ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Хвороба Пейроні

Хвороба Пейроні або фібропластична індурація статевого члена досить рідкісна, але вкрай неприємна недуга, в основному в силу незрозумілості свого походження, а значить і лікування. Поширеність в популяції варіює від 0.39 до 3.4%, але у чоловіків 50-69 років зростає до 7,1% (20.3% у діабетиків!).

Типові скарги

Викривлення члена при ерекції (як правило, в бік живота), яке збільшується при тривалому перебігу. При значному викривленні до незручностей чисто механічного плану приєднується біль при ерекції в місці вигину.

Болезнь Пейрони

Безпосередньою причиною скарг є щільна сполучнотканинна бляшка, що утворюється на передній поверхні пеніса в товщі білкової оболонки. На питання: «чому це відбувається?» чіткої відповіді досі немає, як немає і однозначного способу лікування. Однак дані останніх робіт повідомляють цікаві факти.

Однією з найбільш популярних на сьогоднішній день є гіпотеза деламінаціі (delamination hypothesis). Не пояснюючи в деталях весь патофізіологічний механізм хвороби, гіпотеза позначає деякі важливі орієнтири. По-перше, роль пускового механізму хвороби відводиться травмі. Сама хвороба є патологічною реакцією на цю саму травму, дослідники захоплено розповідають про свої знахідки, вимовляючи слова “запалення”, “фібробласти”, “TGF бета 1” та інше. По-друге, основні патологічні зміни при гістологічному вивченні зразків локалізуються в сполучній тканині простору Сміта (між кавернозними тілами і білковою оболонкою (tunica albuginea). Спостерігається периваскулярне запалення з ендотеліальною проліферацією і фіброзом, що і призводить до утворення бляшки.

Перебіг хвороби як правило, поділяють на дві фази – активну і хронічну. Активна фаза супроводжує початок захворювання, характеризується болем при ерекції, наростанням викривлення і триває, як правило, від 3 до12 міс. Хронічна фаза протікає без болю при стабільних показниках деформації.

Діагностика

Докладної розповіді пацієнта і огляду, як правило, досить. Для визначення ступеня осифікації (окостеніння) бляшки виконується УЗД.

Лікування хвороби Пейроні

Для початку кілька слів щодо нових методів лікування, які ще знаходяться на стадії випробування.

Перший – топічний гель Н100, що містить нікардипін, супероксиддисмутазу і масло ему: в грудні 2015 року опублікована робота про результати лікування 22 пацієнтів протягом 3х місяців. Пацієнти відзначали збільшення довжини члена (22,6%), зменшення викривлення (40,8%) і зменшення болю (85,7%) з помірною кількістю побічних ефектів (шкірний висип, що зникає при зменшенні кількості вживаного гелю).

Другий – ін’єкції колагенази, виділеної з C. histolyticum (CCH). Це засіб (Xiaflex) – перший вид медикаментозного лікування хвороби Пейроні, схвалений FDA (Food abd Drugs Administration) – державною організацією США, що займається сертифікацією ліків. Пацієнти отримують 4 циклу по дві ін’єкції 0.58 мг Xiaflex в бляшку з інтервалом між циклами 24-48 годин. Результати дослідження IMPRESS 3-ої фази (Iestigatio fo Maial Peoie’s Redutio Efficacy and Safety Studies, 788 пацієнтів, рандомізоване, плацебо, подвійний сліпий контроль): пацієнти, які отримували Xiaflex, відзначили значуще зменшення кута викривлення члена в 34% випадків при показнику групи плацебо в 18% . Безумовно, такі результати – хороший аргумент для продовження досліджень. Однак вартість лікування (тільки 8 флаконів препарату, без витрат на виконання маніпуляції, коштують € 11200 в перерахунку – 321 736 гривень!) змушує задуматися про його доцільність.

Хірургічне лікування показано при тривалості стабільної фази не менше півроку і направлено на усунення перешкоди для сексуального життя, тобто викривлення. Найчастіше використовується операція Несбіта – після “оголення” члена на білкову оболонку с протилежної викривленню стороні  накладаються шви, що випрямляють орган. Як наслідок, член стає трохи коротшим, але функціональність зовсім не страждає.

Операция Nesbit (1965)

При хворобі Пейроні і короткому члені використовуються подовжуючі операції (grafting syrgery), при яких в білковій оболонці вирізується “вікно”, яке закривається латкою (graft). Для цієї мети використовують тканини пацієнта або донора – людини чи тварини і синтетичні графти. Питання про найбільш прийнятний матеріал далеке від вирішення, проте найчастіше використовуються власні тканини – стінки великої підшкірної вени (safena magna).

Цей же вид оперативного втручання рекомендований при значному (60 і більше градусів) ступені викривлення члена – вікно після видалення бляшки закривається графтов.

Удлиняющая операция (grafting surgery)

Резюмуючи. Хоча ми ще дуже далекі і від перспектив лікування хвороби Пейроні, і від повного розуміння механізмів її розвитку, нинішні напрацювання майже завжди дозволяють домогтися ерекції пристойної якості без болю і викривлення.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування хвороби Пейроні проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать