ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Ударно-хвильова терапія. Лікування в Києві

Ударно-хвильова терапія в практиці лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Екстракорпоральна ударно-хвильова терапія (ЕУВТ) – це дуже ефективний, неінвазивний (нехірургічний) метод лікування суглобів і прилеглих до них тканин. Даний метод широко застосовується для лікування ортопедичних, неврологічних і ревматологічних захворювань.

Що являє собою ударна хвиля?

Ударні хвилі в медицині – це спеціально перетворені акустичні хвилі, які діють досить інтенсивно, але протягом кількох часткою секунд. Призначені вони для того, щоб зруйнувати різні сольові відкладення або щільні структури в зв’язках з подальшим їх розсмоктуванням, виведенням з організму і відновленням нової сполучної тканини.

Ударно-хвильова терапія (УВТ)

Історія ЕУВТ

Перші ударно-хвильові апарати були розроблені німецькими фахівцями фірми “Дорньє” на початку 90-х рр. і призначалися для лікування сечокам’яної хвороби. Пізніше, ударна хвиля стала застосовуватися для лікування ортопедичних захворювань. І на сьогодні, УВТ є однією з найбільш швидко технологій, що отримала своє застосування не тільки в ортопедії та урології, але і в кардіологічній, неврологічної та косметологічної практиці.

Суть методу УВТ

“Поновлення за рішенням руйнування” – ось, напевно, головний постулат УВТ (Ударно-хвильова терапія).
Існує такий патологічний процес в області прикріплення сухожиль і зв’язок до кісткових структур або капсул суглобів, який називається “ентезопатія”. Це хворобливе запалення, пов’язане з відкладенням солей або фіброзним ущільненням в області суглоба. І саме ударної хвилі належить роль “руйнівника” патологічного вогнища, після чого на місці ліквідації відбувається відновлення нової тканини.

Ударна хвиля в медицині – це “пучок” енергії, який руйнує щільні структури на кордоні середовищ різної щільності (між сухожиллям і кістковою тканиною), не пошкоджуючи нормальні здорові тканини. Глибина проникнення хвилі до 7-ми см. Руйнування патологічних частинок відбувається за допомогою ефекту кавітації або розрідження, фрагментації структури, з наступним її розсмоктуванням і виведенням з організму клітинами лімфатичної системи.

Метод ударно-хвильової терапії

Чому відбувається відкладення солей в тканинах?

Встановлено, що ділянки сухожиль або зв’язок, піддані перевантажень, зазнають змін у вигляді мікророзривів тканини, при цьому відбувається заміщення цих пустот в місцях розриву на більш щільну тканину (спайки, рубці). Тобто йде процес проліферації (розростання тканини), слідом за якою ця тканина просочується солями кальцію. Саме ці щільні структури і солі викликають біль і порушення рухливості суглобів кінцівок і хребта.

ефект УВТ

Ударна хвиля надає аналгетичний (знеболюючий) ефект, перериваючи ланцюжок больовий імпульсації, підвищуючи поріг больової чутливості. Ліквідувавши щільну структуру, ударна хвиля сприяє зняттю запалення, болю та відновлення функції суглоба. Відбувається повернення до нормального рухового діапазону опорно-рухового апарату і якості життя. В результаті впливу ударної хвилі синтезується ендотеліальний фактор росту, що сприяє регенерації тканин, і ендотеліальний оксид азоту. Оксид азоту, вироблений клітинами ендотелію судин, в свою чергу, відповідає за розслаблення гладких м’язів судин і їх розширення. Завдяки цьому істотно поліпшується гемоциркуляції (кровообіг) і лімфовідтік, зменшуються застійні явища, і поліпшується живлення тканин.

Як відбувається лікування ударно-хвильової терапії?

Апарат для здійснення ударно-хвильової терапії призначений для генерування сфокусованих ударних хвиль за рахунок зворотного п’єзоефекту. Для запобігання розсіювання ударних хвиль використовується ультразвуковий гель. Датчик приладу підводиться впритул до тіла пацієнта безпосередньо в проекції патологічного вогнища. Проведення лікування здійснюється тільки на підставі наявних рентгенологічних або ультразвукових даних дослідження. Лікування проводиться в сидячому положенні або в положенні лежачи. Тривалість сеансу, а також деякі параметри залежать від діагнозу і причини захворювання, в зв’язку з якою звернувся пацієнт. Так, наприклад, при міофасциальних болях з м’язовим спазмом використовується так званий “критичний”, більш м’який режим, спрямований на тригерні або больові точки.

З метою більш точного лікування використовуються різні типи апаратних насадок, які підбираються залежно від необхідної глибини проникнення і діаметра виходу сфокусованої хвилі.

Процедура, в середньому, займає близько 10-15 хвилин на одну зону, не створюючи згодом будь-яких неприємних відчуттів. Після процедури бажано уникати або мінімізувати фізичні навантаження протягом курсового лікування ударно-хвильової терапії.

показання

Показаннями для лікування ударно-хвильової терапії є:

Хотілося б відзначити, що при лікуванні п’яткової “шпори” віддається перевага саме сфокусоване ударної хвилі, так як лікування енергією з високою щільністю і потужністю є найбільш ефективним.

Скільки потрібно сеансів УВТ?

Курсове лікування УВТ зазвичай складається з 5-6 сеансів, з інтервалом 1 тиждень. При необхідності такі курси можна повторювати через 6 місяців.

В Інституті м’язово-скелетної медицини і неврологи, і клініці Меддіагностика успішно застосовується ударно-хвильова терапія при лікуванні медленносрастающіхся переломів. У місці дії ударної хвилі в кістковій тканині утворюються мікротріщини. Надалі в цьому місці відбувається інтенсивне розростання нової капілярної мережі, які живлять кісткову тканину.

Це так званий “неоангіогенез” ( “нео” – новий, “ангіон” -сосуд, “генезис” – розвиток). Таким чином, відбувається стимуляція остеогенезу (розростання кісткової тканини), що прискорює відновлення і консолідацію (зрощення) кісткової тканини в відчутно більш стислі терміни.

Чи є протипоказання для УВТ?

До протипоказань для ударно-хвильової терапії відносяться наявність кардіостимулятора (штучний водій ритму) і онкологічні захворювання. Не рекомендується впливати ударною хвилею на кістки черепа, область великих судин і нервових стовбурів, область проекції кишечника і легеневої тканини. Протипоказано вплив на область епіфізарних росткових зон у дітей і підлітків, а також на зони ребер. Також протипоказанням є вагітність, порушення згортання крові і інфекція в зоні впливу.

Устаткування для УВТ Piezoson 100 plus

переваги методу

Метод ударно-хвильової терапії займає проміжне місце між консервативною терапією і оперативним втручанням. Необхідно відзначити, що при УВТ відсутні ризики, характерні для оперативного втручання. Наш і світової багаторічний досвід показують, що навіть при використанні більш високих доз енергії відсутні серйозні ускладнення і побічні ефекти. У запущених випадках захворювання, рідко можливе посилення больового синдрому після перших кількох сеансів лікування, які нівелюються знеболюючою частотою.

В Інституті м’язово-скелетної медицини і неврологи, і клініці Меддіагностика зібраний великий досвід застосування УВТ в практиці лікування гриж і протрузій попереково-крижового відділу хребта .

устаткування

Для проведення УВТ в Інституті м’язово-скелетної медицини і неврологи, і клініці Меддіагностика використовується лікування на високотехнологічному обладнанні, що чудово зарекомендував себе в провідних клініках Євросоюзу.

 Хакимзянова Л.Н.

Переваги апарату Piezoson 100 plus представленого фірмою Richard Wolf (Німеччина):

  • висока щільність і потужність сфокусоване хвилі;
  • немає необхідності в анестезії;
  • глибина проникнення від 4 до 7 см.
  • високий ступінь амортизації і захисту;
  •  лікування не приносить дискомфорту;
  • коротка експозиція однієї процедури.

Хакімзянова Л.Н.
лікар фізіотерапевт вищої категорії

Ціни на Ударно-хвильову терапію в Києві

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: