ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Блокада хребта при болі в спині в Києві

Блокада хребта – одна з найбільш затребуваних та ефективних методик у сучасній вертебрології. Лікування спрямоване на усунення больового синдрому у спині. Що таке блокада хребта практично? Цей вид терапії передбачає введення препарату за допомогою ін’єкції. Виконується з метою усунення гострого больового синдрому і може бути частиною комплексної терапії. У центрі “Меддіагностика” в Києві пацієнти можуть отримати кваліфіковану допомогу, включаючи лікувальні блокади.

Показання для блокади при болях у спині

Медикаментозна блокада рекомендується для виконання у тих пацієнтів, які скаржаться на хронічний або гострий біль у ділянці хребта. Це може бути пов’язано із низкою патологій. Часті причини призначення лікувальних блокад:

При будь-яких дегенеративних процесах, що відбуваються у хребті, може бути рекомендована ін’єкційна блокада. Крім грижі хребта або протрузії, усунути біль даним методом можна при спондилоартрозі, корінцевому нервовому синдромі, спондилолістезі, тунельному синдромі, тендопатії, ревматичних процесах з болем у суглобах.

Як правило, дана терапія при больовому синдромі виконується у випадках, коли консервативні (медикаментозні, фізіотерапевтичні та ін нехірургічні) методи лікування не дають очікуваного ефекту. У клініці “Меддіагностика” в Києві пацієнти проходять консультацію у лікаря-невролога, який визначає тактику лікування, включаючи доцільність виконання блокади хребта.

Блокада хребта — ціни в Києві

Маніпуляції** Ціна, грн.
131 Блокада інтраартикулярна 350,00**
132 Блокада епідуральна 560,00**
133 Блокада медикаментозна та в/суглобове введення медикаментів 400,00**
134 Блокада парартикулярна 350,00**
149 Блокада сакральна 490,00**
187 Блокада точки виходу потиличного нерва 490,00
193 Паравертебральна блокада (без вартості лікарських засобів) 300,00
543 Витратні матеріали для блокад 50,00
544 Витратні матеріали для ін’єкцій 20,00
 * Примітка: вартість плазматерапії залежить від кількості застосовуваних пробірок, яку визначає лікар
Прийом доктора медичних наук
600 Блокада інтраартикулярна 490,00
601 Блокада епідуральна 850,00
602 Блокада медикаментозна та в/суглобове введення медикаментів 490,00
603 Блокада парартикулярна 490,00
604 Блокада сакральна 600,00
605 Локальна ін’єкційна терапія важкодоступних зон 610,00
611 Корінкова блокада зі складним епідуральним доступом (без вартості препарату) 1265,00
612 Блокада із складним доступом (без вартості препарату) 1265,00
Дивитись всі ціни на лікувальні маніпуляції в Києві +
Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Патогенез больового синдрому у хребті

Вертеброгенний синдром проявляється як рефлекторна дуга-імпульс, що виходить із ураженого місця. Передається через спинний мозок безпосередньо в болючі центри в корі головного мозку.

Залежно від локалізації больових рецепторів відбувається різний тип іррадіації. Якщо уражені коріння у шийному відділі, то біль віддає у верхні кінцівки. Уражений поперековий відділ іррадіює у нижні кінцівки. При ураженні в грудному відділі біль розходиться міжреберними нервами – найчастіше лише з одного боку.

Переваги

 • знеболюючий укол дозволяє доставити лікарський препарат чітко у вогнище запалення та миттєво усунути больовий синдром;
 • у цієї методики лікування мінімум побічних ефектів, оскільки ін’єкції виконуються чітко у больову зону, а не внутрішньо м’язово чи внутрішньовенно;
 • відносно невисока ціна послуги дозволяє мінімізувати загальні витрати на терапію та відчутно прискорити процес відновлення.

Блокада при грижі диска хребта

Особливість хребетної грижі в тому, що про її існування пацієнт може не знати тривалий період. Можна роками жити з існуючою патологією та не стикатися з її проявами. Тому ін’єкційна блокада при міжхребцевій грижі не розглядається як метод терапії, якщо больовий синдром та дискомфорт відсутні. Якщо ж патологія проявляється у вигляді гострого больового синдрому, пацієнтам призначається блокада хребта.

Найчастіше відчуття сильного болю створюють грижі, локалізовані в поперековому відділі. У пацієнта знижується якість життя і практично позбавлений можливість нормально пересуватися. Адже в цьому випадку біль поширюється на нижні кінцівки. Саме блокада дозволяє полегшити стан, доки лікувальні заходи не дали своїх результатів – міжхребцеві грижі вимагають медикаментозної терапії протягом кількох місяців.

Блокада при грижі диска хребта

Блокада шийного відділу хребта

Це вид уколів, які виконуються у зоні з 1 по 7 шийний хребець. Введення знеболювальних препаратів потрібно вище за рівень проблемного хребця. Таким чином, вдається зняти біль по всьому хребетному стовпу. Обсяг препарату визначається фахівцем в індивідуальному порядку – після консультації у лікаря.

Блокада при остеохондрозі

Застосовується не лише з терапевтичною метою, а й як достовірний метод діагностики. Цей вид блокади дозволяє визначити, з яким захворюванням може бути пов’язаний больовий синдром.

Ін’єкція дає можливість усунути гострі болі, знизити набряклість тканин, поліпшити кровотік. Це також підвищує здатність організму до регенерації тканин та більш ефективної комплексної терапії.

Блокада протрузії хребта

Показанням до виконання ін’єкцій при діагностованих протрузіях є сильний біль, який не проходить навіть запровадженням препаратів-анальгетиків внутрішньовенно, внутрішньом’язово. Такий тип болю характерний для міоспазмів, що виникають у зоні пошкодження міжхребцевого диска. Перебування м’яза у постійно напруженому стані провокує викривлення хребта та усунення кісток скелета.

Якщо у пацієнта діагностовані дорзальні протузії, то міжпозвоонковий диск починає йти у бік хребетного каналу, провокуючи його затискач. Це і стає причиною оніміння кінцівок, часткових паралічів, порізів. За такого синдрому виконання блокади призначається з метою блокування подразнених нервових закінчень.

Блокада при болю не є методом лікування протрузій. Це лише необхідний захід, який допомагає зняти гостру симптоматику. Протрузії лікуються тривалим консервативним методом або за допомогою оперативного втручання.

Підготовка до медикаментозної блокади

Виконання цієї процедури не вимагає від пацієнта будь-якої спеціальної підготовки. Провести терапію можна через 3 години після їди. Залежно від характеру болю та локалізації, ін’єкції можна виконувати у різних положеннях тіла. Якщо йдеться про епідуральну блокаду, потрібне положення на животі або боці.

Як роблять блокаду хребта?

Способи виконання ін’єкції та порядок маніпуляції залежить від відділу хребта, в якому потрібне втручання. Загальний принцип процедури передбачає ретельний лікарський огляд та введення знеболювальних препаратів якомога ближче до місця, де локалізовано пошкоджений нерв. Лікарські препарати спрямовані на блокування больових точок у запаленому нерві.

Шийного відділу хребта?

Блокада у сфері шиї виконується лише на рівні CI-CVII сегментів. Особливості процедури є типовими, як і для знеболювання будь-яких інших відділів хребетного стовпа. Обсяг використовуваних препаратів, їхній вид суворо визначає лікар. Це залежить від рівня больового синдрому, поставленого діагнозу та фізіологічних особливостей пацієнта.

Знеболюючий препарат розводять із фізрозчином. Місце проколу обробляється антисептиком. Голку потрібно впроваджувати повільно. Дія препарату відчувається через 3 хвилини.

Поперекового відділу хребта?

Маніпуляція з знеболенням поперекового відділу виконується у зоні сегментів LI –SI. Спочатку спеціаліст робить пальпацію запаленої больової ділянки, на поверхню шкірних покривів наноситься антисептик. Після введення препарату пацієнту потрібно перебувати у положенні лежачи нерухомо протягом 10 хвилин. Ще півгодини лікар спостерігає за станом хворого.

Блокада Поперекового відділу хребта

Протипоказання до проведення

Як і будь-якого іншого методу лікування, блокада грижі та інших патологій у хребетному стовпі має свої протипоказання.

Не можна проводити процедуру в таких станах, як:

 • запалення та новоутворення шкірних покривів безпосередньо в зоні виконання ін’єкцій;
 • вагітність;
 • гострі інфекційні стани (грип, застуда);
 • хронічні гематологічні захворювання;
 • прогресуючі онкологічні новоутворення у зоні хребта;
 • можливість прояву алергічної реакції на препарати, що використовуються;
 • епілепсія;
 • якщо пацієнт страждає на психічні розлади;
 • сильні відхилення від норми артеріального тиску (гіпотонія, гіпертензія);
 • хронічні чи гострі ниркові захворювання (зокрема, ниркова недостатність).

Скільки діє блокада хребта?

Як і будь-який знеболюючий засіб, препарати діють миттєво. Полегшення при такій терапії приходить через 3-5 хвилин. Але цей метод є лише тимчасовим заходом. Блокада дає полегшення наступні 7-14 днів.

Тривалість ефекту залежить від ступеня ураження та запалення тканин, діагнозу. Фахівці київського центру “Меддіагностика” проведуть первинний огляд пацієнта, вивчать діагноз та визначать, наскільки доцільно застосовувати блокаду у кожному індивідуальному випадку.

Будь-який вид блокади – нетерапевтична методика. Це можливість усунути больовий синдром. Але пацієнту потрібне лікування відповідно до його діагнозу.

Види медикаментозних блокад

Тип блокади хребта, вид використовуваних препаратів, місце їх введення та курс лікування підбираються індивідуально. Центр “Медіагностика” може запропонувати своїм пацієнтам кілька видів терапії:

 • Паравертебральні – розраховані на миттєву усунення сильного больового синдрому (наприклад, новокаїнові блокади). У разі препарат вводиться ін’єкційно в м’язову тканину.
 • Протизапальні – призначені на усунення запалення в зоні нервових корінців, м’язових фасцій, місця кріплення сухожиль до кісткових тканин, зон переходу сухожиль у м’язову тканину. Ці тканини мають високу кількість рецепторів, що забезпечують спинний мозок нервовою імпульсацією, щоб підтримувати тонус м’язових волокон.
 • Пара- та інтраартикулярні – дані типи терапії застосовуються при запальних та больових станах у суглобах, навколосуглобових тканинах.
 • Провідникові – у разі лікарські препарати вводяться параневрально, тобто з нервам, сплетенням і вузлам. Застосовуються при тунельному синдромі, запаленнях у периферичній нервовій системі.
 • Епідуральні – вид блокад, при яких препарат вводиться безпосередньо у хребетний канал.
 • Внутрішньокісткові – рідкісний вид ін’єкційної терапії, при якій препарат вводять у губчасту речовину кісткової тканини.

Види медикаментозних блокад

Можливі ускладнення

За будь-яких лікувальних маніпуляцій можливі індивідуальні реакції організму. Найчастіше це припухлість, дискомфорт та гіперемія шкірного покриву у місці введення препарату. Подібні прояви проходять через кілька годин і не становлять небезпеки для здоров’я пацієнта.

Якщо при терапії вводився препарат Діпроспан, то на нього може бути тимчасове підвищення температури тіла, почервоніння шкіри обличчя, підвищення тиску.

Якщо пацієнт має непереносимість на компоненти препарату, то може проявитися алергічна реакція.

Серйозні ускладнення пов’язані з непрофесійним виконанням маніпуляції та виявляються такою симптоматикою:

 • кровотеча;
 • інфікування рани та розвиток абсцесу;
 • освіту гематоми у зв’язку з пошкодженням м’яких тканин у зоні постановки блокади.

У центрі “Меддіагностика” виконують всі види блокад хребта. Маніпуляцію проводять кваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом роботи.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати