ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Хвороба Бехтерева: симптоми, діагностика, лікування в Києві

Анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерєва) – це системне хронічне запалення суглобів хребта і крижово-клубового зчленування. Уражаються також навколопозвоночні м’які тканини і великі периферичні суглоби (частіше – тазостегнові). Супроводжується хвороба Бехтерєва болем і обмеженням рухів хребта за рахунок кальцифікації спінальних зв’язок.

Вперше зміни в хребті при анкілозуючому спондиліті описав Connor ще в XVII столітті. Перші клінічні повідомлення з’явилися в кінці позаминулого століття Brodie (1891), Бехтерєв В.М. (1892), Strumpell (1894), Marie (1898) та інші. Бехтерєв В.М. – один з докторів, який проаналізував і описав це захворювання. З цього часу анкілозуючий спондилоартрит почали називати хворобою Бехтерєва.

Анкилозирующий спондилоартрит (болезнь Бехтерева)

Хоча і прийнято вважати, що причина захворювання досі не встановлена ​​все ж, існує ряд діагностичних знахідок, які дозволяють не тільки зняти діагноз «хвороба Бехтерєва», а й відчутно допомогти пацієнтові позбутися болю. Справа в тому, що хвороба за своєю суттю є так званим спондилоартритом. Спондилоартрит – це запалення суглобів і м’яких тканин хребта при спадковій схильності в разі наявності антигену гістосумісності HLA-B27. Присутність останнього активує патологічні біохімічні реакції, які викликають запалення в суглобах хребта. Провокуючих чинників хвороби Бехтерєва може бути багато.

Хвороба Бехтерєва симптоми

Найчастіше захворювання починається зі скарг на болі в області крижі і попереку, з’являється ранкова скутість, поступово зменшується обсяг рухів у хребті і біль поширюється на весь хребет. Менше стає обсяг рухів грудної клітки, прогресує сутулість. У більш пізньому періоді захворювання формується «поза прохача».

Найбільш поширена центральна форма хвороби Бехтерєва (60-70%), коли уражається тільки хребет. Рідше (17-18%) уражається хребет і великі суглоби (кульшові та плечові). Крім хребта можуть вражатися колінні, гомілковостопні, плечові суглоби і навіть дрібні суглоби кистей рук – так звана Скандинавська форма хвороби Бехтерєва.

При спондилоартриті можуть бути вражені очі, серцево-судинна система, нирки.

Болезнь Бехтерева «поза просителя»

 

Анкилозирующий спондилоартрит

Діагностика

Діагностика хвороби Бехтерєва на ранніх стадіях проводиться на підставі клінічної картини, вимірювання обсягів рухів опорно-рухового апарату, лабораторних досліджень, МРТ крижово-клубового зчленування. У більш пізньому періоді розвивається окостеніння міжхребцевих зв’язок, зрощення хребців і на рентгенограмі хребет має вид бамбукової палиці (рентген хребта і тазу). Важливим є виявлення чинників, здатних запустити розвиток спондилоартриту в хребті і суглобах.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Цифровий рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU

Діагностика і лікування в центі "Меддіагностика" проводяться в одній будівлі.

Лікування хвороби Бехтерєва

При хворобі Бехтерєва лікування спрямоване на зняття запалення в суглобах хребта і зменшення больового синдрому. Для цього використовують медикаментозну терапію і фізіотерапію. Використовують базисну терапію. Перспективна еферентна терапія. Важливим є підтримання рухливості хребта. Застосовуються ЛФК, маніпуляційні техніки.

Якщо мова дійсно йде про хворобу Бехтерєва, а не про інше захворювання, то її розвиток можна призупинити і не допустити інвалідності. У разі ж іншого ревматичного захворювання з ознаками спондилоартриту можливе повне одужання.

Ефективним лікування анкілозуючого спондилоартриту може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика та лікування хвороби Бехтерєва у чоловіків і жінок проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальскій

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології

www.gongalsky.com.ua

Вартість послуг

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать