ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Додаткові пазухи носу. Рентген додаткових пазух носу

Додаткові пазухи носа (гайморові пазухи) – це парні порожнини, які знаходяться в лицьовій кістці черепа. Зсередини вистелені слизовою оболонкою. З’єднуються з порожниною носа, в результаті чого постійно заповнені повітрям.

Додаткові пазухи носу. Рентген додаткових пазух носу

Пазухи діляться на:

 • Гайморова пазуха
 • Гратчаста пазуха
 • Лобна пазуха
 • Клиноподібна пазуха

Функціонально призначені для:

 • Регулювання тиску всередині носової порожнини
 • Беруть участь у формуванні мови, а також в процесі нюху
 • Забезпечують вироблення слизу для захисту носової порожнини від хвороботворних мікроорганізмів

За анатомічною будовою пазухи діляться на:

 1. Додаткові пазухи – розташовані з боків від носа під очницями
 2. Фронтальні (лобні) пазухи – розташовані в передній частині лобної кістки над очницями.

Які хвороби можуть виникати в додаткових пазухах?

При порушенні повітрообміну, а також руху слизу, між носовою порожниною і додатковими пазухами, в них можуть затримуватися хвороботворні організми, що призводить до запальних процесів в пазухах. Розвивається таке захворювання, як синусит – запалення слизової оболонки однієї або декількох пазух. Виникає як ускладнення при нежиті, грипі або після травм лицьової області черепа. Також синусит може бути викликаний бактеріями або вірусами.

Симптоми: тяжкість або біль в лицевій області голови, яка з плином часу втрачає чітку локалізацію (голова починає боліти «вся»). Біль при нахилі або різких рухах голови. Зниження або втрата нюху. Рясні виділення з носа (ексудативні, серозні, катаральні, гнійні), підвищення температури. Закладеність носа з утрудненням дихання. Загальна слабкість і нездужання.

Залежно від місця локалізації, синусит підрозділяється на:

 • Гайморит – запалення слизової оболонки верхньощелепної додаткової пазухи. З’являється, як ускладнення при нежиті, грипі, кору, тощо
 • Фронтит – запалення слизової в лобній пазусі. Причини появи ті ж, що і у гаймориту.
 • Етмоідіт – запалення слизової оболонки осередків гратчастої кістки. Зазвичай є ускладненням скарлатини.
 • Сфеноїдит – запалення в клиноподібнії пазусі

Якщо запалення відбувається у всіх пазухах однієї половини обличчя, дане захворювання називається гемисинусит. Якщо в обох половинах особи – пансинусит.

Діагностика синуситів

Даний діагноз встановлюється ЛОР-лікарем на підставі клінічного обстеження, а також рентгенівського дослідження додаткових пазух носа.

Рентгенографія лицевої ділянки черепа і додаткових пазух носа – це найінформативніший спосіб виявлення захворювань і патологічних процесів в порожнинах лицьової частини черепа.

Дослідження просте, швидке. Не вимагає ніякої попередньої підготовки. На знімку лікар-рентгенолог бачить всі пазухи і може легко оцінити картину.

Якщо в пазухах все нормально, то лікар буде бачити картину з однорідним фоном у всіх синусах. Якщо в пазухах присутній запальний процес, то лікар буде бачити потовщення слизової оболонки пазухи. Якщо запалення супроводжується наявністю рідини – буде видно рівень рідини.

Також при рентгенологічному дослідженні додаткових пазух прекрасно діагностуються і інші патології і захворювання:

 • Кісти, поліпи і пухлини в синусах
 • Вроджені та/або придбані (можливо, внаслідок травм) дефекти
 • Ураження кісткових тканин
 • Сторонні тіла в пазухах (наприклад, пломбувальний матеріал після лікування коренів зуба)

Якщо Ви відчуваєте тяжкість і болі в лицьовій частині голови. Або звернулися до ЛОР-лікаря, і він призначив Вам рентгенівське обстеження додаткових пазух носа, Ви завжди можете звернутися в нашу клініку. Дослідження проводиться на сучасному, цифровому, малодозовому апараті. Інтерпретація і опис знімка проводяться в максимально стислі терміни і Ви отримаєте на руки рентгенівський знімок високої якості для пред’явлення його вашому ЛОР-лікареві і повний опис на папері або ж в електронному листі на Вашу пошту.

Акції

Записаться
(044) 339-90-20
Все телефоны»