ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Рентген органів грудної клітини

Рентген органів грудної клітини

Дуже часто в перелік профілактичного та діагностичного обстеження пацієнта, лікарі вносять рентген грудної клітини. Потрібно це для профілактичного огляду, раннього і своєчасного виявлення хвороби, а також для діагностики і точної установки діагнозу, якщо пацієнт звернувся до лікаря зі скаргами. Основним засобом для обстеження органів грудної клітини є рентгенографія. Також, для цих цілей, в основному, використовується рентгеноскопія і КТ (але в зв’язку з підвищеною радіаційною навантаженням на пацієнта, вона призначається тільки для залишкового підтвердження діагнозу. У профілактичних цілях – не призначається).

Щоб пройти рентген грудної клітини в Києві, а також інших досліджень широкого спектру, Ви завжди можете звернутися в клініку Меддіагностика. Клініка має новітньої технічною базою, представленої цифровим рентгенівським апаратом японського виробництва, з можливістю як друку знімків на плівці, так і записом на диск для подальшого консультації лікарем-фахівцем як в стінах клініки, так і за її межами.

показання

Рентгенографія органів грудної клітки проводиться для виявлення патологічних процесів в органах дихання, а також серцево-судинної і кісткової системи людини. До таких процесів можна віднести:

  1. Патології легенів різної етіології – запальні процеси, інфекційні захворювання, професійні захворювання, онкологія, астматичні зміни.
  2. Різні зміни в серці і аорті – зміни розмірів, положення і форми серця, патології аорти.
  3. Порушення в кістковій структурі ребер, ключиць, лопаток, грудини – патологічні зміни в результаті травм або інші порушення цілісності кісткової тканини.

У всіх цих випадках рентген грудної клітини є самим адекватним видом обстеження.

Протипоказання і обмеження

Рентгенографія органів грудної клітини є в основному діагностичним заходом для установки діагнозу. Її призначають незалежно від віку і статі пацієнта. Деякі обмеження існують для вагітних жінок, але для захисту плода та органів жінки, на які не бажано попадання розсіяного залишкового випромінювання при проведенні дослідження, використовуються спеціальні засоби індивідуального захисту (фартухи, коміри, накладки на гонади), якими комплектуються всі рентген-кабінети. При проведенні рентгена грудної клітини в рентген-апараті передбачена можливість регулювати поле опромінення для точного прицілювання на область дослідження без порушення інших частин тіла. Також в самому рентген-апараті передбачені настройки як для дорослих, так і для дітей.

Що може показати дослідження

Картина, видима при рентгені органів грудної клітини:

  1. легкі – в нормі повинні бути повністю розправлені, судинний малюнок не змінений, відсутні патологічні процеси і новоутворення.
  2. ребра – в нормі не повинно бути тріщин або зсувів
  3. тінь серця і дуга аорти – в нормі розміри, форма і положення серця не змінені, дуга аорти нема склерозірована
  4. грудина – в нормі не повинно бути тріщин або зсувів; мечоподібний відросток не змінений
  5. ключиці – в нормі не повинно бути тріщин або зсувів
  6. лопатки – в нормі не повинно бути тріщин або зсувів

Підготовка до рентгену легень

Підготовка до рентгену органів грудної клітини не потрібно.

Зберігання рентгенівських знімків

Рентгенограми в особливих умовах зберігання не потребують. Досить – перешкоджатиме потраплянню прямих сонячних променів, не нагрівати і не тримати в приміщенні з підвищеною вологістю.

Якщо Вас турбують кашель, підвищена температура, болі в області грудної клітини або Ви отримали травму, звертайтеся в нашу клініку Меддіагностика. Тут Ви зможете отримати весь спектр діагностичних процедур. І, якщо Ви шукаєте можливість зробити рентген грудної клітини в Києві, то в нашій клініці ви зможете це зробити без довгого очікування, і в комфортних умовах, як за попереднім записом, так і в порядку живої черги.

Подивитися ціни на рентген органів грудної клітини

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: