ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Цифровий рентген шийного відділу з функціональними пробами

Шийний відділ хребта складається з 7 хребців. За розміром, вони найменші в порівнянні з іншими хребцями хребетного стовпа, так як відчувають найменше навантаження. Мають тіло і остисті відростки. Перший хребець «Атлант» кріпиться до основи черепа. Тіла, як такого не має: це специфічне кільце, утворене з’єднаними між собою дугами.

Другий хребець попереду має кістковий виріст «Зуб». Він фіксується зв’язками в кільці «атланта» і працює віссю обертання хребця. Завдяки цим хребців, ми можемо робити всі рухи головою. Через отвори в поперечних відростках хребців шийного відділу хребта проходять шийні вени і артерія.

Рентген шийного відділу хребцяРентген шийного відділу хребцяРентген шийного відділу хребцяРентген шийного відділу хребця

Для діагностики патологій, пов’язаних з шийним відділом, в основному застосовуються такі дослідження, як рентген і МРТ. Рентген шийного відділу хребта частіше призначають для візуалізації тіл хребців, міжхребцевих дисків, хребетних отворів, а також біомеханіки взаємодії хребців між собою.

показання

Основними причинами скарг, пов’язаних з шийним відділом хребта, є Вертеброневрологические і травматичні симптоми.

До вертеброневрологических  слід віднести:

 1. вроджені або придбані порушення вигину в хребетному стовпі (лордоз)
 2. хрускіт і утрудненість руху шиєю
 3. головні болі, мігрені, шум у вухах
 4. проблеми зі сном, слухом, зором і т.п.
 5. больовий синдром
 6. оніміння та болі в плечах і верхніх кінцівках

До травматичних, відповідно, відносяться:

 1. больові синдроми в результаті травми
 2. зміщення і пошкодження тіл і остистих відростків хребців

Для глибокого і детального вивчення стану шийного відділу, широко застосовується таке дослідження, як рентген шийного відділу хребта з функціональними пробами. Дана процедура дозволяє вивчити нестабільність тіл хребців, в результаті якої з’являється больовий синдром і утрудненість в русі. Це допомагає в діагностиці та лікуванні процесу.

що показує

За рентген-знімків шийного відділу з функціональними пробами, лікар-рентгенолог може судити про:

 1. Стані тіл хребців:
  • зміна форми
  • наявність або відсутність остеофитов, додаткових тіней
  • розрідження кісткової структури
 2. Висоті тіл хребців
 3. Висоті міжхребцевих дисків
 4. Плавності контурів хребетного стовпа при згинанні і розгинанні (відсутність або наявність ступенеобразно деформації)
 5. Зсув тіл хребців відносно один одного

Особливості проведення процедури

Рентген шийного відділу хребта з функціональними пробами – це досить проста процедура. Якийсь підготовки для її проведення не потрібно. Все, що потрібно, просто зняти верхній одяг і прикраси (сережки, ланцюжок).

Робиться вона в 4-х проекціях. Перші дві – це звичайний рентген шийного відділу в 2-ух проекціях (пряма і бічна). Для відведення верхніх частин плечових кісток, які можуть дати тінь на 6-7 хребці, можливе використання обважнювачів для рук.

Далі проводиться безпосередньо функціональний рентген шийного відділу хребта. Для цього пацієнт, залишаючись боком до приймача рентген-апарату, нахиляє голову вперед, намагаючись підборіддям максимально дотягнутися до грудей. Залишається в цьому положенні, а рентгенолог виробляє знімок.

Після обстеження з зігнутою шиєю, пацієнт, не змінюючи положення, повинен максимально розігнути шию назад. У цьому положенні робиться черговий знімок в бічній проекції. Після закінчення процедури, пацієнт одягається і очікує виробництва рентгенограм і опису дослідження.

Рентгенографія з функціональними пробами

Для своєчасного виявлення патології в шийному відділі хребта, пацієнт, насамперед, повинен звернутися до лікаря-фахівця. У клініці Меддіагностика працюють вертеброневролога високої кваліфікації, які завжди допоможуть Вам з діагностикою та лікуванням. Це проходить в одній будівлі, на сучасній апаратурі, призначеної для діагностики та лікування проблем, пов’язаних з шийним відділом. Лікар обов’язково призначить Вам обстеження, в число яких буде входити МРТ і рентген шийного відділу з функціональними пробами. Рентгенвідділення клініки оснащено новітнім цифровим рентген-апаратом японського виробництва. Цей рентгенівський комплекс працює з мінімальним рентгенівським опроміненням пацієнта, а також скорочуються терміни обробки і виведення зображення. При проведенні рентгена шийного відділу хребта,

Подивитися ціни на Рентген шийного відділу хребця

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: