ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування запалення яєчників у жінок в Києві

Одним з найбільш поширених гінекологічних захворювань є запалення яєчників у жінок, лікування якого в Києві успішно проводять фахівці лікувально-діагностичного центру «Меддіагностика».

Запалення яєчників або оофорит має три стадії розвитку: підгостру, гостру і хронічну. Для кожної з них характерні свої клінічні прояви і патогенез. Терапевтичні заходи призначаються з урахуванням діагностованої стадії. Іншими словами, лікування пацієнток йде не за загальною схемою, а завжди індивідуально з урахуванням особливостей захворювання на даний момент. Ігнорувати ж захворювання категорично не можна.

Інфекційні причини хронічного оофориту (аднекситу)

Сприятливих для розвитку хронічного оофориту факторів багато. Найбільш популярними є інфекції, що передаються статевим шляхом від партнера до партнера. У свою чергу ЗПСШ можуть бути викликані специфічними і неспецифічними збудниками.

 1. До неспецифічної флорі відносяться: кишкова паличка, стафілокок, стрептокок, ентерокок та інші популяції бактерій.
 2. Специфічні інфекції провокують хламідії, трихомонади, кандиди, гонококи, бліді трепонеми, вірус папіломи людини і простий герпес.

Серед специфічних збудників лідируючу позицію займають вагінальні трихомонади, які виявляються у 30% жінок, які прийшли до гінеколога з симптомами запалення яєчників.

З піхви трихомонади по висхідному шляху проникають в матку і в яєчники. Перешкодою для них стає внутрішній зів шийки матки, лужний секрет. Але під час місячних, після абортів, пологів і в процесі статевого акту бар’єр цей втрачає свою силу, і збудники інфекції потрапляють в порожнину матки, звідти в фаллопієві труби і далі в яєчники. Таким чином оофорит практично ніколи не розвивається самостійно, нерідко його супроводжують бактеріальний вагіноз, трихомонадний сальпінгіт і навіть ендометрит.

Важливо! Нерозбірливість у статевих зв’язках, постійна зміна партнерів і незахищений секс є найчастішими причинами хронічного оофориту.

Неінфекційні чинники розвитку запалення яєчників

Спровокувати оофорит можуть і інші причини:

 • аборти, на тлі яких розвивається хронічний ендометрит з інфікуванням маткових труб і яєчників;
 • присутність в матці протизаплідної спіралі;
 • травми, отримані під час гінекологічних маніпуляцій (введення внутрішньоматкових контрацептивів, забір матеріалу для гістологічного дослідження);
 • перевтоми, стреси, що знижують імунний захист;
 • ЕКО;
 • переохолодження;
 • шкідливі звички, які знижують бар’єрну функцію цервікального слизу;
 • операції на органах малого тазу;
 • ускладнені вагітності і пологи.

Чим небезпечний оофорит, що не лікується?

Симптоми хронічного запалення яєчників в більшості випадків носять субклінічну форму, тобто без яскраво вираженої картини, що ускладнює ранню діагностику захворювання. Несвоєчасне або відсутнє лікування призводить до серйозних ускладнень, одним з яких є порушення репродуктивної функції. Жінка не може завагітніти, а якщо вагітність наступає, вона закінчується мимовільними викиднями або передчасними пологами.

Іншим ускладненням одно- або двостороннього оофоріта може стати гнійне запалення яєчника, в результаті чого орган перетворюється в тонкостінну кулю, наповнену каламутним і в’язким ексудатом. Без хірургічного втручання нагноєння яєчника веде до його розриву, на тлі чого дуже швидко розвивається перитоніт. Запалення листків черевної порожнини несе пряму загрозу для життя пацієнтки.

Ще одним неприємним наслідком оофоріта є розвиток спаєчних процесів. Спайки ведуть до непрохідності маткових труб і склерозування тканин яєчників, в результаті чого парний орган повністю втрачає свою функцію. Дисфункція яєчників є однією з основних причин порушення гормонального фону жінки.

Воспаление яичников

Симптоми запалення яєчників

Основним симптомом запалення яєчників виступає біль внизу живота, що іррадіює в попереково-крижовий відділ хребта. Для оофоріта в гострій стадії характерні такі ознаки:

 • підвищення температури тіла;
 • озноб;
 • утруднення сечовипускання – від частих болючих позивів з мінімальним випорожненням сечового міхура, до повного нетримання;
 • зміни з боку крові – лейкоцитоз, підвищення ШОЕ.

Оофорит в хронічній стадії проявляється такими симптомами:

 • слабка хворобливість внизу живота;
 • мізерні, але постійні виділення з піхви;
 • відсутність лібідо;
 • біль під час статевого акту;
 • порушення менструального циклу;
 • швидка стомлюваність;
 • неможливість завагітніти.

При односторонньому оофориті больові відчуття локалізуються з боку ураженого яєчника. Біль посилюється після переохолодження і під час менструації.

Запалення яєчників у жінок – лікування в Києві

Лікуванням хронічного запалення яєчників і патології в гострій стадії в Києві займається лікувально-діагностичний центр «Меддіагностика». Не ускладнений гнійною течією оофорит піддається консервативної терапії. Для ефективності лікування яєчників у жінок таблетки та ін’єкції призначаються в комплексі з місцевими способами впливу, такими, як ванночки і свічки. Паралельно проводяться фізіотерапевтичні процедури. Медикаментозна терапія складається з прийому антибактеріальних, протизапальних, вітамінних та імуномоделюючих засобів.

При овуляторній дисфункції призначаються гормональні препарати. Перш ніж гінеколог визначить адекватну схему лікування яєчників, жінку обстежують інші профільні фахівці, зокрема ендокринолог. Пацієнтка проходить апаратну і лабораторну діагностику. Після основного курсу терапії здаються контрольні аналізи, результати яких дозволяють судити про ефективність лікування, необхідності його продовження або коригування.

Прийом в лікувально-діагностичному центрі «Меддіагностика» ведуть лікарі вищої категорії, мінімальний практичний стаж роботи яких становить 25 років. Ціни на перший / наступні візити і на усі послуги представлені в прайс-листі.

Ціни на гінекологічні послуги в Києві

Записатися до гінеколога в Центр «Меддіагностика», м. Київ, лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4. Місцезнаходження на карті

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать