ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мігрень

Що робити, якщо турбує мігрень?

  1. У доктора є 2 основних завдання: визначити причину мігрені і зробити так, щоб пацієнт більше не приймав медикаменти.
  2. Встановити причину мігрені (встановити діагноз).
  3. Можливі причини мігрені: читати нижче.
  4. Причину мігрені встановить доктор-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду мігрені підбирається в залежності від діагностованої причини.
  5. Навчити пацієнта контролювати мігрень. Зробити так, щоб мігрень не турбувала надалі.

Хто у нас лікує мігрень:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Відгук про лікування головного болю в Центрі «Меддіагностика»

Отзыв о лечении головной боли в Центре «Меддиагностика»

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Цифровий рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU

Діагностика і лікування в центі "Меддіагностика" проводяться в одній будівлі.

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патологію опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Вартість послуг

Причини мігрені

Найбільш поширена форма головного болю – це мігрень. Мігрень зустрічається у 10-15% дорослого населення, жінок мігрень турбує в 1.5-2 рази частіше, ніж чоловіків. Мігрень чисто судинний біль.

Її розглядають, як спадковий дефект регуляції судинного тонусу. Біль при мігрені обумовлена ​​розтягуванням судин як правило з одного боку голови. Тому, головний біль при мігрені односторонній (гемикранія), може супроводжуватися нудотою, в ряді випадків – блювотою. Особи, які страждають на мігрень погано, переносять яскраве світло і гучні звуки, які можуть спровокувати напад мігрені. Дослідження, проведені [mask_link] Українським Інститутом неврології та М’язово-скелетної медицини [/ mask_link], показали, що мігрень супроводжується відчутним уповільненням артеріального кровотоку і втратою здатності судин контролювати свій тонус. Кров в артеріальних судинах мозку уповільнює свій рух, м’язи судин не утримують підвищений внутрішньо-судинний тиск. Судини розтягуються, викликаючи роздратування нервів в стінках судин, викликаючи біль (див. малюнок нижче).

Сосуды растягиваются, вызывая раздражение нервов в стенах сосудов, вызывая боль

Розтягування судин (див. розширена судина, позначена цифрою 2 на малюнку вище) призводить до збільшення міжклітинних відстаней (зон стику клітин ендотелію, який вистилає врутрішню поверхню судин). Рідка частина крові починає просочуватися через «розслаблену» судину і накопичуватися в навколосудинному просторі, викликаючи набряк тканин. Цей набряк навколо судини перешкоджає обміну кисню між кров’ю і мозком, посилюючи больові відчуття. При цьому страждає сам мозок.

Як проявляється мігрень

Біль при мігрені виникає в будь-який час доби, частіше під ранок до моменту пробудження. Мігренозний біль односторонній пульсуючий.

Боль при мигрени

Спровокувати напад мігрені можуть стреси, фізичне навантаження, зміни погоди, яскраве світло, шум, недостатній або надмірний сон, овуляція і період менструації і навіть деякі продукти (спиртне, горіхи, яйця, сир, молоко, шоколад, какао та ін.) ….

Приступу мігрені іноді передує аура. Аура – це специфічні провісники мігрені у вигляді локальних неврологічних симптомів, таких як зорові порушення (випадіння поля зору у вигляді плями, «блискавки» або спалаху в очах), «бігання мурашок» по руках, оніміння будь-якої частини тіла (мова, обличчя , рука …) та ін. Аура виникає в 10-15% випадків мігрені і як правило триває від декількох хвилин до 1 години.

Нападів мігрені може бути до кількох протягом одного місяця.

Мігрень часто успадковується і носить сімейний характер. Наші багаторічні спостереження дозволили відстежити характерні зміни у родичів, які страждають на мігрень. Дослідження дозволили встановити ряд провідних до мігрені причин, пов’язаних з особливостями десинхронізації артеріального і венозного кровотоку головного мозку.

Діагностика мігрені

Діагностика мігрені не представляє великих складнощів. Складність полягає в тому, щоб визначити ті ланки кровотоку і його регуляції, які запускають напад мігрені. Для діагностики використовують МРТ головного мозку з урахуванням ряду анатомічних особливостей, а також доплеросонографію з функціональними пробами. Ці дослідження дозволяють оцінити в «статиці» мозковий кровотік, врахувати можливі варіанти будови судин, співвідношення різних судин мозку і лікворних просторів. Для встановлення більш точного діагнозу потрібні дослідження кровотоку мозку з урахуванням їх динамічних складових. Для цього проводять УЗД судин зі спеціальними функціональними пробами з урахуванням ендотеліальної дисфункції, оцінюють кровотік очей і очниць для розуміння характеру розладів в мікроциркуляції головного мозку. Важливою складовою механізму розвитку мігрені може бути запалення судинної стінки, яке також можна визначити за допомогою УЗД дослідження.

У ряді випадків корисним в діагностиці причин мігрені виявляється навіть банальна рентгенографія.

Мігрень – серйозне захворювання. Зміни в судинах і самому мозку при мігрені такі, що в ряді випадків можливий розвиток навіть інсульту (так званий мігренозний інсульт) з появою вогнищевих неврологічних розладів, які в майбутньому залишають в мозку свої специфічні «відмітини» у вигляді кіст.

Лікування мігрені

Загальноприйняте в неврології лікування мігрені не завжди ефективне.

Таке лікування передбачає використання кількох груп препаратів: ненаркотичні анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати, специфічні антимігренозні препарати, препарати кофеїну, агоністи серотоніну та ін. Медикаментозне лікування також використовують для профілактики мігрені. Це бета-адреноблокатори, антидепресанти, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, блокатори кальцієвих канальців, антиконвульсанти та ін.

Використання великого списку фармакологічних препаратів не гарантує лікування мігрені. Таблетки можуть зменшити біль, але не виліковати мігрень.

Також не завжди можна отримати ефект від масажу і фізіотерапії. Пов’язано це з особливостями розвитку такого головного болю, як мігрень.

Дослідження показали, що [mask_link] механізм розвитку болю при мігрені досить [/ mask_link] складний. Мігрень – це біль, пов’язаний з патологією судин. Наші багаторічні спостереження і клінічні дослідження показали, що розвиток «судинного» мигренозного болю підпорядкований певним законам. Більш того, мігрень має свої ключові механізми розвитку, які, як виявилося, можна виявити і відстежити. Ключові зміни в судинному руслі і кровотоці головного мозку діагностуються і відслідковуються в процесі лікування. Впливаючи на ці виявлені ланки розвитку і підтримки мігрені, можна не тільки ефективно зменшити головний біль, але і в ряді випадків вилікувати мігрень (читати більше).

Доктор медичних наук, професор НМУ

В.В.Гонгальский

Лікарі

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать