ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

В висновку МРТ чи КТ дослідження може бути неточність

В висновку МРТ чи КТ дослідження може бути неточність

  1. Будь-який рентгенолог, виявивши при МРТ-дослідженні навіть мінімальну протрузію в 2-3 мм – обкличе її «грижею». Хоча така “грижа” диска в 2-3 мм – це не грижа, а природне фізіологічне випинання диска.
  2. Комп’ютерна томографія може значно завищувати розміри грижі. Тому пріоритетним у постановці правильного діагнозу «грижа» є не КТ, а лише МРТ разом із обов’язковим (!) клінічним оглядом.
  3. При МРТ-дослідженні, як правило, є достатня кількість ознак, які дають хворому шанс обійтися без операції. Ці ознаки лікар повинен знати, правильно оцінити результати обстеження, зіставити її з клінічною картиною та зробити висновок на користь оперативного (хірургічного) чи нехірургічного лікування.
  4. Існує безліч причин болю в попереку та в нозі. Грижа диска – це лише одна з багатьох можливих причин. Буває поєднання захворювань, при якому біль обумовлений не грижею. Але, якщо на МРТ виявили невелике випинання або грижу в 4-5 і більше мм, то багато хто схильний спростити завдання: “грижа є і її потрібно видалити, оскільки вона, напевно, є причиною болю”. Хоча нерідко ця грижа – випадкова знахідка і не має відношення до болю, з яким пацієнт прийшов до лікаря.

Діагностика

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Хто лікує грижу диска без операції

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог

Лікування гриж (протрузій) міжхребцевих дисків за адресою провулок Будівельників, 4 (лівий берег, 250 м від метро Дарниця).

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати