намагаються вирівняти, підв’язавши його до ціпка. Дерево у процесі зростання поступово вирівнюється.

Що означає термін «Ортопедія»

Так само і з дитиною. Якщо у дитини з’являються деформації хребта чи кінцівок, це вже сфера діяльності ортопеда.

Якщо ж сталася травма опорно-рухового апарату як у дітей, так і у дорослих (перелом, розрив сухожилля або м’яких тканин суглоба), ортопед виступає як травматолог (фахівець із лікування травм). Найчастіше як хірург.

Лікування болю у спині в Центрі «Меддіагносіка».

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати