ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

До якого лікаря йти при Подагрі

На питання, який лікар лікує подагру, неможливо дати однозначну відповідь. Займатися діагностикою та терапією має ревматолог. Проте знайти спеціаліста вузького профілю вдається не завжди.

З цієї причини пацієнтам доводиться звертатися до інших лікарів. Фахівці широкого профілю не завжди можуть ефективно обстежити хворого та призначити йому найбільш підходящу схему лікування, тому рекомендується відвідати ревматолога, навіть якщо для цього буде потрібна поїздка в інше місто.

Лікар
Ревматолог призначить лікування при подагрі.

Основна інформація про захворювання

Подагра – це метаболічна патологія, що характеризується появою відкладень із кристалів уратів у різних тканинах організму. Це системне захворювання, яке найчастіше виявляється у чоловіків 40-50 років. За відсутності лікування подагра призводить до інвалідності через обмеження рухливості пацієнта.

Клінічна картина

Клінічна картина залежить від форми подагри.

Всього виділяють п’ять форм:

 1. Безсимптомна гіперурікемія. Рівень сечової кислоти у крові хворого підвищується, що свідчить про наявність патології. Проте симптоми відсутні.
 2. Гострий подагричний артрит. Характеризується наявністю нападів. Загострення найчастіше починаються в нічний чи ранковий час. Спровокувати їх можуть часті застілля, інфекційні патології, підвищені фізичні навантаження чи вживання алкоголю.
 3. Інтервальна подагра. Велику частину часу хвороба протікає безсимптомно, але періодично повторюються напади. За відсутності лікування патологія прогресує, тривалість ремісії скорочується, а стан пацієнта погіршується. Захворювання торкається нових суглобів.
 4. Хронічний подагричний артрит. Суглоби деформуються та частково втрачають свої функції. Болі посилюються, стають постійними.
 5. Хронічна тофусна подагра. Супроводжується формуванням осередкових скупчень у тканинах. Тофуси мають вигляд вузлів, складаються із сечової кислоти, можуть утворитися у внутрішніх органах. Найчастіше скупчення кристалів безболісні, проте шкіра над ними може покриватися виразками через деформацію, а порушені хворобою системи перестають правильно функціонувати.

Симптоми захворювання

До основних симптомів патології відносять:

 1. Больові відчуття. Дискомфорт виникає різко та характеризується сильною вираженістю. При рухах стан пацієнта погіршується. Анальгетики не завжди допомагають послабити біль.
 2. Набряк та почервоніння. Шкіра в ураженій ділянці стає гарячою.
 3. Підвищення температури тіла. Показники можуть досягати +38 °C.
 4. Обмеження рухливості. Можливо пов’язані з болем, утворенням наростів, зрощенням кісток тощо.
 5. Формування тофусів. Найчастіше їх виявляють на ногах та руках. Через нарости кінцівки деформуються, пацієнту стає важко йти, він нерівномірно розподіляє навантаження. Це призводить до викривлення хребта та появи гриж.
 6. Виникнення конкрементів у нирках. Пов’язане із порушенням обміну речовин. Пацієнти скаржаться на гострі болі під час нападів, кров у сечі, підвищену температуру тощо.

Можливі ускладнення при подагрі

До основних ускладнень відносять ураження суглобів і нирок, поширення запалення на сусідні тканини. При подагрі існує ризик пошкодження сухожилля та м’язів.

Часто розвивається артрит з подальшою деформацією суглобів та обмеженням рухливості.

У пацієнтів виявляють нирково-кам’яну хворобу, хронічну ниркову недостатність. У поодиноких випадках розвиваються серцево-судинні патології. Іноді зустрічаються ураження очей та нервових закінчень.

До якого лікаря слід звертатися для лікування подагри

Лікуванням подагри займається ревматолог. Якщо діагноз пацієнту ще не встановлено, первинний огляд може провести лікар-терапевт. Він призначить обстеження, потім за підтвердженням підозр дасть направлення до лікаря-ревматолога. У Києві відвідати ревматолога можна у центрі «Медіагностика».

Способи діагностики та необхідні дослідження

Насамперед проводять опитування, візуальний огляд та пальпацію. У ході процедур оцінюють, наскільки скарги пацієнта співпадають із класичною клінічною картиною подагри. Зачеплені патологією ділянки оглядають, виявляють тофуси за наявності. На етапі збору анамнезу вдається припустити діагноз.

Підтвердити його та уточнити стан пацієнта допомагають наступні процедури:

 1. Біохімічний аналіз крові. Дозволяє оцінити рівень сечової кислоти.
 2. Аналіз синовіальної рідини. Зразок перевіряють на наявність уратів. Для взяття рідини проводять пункцію.
 3. Добові збори сечі. Аналіз проводять для оцінки швидкості клубочкової фільтрації.
 4. Рентгенографія. Виявляє патологічні зміни у суглобах на пізніх стадіях патології.
 5. Комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія. Методи допомагають виявити тофуси, що розташовані глибоко під шкірою.
 6. Ультразвукове дослідження. Застосовується на ранніх стадіях виявлення тофусов на стадії їх формування. Про наявність подагри свідчить подвійний контур навколо хряща, який є додатковим шаром сольових кристалів.
 7. Біопсія. Процедуру проводять у випадках, коли потрібно відрізнити тофуси від інших утворень.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

У центрі «Медіагностика» проводять усі необхідні обстеження. Пацієнта консультують та індивідуально підбирають курс лікування залежно від стану організму.

Рентген
Рентгенографія – один із способів діагностування захворювання.

Чи має значення локалізація подагри при виборі спеціаліста

Залежно від локалізації подагри, ревматолог може направити пацієнта до інших лікарів для додаткової консультації. Наприклад, дієтолог та гастроентеролог допоможуть скоригувати дієту для зниження вираженості симптомів та уповільнення прогресування патології. Іноді потрібне відвідування ортопеда. Обов’язкове спостереження у нефролога з появою конкрементів у нирках.

Як відбувається призначення при діагностованому захворюванні

При подагрі проводять комплексну терапію. Вона спрямована на швидке усунення нападу, запобігання рецидивам, зниження ризику подальшого прогресування патології та зменшення наявних проявів.

Додатково проводять лікування асоційованих із подагрою хвороб.

Пацієнтам призначають прийом наступних препаратів:

 1. Нестероїдних протизапальних засобів, алкалоїдів та глюкокортикостероїдів для зняття гострих нападів.
 2. Антигістамінних та сечогінних ліків.
 3. Антиподагричні засоби для нормалізації обміну речовин.

Для полегшення стану пацієнта проводять курси фізіотерапевтичних процедур. Призначають електрофорез, лікувальний масаж, обгортання, парафінотерапію тощо.

Для відновлення пошкоджених суглобів та видалення утворень, що не піддаються консервативній терапії, вдаються до хірургічних методів.

У центрі “Медідіагностика” застосовуються неоперативні методи лікування подагри. Завдання спеціалістів клініки – допомогти пацієнтові впоратися із хворобою без хірургічного втручання.

Лікування та діагностику проводять в одному будинку, тому лікар завжди має можливість оцінити ефективність використовуваних методів і при необхідності скоригувати курс.

Лікування
Фізіопроцедури також застосовуються при подагрі.

Профілактика нападів

Для запобігання нападів хворому слід переглянути свій спосіб життя. Насамперед це торкається харчування. Дієту підбирають індивідуально. З раціону виключають продукти, багаті на пурини: рибу, бобові та гриби.

Частку м’яса у меню скорочують. Пацієнтам слід збільшити добову норму рідини та відмовитися від алкоголю. Рекомендується вживати продукти з вітаміном С – він сприяє виведенню сечової кислоти.

Важливо своєчасно проходити профілактичне обстеження та слідкувати за індексом маси тіла. У хворих на подагру часто виявляють ожиріння, цукровий діабет, ниркові та серцево-судинні патології.

Ці хвороби обтяжують один одного. Обстеження допоможе своєчасно виявити супутні патології та скоригувати стан пацієнта, не допустивши розвитку ускладнень.

Прийом будь-яких лікарських засобів слід узгоджувати з лікарем-ревматологом. Деякі медикаменти здатні підвищувати рівень сечової кислоти в крові та посилювати стан хворих при подагрі. Небезпеку представляють, наприклад, ацетилсаліцилова кислота та багато сечогінних препаратів.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати