ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Кольпоскопія шийки матки

Кольпоскопия

Кольпоскопія – це гінекологічне обстеження, яке полягає в огляді входу в піхву, його стінок і піхвової частини шийки матки за допомогою приладу під назвою «кольпоскоп». Він складається з бінокуляра і освітлювального приладу і дуже схожий на мікроскоп. Він підсвічує місця обстеження, і лікар може аналізувати досліджувану частину через збільшувальні окуляри.

Якщо Вам потрібна консультація гінеколога, Ви завжди можете звернутися в нашу клініку. Запис до фахівця проводиться на зручний для Вас час.

Вартість процедури:

 • Відеокольпоскопія – 350 грн
 • Біопсія шийки матки – 490 грн
 • Біопсія вульви – 590 грн

Як проводиться кольпоскопія?

Кольпоскопія шийки матки проводиться для виявлення, діагностики та подальшого лікування захворювань і патологій у жінок. Головним у кольпоскопії є можливість діагностування хвороби на ранніх стадіях. Будова кольпоскопа дозволяє розглянути найдрібніші дефекти тканини, яких може бути не видно неозброєним поглядом.

Кольпоскопия шейки маткиЯк же проводиться кольпоскопія? Це обстеження – досить проста і безболісна процедура. Сам прилад в піхву не вводиться і розташовується на досить великій відстані від нього. Для розширення входу використовується гінекологічне дзеркало. Кольпоскопія розділяється на два види: просту і розширену:

 1. Проста – це огляд вульви, піхви і вагінальної шийки матки без додаткового впливу спеціалізованих розчинів.
 2. Розширена – при цьому дослідженні використовуються:
 • 3% – розчин оцтової кислоти (для звуження незмінених судин)
 • Розчин Люголя (розчин на основі йоду, для виявлення глікогену в епітелії)
 • Зонд (для виявлення запущених випадків раку)
 • Розчин тріхлортетразоль (виявлення маркерів раку)
 • Розчин адреналіну (вивчається тонус судин)
 • Біопсія (взяття зразка тканини на аналіз)

Показання для кольпоскопії шийки матки?

Які існують показання для кольпоскопії шийки матки? Кожній жінці, яка піклується про своє здоров’я, варто раз на рік проходити диспансерний огляд у лікарів, включаючи гінеколога. Так як кольпоскопія безболісна і нетравматична процедура, то вона цілком може бути частиною огляду. Багато захворювань сечо-статевої сфери у жінок можуть проходити без будь-яких проявів. Але, якщо все ж з’явилися якісь скарги, пройти це обстеження слід не залежно від часових рамок.

Найчастіші показання для проведення кольпоскопії – це:

 • Наявність ерозії шийки матки
 • Поява виділень
 • Збій менструального циклу
 • Поява різних болів внизу живота
 • Генітальні кондиломи
 • Діагностика при підозрі на онкологічні захворювання
 • Болі під час статевих актів
 • Кровотечі

Вкрай небажано проводити кольпоскопію в період менструації, а також після пологів або будь-якого хірургічного втручання в піхву. Також протипоказана розширена кольпоскопія при індивідуальній непереносимості у пацієнтки препаратів, що використовуються для цієї процедури.

Візит до гінеколога на стадії планування вагітності – це важливий момент для діагностування можливих хвороб на ранній стадії. Кольпоскопія шийки матки покаже наявність ерозій та інших патологічних процесів, які можуть негативно вплинути на перебіг вагітності і на сам процес пологів.

Кольпоскопія при вагітності показана на терміни не пізніше 12-го тижня. Але якщо результати дослідження показали будь-якої патологічний процес, то процедуру можна повторити після лікування на більш пізніх термінах з метою контролю.

Яка потрібна підготовка до проведення кольпоскопії? Отримання максимально точних даних огляду і аналізів, залежить майже повністю від самої пацієнтки. В першу чергу, перед проходженням процедури, жінці варто утриматися від статевих актів. Не бажано проводити спринцювання, а також призупинити застосування вагінальних свічок і таблеток. Перед процедурою потрібно провести гігієну статевих органів без застосування дезінфікуючих засобів. Кращий час для проведення кольпоскопії – це 8-й – 19-й день після циклу.

Зазвичай після процедури кольпоскопії будь-яких ускладнень бути не повинно. Хіба що, якщо була проведена розширена процедура з біопсією, варто утриматися від статевих актів протягом кількох тижнів, а також відмовитися від занять активним спортом і відвідувань басейну, лазні і т.п. У деяких випадках можуть спостерігатися рідкісні болі внизу живота, але вони проходять досить швидко. Якщо ж з’являться виділення з неприємним запахом і підвищення температури, то варто обов’язково звернутися до свого лікаря.

Гинекология цены на услуги

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: