ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Деякі загальні відомості про прискорене сечовипускання

Вважається, що в добу у людини відбувається 4-7 сечовипускань. Це норма.

Почастішання сечовипускання у жінок зустрічається в три – п’ять разів частіше, ніж у чоловіків.

Туалет відвідують частіше жінки, що мають декількох статевих партнерів.

Згідно зі статистикою (Д. Мерт, 1998) у 30% жінок принаймні один раз в житті була інфекція сечостатевих шляхів.

Прискорене сечовипускання нерідко з’являється у жінок разом з вагінітом.

Найчастіше відвідують потребу сходити в туалет чоловіки з простатитом. При уретриті, особливо гострому, біль відчувається на початку сечовипускання. А при циститі – в кінці.

Питання «Чому я так часто пісяю?» або «Чому дуже часто ходжу в туалет по-маленькому?» задає собі близько 2% населення.

Найбільш ймовірні причини прискореного сечовипускання

Надмірне споживання води

Рідина, яку ви отримуєте – це не тільки вода. 20-30% води людина добирає з їжі і напоїв. Зайва вода змусить вас мочитися частіше.

Часте сечовипускання може знизити вміст солей в крові та завдати шкоди здоров’ю.

Тому слід дозувати питво так, щоб сеча залишалася чистою або світло-жовтого. Не слід пити зайвого. Підраховано, що в загальному складі в день людина сумарно повинна отримувати близько 2 літрів рідини.

Інфекція сечових шляхів

Інфекція – ось найчастіша причина прискореного сечовипускання. Як правило, бактерії потрапляють ззовні через сечовипускальний канал (через уретру). Це може статися при статевому акті, при купанні в басейнах і водоймах, при недотриманні гігієни. Наприклад, при торканні статевих органів немитими руками, при незахищеному або оральному сексі. За статистикою прискорене і хворобливе сечовипускання найчастіше спостерігається у жінок в найбільш сексуально активному віці від 15 до 44 років.

Патогенні бактерії проникають через уретру, піднімаються вгору в сечовий міхур. Таким чином виникає цистит. Вони можуть доходити до нирок і викликати пієлонефрит.

Сечовий міхур запалюється і не може утримувати багато сечі. Позив до сечовипускання виникає при навіть незначному наповненні сечового міхура. При цьому сеча може стати каламутною і мати незвичний запах. Якщо людина стала ходити в туалет частіше і при цьому відчуває жар, озноб, нудоту і біль у боці або в нижній частині живота, потрібно терміново пройти обстеження.

Хоча, бувають інфекції, які не викликають запалень і можуть протікати без прискореного сечовипускання. При цьому викликати, наприклад, синдром Рейтера.

Діагностика причин прискореного сечовипускання не дуже складна, якщо кваліфікація лікаря достатня. В діагностиці допомагають лабораторні дослідження, УЗД органів малого таза, УЗД обстеження сечового міхура і гінекологічного УЗД у жінок і УЗД передміхурової залози у чоловіків. А також чіткого методичного підходу до збирання аналізів та проведення лабораторних досліджень.

Якщо раптом з’явилося прискорене сечовипускання, часте сечовипускання вночі, бажання часто відвідувати туалет, то найбільш вірогідна причина – це інфекція. Відповідь на питання «чому я бігаю в туалет кожні 15 хвилин?» впирається тільки в якісну діагностику.

Обстеження, діагноз і лікування при прискореному сечовипусканні проведуть в Центрі «Меддіагностика», лівий берег, 250 метрів метрів від метро Дарниця, по провулку Будівельників, буд.4

Запалення сечового міхура, яке змушує часто ходити в туалет – це як правило не “застуда сечового міхура від переохолодження”.

Переохолодження викликає загострення циститу сечового міхура. Циститу, який частіше викликаний інфекцією.

Переохолодження викликає загострення циститу сечового міхура. Циститу, який частіше викликаний інфекцією.

Частое мочеиспускание

Також причинами прискореного сечовипускання можуть бути:

Цукровий діабет

Існує два типи цукрового діабету: тип 1, і тип 2. Цукровий діабет супроводжується підвищенням рівня цукру в крові. Нирки намагаються відфільтрувати цукор. Тому у здорової людини не повинно бути цукру в сечі.

Підвищена концентрація цукру підвищує осмолярність крові і вимагає більше води. Це супроводжується більш рясним і частим сечовипусканням. Організм намагається позбутися від надлишку води в кровоносному руслі. Це змушує людину мочитися більше. Часте бажання піти в туалет – один з перших і найбільш характерних ознак діабету. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо раптом почнете мочитися більше, ніж зазвичай.

Нецукровий діабет

Цей стан відрізняється від діабету типу 1 або типу 2. Нецукровий діабет виникає при недостатньому синтезі вазопресину – антидіуретичного гормону. Цей гормон виділяється в гіпоталамусі і задньої долі гіпофіза. Вазопресин дає команду ниркам затримати рідину в організмі. Якщо цього гормону недостатньо, рідини нирки виділяють більше. Сечовипускання частішає. Кількість сечі може досягти значного обсягу – до 15 літрів в день. Це в п’ять разів більше, ніж зазвичай. Ваш лікар може допомогти вам впоратися з цією недугою за допомогою ліків. Але, в першу чергу потрібно обстежити гіпоталамус і гіпофіз. Це ті області, де синтезується антидіуретичний гормон. Зниження його виділення може привести до прискореного сечовипускання.

Стан гіпофіза і головного мозку з урахуванням структури гіпоталамуса, а також стан кровотоку і лікворотоку головного мозку можна продіагностувати за допомогою МРТ та УЗД в Центрі «Меддіагностика».

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю? Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Прийом діуретиків

Діуретики – це медичні препарати, які викликають посилення виділення рідини з організму.

Ці препарати використовують, наприклад, при високому артеріальному тиску, при проблемах з печінкою і нирками. Діуретики змушують нирки виділяти більше сечі, що прискорює сечовипускання. Слід пам’ятати, що часте сечовипускання з великою кількістю сечі веде до втрати електролітів- натрію і калію. Це може негативно позначитися на здоров’ї. Може виникнути запаморочення, головний біль і нудота. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем про особливості прийому сечогінного препарату.

Прием диуретиков

Синдром роздратованого сечового міхура

Ви можете відчувати позив до сечовипускання. При цьому сечі виділяється дуже мало. Найчастіше такий стан супроводжується болем внизу живота, який посилюється, коли ви мочитеся або займаєтеся сексом.

Синдром раздраженного мочевого пузыря

Це відбувається, коли запалена тканина сечового міхура. Запалений сечовий міхур дуже чутливий. Навіть мінімальне наповнення міхура сечею викликає позив до сечовипускання. При тому, що міхур практично порожній.

Найчастіше роздратований сечовий міхур виникає при попаданні чужорідної флори (інфекція сечостатевих шляхів).

Стан з роздратуванням сечового міхура може виникати при пухлині в сечовому міхурі або простаті. Може виникати при мочесольовому діатезі (підвищеному виділенні солей нирками) і ін. Для встановлення причини потрібен клінічний аналіз стану пацієнта і обстеження.

Самостійно без діагностики лікувати такі стани нераціонально і навіть небезпечно. Так, для лікування інфекційного інтерстиціального циститу або, наприклад, мочесольового діатезу недостатньо дієти і фізичних вправ. Більш того, небезпечно бездумно використовувати перші-ліпші ліки від циститу. Лікування повинно бути вивіреним і безпечним для здоров’я.

Роздратований сечовий міхур як правило супроводжується не тільки прискореним сечовипусканням, але і болем в нижній частині живота.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Камені в нирках

Солі, якщо їх більше, ніж треба, можуть дратувати сечовий міхур. Зазвичай відчувається більш виражений (сильний) позив до сечовипускання. При цьому сечі виділяється менше.

Якщо по сечоводу проходять більші, ніж пісок, каміння, то може з’являтися нудота, лихоманка, озноб і інтенсивний біль в боці, біль в спині. Цей біль може поширюватися у передній частині живота і до паху.

Зайва вага, зневоднення, дієти з високим вмістом білка, а також розгорнутий аналіз сечі та УЗД нирок з сечоводами дозволяють зрозуміти причину такого стану.

Солі ведуть до утворення каменів в нирках. Тому роздратований сечовий міхур, викликаний виходом солей, може бути першим дзвінком про перспективи утворення каменів.

Камені можуть виходити самі по собі. Якщо цього не відбувається при великих розмірах, може знадобитися операція або літотрипсія (дроблення каменів ультразвуком).

Камни в почках

Вагітність

Коли дитина росте в животі матері, вона займає більше місця і тисне на сечовий міхур. Це змушує жінку відвідувати туалет частіше.

Але для того, щоб ембріон, імплантований в матку, жив – організм повинен виробляти спеціальний гормон вагітності: людський хоріонічний гонадотропін. Цей гормон не тільки сприяє вагітності, але і змушує жінку мочитися частіше.

Проконсультуйтеся з вашим гінекологом. Поговоріть з лікарем, якщо вам боляче мочитися або ви бачите що колір або запах сечі змінилися. Гінеколог в Києві

Беременность

Інсульт та інші неврологічні захворювання

Інсульт може торкнутися нервових провідників, які контролюють функцію сечового міхура. У такому випадку можуть виникати часті позиви до сечовипускання з невеликою кількістю сечі. Такі неврологічні захворювання, як хвороба Паркінсона або паркінсонізм, розсіяний склероз, захворювання спинного мозку та ін. Всі ці захворювання супроводжуватися розладом сечовипускання.

Лікування таких неврологічних проблем вимагає участі лікаря невролога.

Инсульт и другие неврологические заболевания

Вагініт

Вагініт – це запалення піхви у жінок. Вагініт нерідко супроводжується уретритом і циститом, при яких хочеться часто в туалет по-маленькому. Причиною такого запалення є зараження інфекцією: бактеріями, вірусами, грибками. Вагініт може виникати при дисбактеріозі після нераціонального прийому протимікробних препаратів, а також при гормональних розладах.

Також запалення слизової піхви може відбутися через хімічні добавки в кремах, спреях, при торканні одягу.

Вагініт з уретритом і цистит як правило йдуть поруч і частіше бувають бактеріальними. Вони супроводжуються свербінням і печією при сечовипусканні, хворобливістю під час сексу.

Можуть з’являтися сторонні виділення і запах. І, звичайно, відчуття, що постійно хочеться в туалет по-маленькому.

Статистика свідчить, що близько 30% жінок хоч один раз в житті мали інфекції сечостатевих шляхів. Як правило, це частіше стосується жінок сексуально активного віку.

Надлишок алкоголю і кофеїну

Алкоголь і кофеїн діють, як сечогінне. Їх вживання виводить багато рідини з організму. Причина такого ефекту – дія алкоголю на гіпоталамус, де регулюється вироблення вазопресину (антидіуретичний гормон). Алкоголь знижує вироблення цього гормону. Тому рідина виділяється з організму у великій кількості. Організм намагається швидко позбутися від не надто корисного продукту.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Слабкі тазові м’язи. Або weak Pelvis

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

М’язи тазового дна беруть участь в утриманні сечі і акті сечовипускання. Якщо з якоїсь причини м’язи ослабли, розтягнулися (як це найчастіше буває з віком), виникає опущення органів малого тазу і навіть їх випадіння. Все це супроводжується почастішанням сечовипускання. Іноді – неутриманням сечі.

Якщо жінка часто ходить в туалет по-маленькому, або є ознаки нетримання сечі, потрібно не тільки консультація гінеколога. Бувають випадки залучення невролога для виключення неврологічної природи порушення сечовипускання.

Менопауза

В віці приблизно 50 років жіночий організм виробляє менше жіночих статевих гормонів. Настає менопауза. Це може змусити жінку в тому числі частіше відвідувати туалет. В такому випадку слід звернутися до свого гінеколога для замісної гормональної терапії, змінення дієти та інших методів лікування проявів менопаузи.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Пухлина

Як злоякісні (рак), так і доброякісні пухлини в області сечового міхура і сечостатевої системи можуть змусити мочитися більше. Якщо це пухлина сечового міхура, вона дратує його стінку і сечовипускання може частішати. При великих пухлинах в області малого тазу відбувається механічний тиск на сечовий міхур, що також прискорює сечовипускання. Кров в сечі – найважливіша ознака раку. Поговоріть з лікарем, якщо почали часто відвідувати туалет, якщо є біль або печіння при сечовипусканні, якщо побачите кров у сечі, при болях внизу живота або якщо стало боляче мочитися.

Найголовніша і перша процедура після первинного огляду і опитування пацієнта, це УЗД органів малого тазу і напрямок на лабораторне обстеження.

При необхідності уточнення в Центрі можна пройти МРТ органів малого тазу, діагностичну процедуру, яка допоможе встановити правильний діагноз.

Простата (передміхурова залоза)

Передміхурова залоза має розмір з волоський горіх. Важливий орган, який виділяє секрет для сперми і в той же час є клапаном для закриття входу в сечовий міхур в момент ерекції.

Передміхурова залоза – частина сечостатевої системи і тому будь-яка флора може оселитися не тільки в уретрі і сечовому міхурі, а й в простаті.

Запалення простати – простатит. Оскільки простата безпосередньо контактує з сечовим міхуром, простатит викликає прискорене сечовипускання.

Простата (предстательная железа)

Більш того, не лікувався або неправильно лікований простатит призводить з часом до розвитку аденоми передміхурової залози.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Одна з ознак аденоми – часте сечовипускання у чоловіків.

Якщо чоловік часто почав ходити в туалет по-маленькому, перше, що потрібно обстежити – це передміхурова залоза. Для цього проводять УЗД дослідження передміхурової залози, аналізи сечі.

Аденома передміхурової залози може переродитися в рак.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Своєчасна діагностика дозволяє ефективно лікувати рак простати на ранніх стадіях без хірургічного втручання.

При необхідності проводять МРТ передміхурової залози

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

На фото нижче показано раннє виявлення раку простати за допомогою МРТ.

Раннее выявление рака простаты при помощи МРТ.

Пройти МРТ обстеження органів малого тазу з контрастом можна в Центрі «Меддіагностика», лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, по провулку Будівельників, 4.

Ваш лікар може допомогти встановити причину частого сечовипускання та вилікувати вашу збільшену простату.

Запор

Якщо якийсь час не було дефекації (запор), кишківник може переповнитися і почати тиснути на сечовий міхур. Це може бути причиною частого сечовипускання.

Запор може послабити м’язи тазового дна. Ці м’язи допомагають контролювати кишківник і функцію сечового міхура. Обговоріть зі своїм лікарем питання, як зробити стул регулярним.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Нічне апное

Глибокий сон супроводжується виділенням антидіуретичного гормону (АДГ). Цей гормон змушує утримувати рідину вночі. Вночі людина повинна спати. У момент прокидання спрацьовує нервовий механізм запуску сечовипускання: приходить відчуття повного сечового міхура і необхідності сечовипускання.

При некоректному виділення АДГ, сечовий міхур може наповнюватися швидше, ніж треба. Це може змушувати людину підніматися в туалет вночі.

У горизонтальному положенні виражено змінюється кровотік мозку і внутрішньочерепний тиск. Особливо в області гіпоталамуса і гіпофіза – ті відділи мозку, які керують виділенням АДГ. Тимчасове переривання дихання при нічному апное підвищує внутрішньочерепний тиск, що може позначатися на роботі гіпоталамуса і виділення АДГ.

Часте сечовипускання або чому я так часто пісяю?

Діагноз і лікування прискореного сечовипускання проводять в Центрі «Меддіагностика», лівий берег, 250 метрів метрів від метро Дарниця, по провулку Будівельників, буд.4

 

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать