ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

П’яткова шпора. Біль у п’яті. Ахіллодинія

Пяточная шпора

Причини п’яткової шпори

П’яткова шпора – це шиповидні розростання щільної тканини на задній або нижньої поверхні п’яткової кістки, в зв’язку з чим виникла назва “шпора”.

Появу шпори п`яти пов’язують з одноразовою значною травмою або частими дрібними травмами п’яткової області (наприклад, тренування в бігу на жорсткому ґрунті та ін.). Нерідко болі в області однієї або обох п’ят з’являються у пацієнтів з явним порушенням обміну речовин (наприклад, при ожирінні) або при локальних запальних процесах, наприклад, ерітромелалгія.

Однією з частих причин утворення шпори п`яти є плоскостопість (поздовжня і поперечна), в результаті недостатньої амортизаційної здатності стопи.

Симптоми п’яткової шпори

Кожна з перерахованих вище причин, може привести до виникнення симптомів захворювання: появи так званого ранкового болю після підйому з ліжка. Ці болі отримали також таку назву, як “стартові” болі. Їх пов’язують з наявністю запалення в області п’яткової кістки. При цьому формується підошовний апоневроз: запалення підошовної фасції, яке обумовлене розвитком патологічних змін в області прикріплення підошовного апоневроза до бугра п’яткової кістки.

Не менш поширеною патологією є ахіллодинія (біль в області ахіллового сухожилля), обумовлена ​​патологічним вогнищем в зоні прикріплення ахіллового сухожилля до задньої поверхні п’яти.

Надалі, в місці запалення відбуваються процеси проліферації (розростання грубої, волокнистої, сполучної тканини), які згодом ущільнюються, просочуючись солями кальцію, через що відбувається роздратування нервових закінчень з боку окістя п’яткового бугора, викликаючи тим самим сильні болі в п’яті.

Діагностика

З метою уточнення причин, що викликали біль в стопі і п’яткової області в Інституті м’язово-скелетної медицини та неврології (клініка Меддіагностика) рекомендовано виконання рентгенографії стопи спільно з ультразвуковим дослідженням м’яких тканин і сухожиль стоп.

Пяточная шпора рентген фото

При рентгенологічному дослідженні виявляється п’яткова шпора, стан і цілісність кісток стопи. Величина і розміри шипа можуть виявитися невеликими, але при цьому хворобливі відчуття можуть бути вельмо вираженими.

Ультразвукове дослідження дозволяє уточнити масштаби вогнища патології при шпорі п’яти та виявити ознаки запалення, набряку тканин, визначити цілісність сухожиль і зв’язок.

Лікування п’яткової шпори

У минулому проблеми пов’язані з п’яткової шпорою вирішувалася тільки хірургічними методами. Однак затяжний післяопераційний відновлювальний період доставляв пацієнтові чимало клопоту і хворобливих відчуттів, погіршуючи якість життя.

На початковому етапі лікування, з метою придушення набряку і запалення в осередку болю, застосовують блокади за допомогою локальної ін’єкції стероїдного препарату.

Избавление от пяточной шпоры

Одним з найбільш ефективних, практично безболісних і неінвазивних (безопераційних) способів позбавлення від п’яткової шпори є метод ударно-хвильової терапії (ЕУВТ), який займає проміжне місце між консервативним і хірургічним лікуванням, тобто впливає на проблему, не порушуючи цілісності шкірних покривів.

В Інституті м’язово-скелетної медицини та неврології за останні 17 років, була вдосконалена методика ударно-хвильової терапії при шпорі п’яти, яка зарекомендувала себе як надійний і високоефективний засіб, для лікування і ліквідації причини захворювання.

Ударні хвилі, проникаючи безпосередньо в патологічне вогнище, розпушують щільну тканину (шпору), сприяють її зменшенню і виведенню з тканин.

Пацієнту пропонується спеціалізована схема лікування, що складається з шести сеансів (доповнена німецька стандартна схема лікування), з інтервалом в один тиждень.

Уже, після першого сеансу ударно-хвильової терапії пацієнт може відчути помітне полегшення в стані і зниження інтенсивності болю.

Пяточная шпора лечения

Слід врахувати, що апаратура фірми Piezoson, яка використовується для ударно-хвильової терапії, має сфокусований варіант акустичної хвилі що, в свою чергу, є найбільш ефективним для лікування п’яткової шпори завдяки більш щільному потоку енергії і її інтенсивності.

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування п’яткової шпори проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Вартість послуг
Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать