ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

МРТ тазостегнових суглобів

На сьогоднішній день існує безліч ефективних діагностичних методик – УЗД, Рентген, КТ і звичайно ж МРТ. Завдяки МРТ дослідження кульшових суглобів вдається пошарово вивчити всі структури даної частини тіла, в тому числі: кістки, сухожилля, м’які тканини і навіть кровоносну систему. Вперше методика була застосована на початку 70-их років. Сьогодні, це один з найбільш безпечних, швидких і ефективних способів діагностування, набагато випереджає УЗД і рентген.

МРТ тазостегнових суглобів

На МРТ-зображенні приклад множинного некрозу мозку кісток, що утворюють тазостегнові суглоби.

переваги МРТ

Значимість цього методу неоціненна. Крім детальної візуалізації органу, МР-томографія має масу інших незаперечних переваг, серед яких:

 • відсутність променевого опромінення (чого не можна сказати про рентгенівське дослідження);
 • дозволяється проводити неодноразово;
 • апарат створює 3Д-зображення всіх структур досліджуваного органу з різних площин і з необхідним збільшенням;
 • 100% визначення локалізації вогнища ураження, диференціація захворювань;
 • розпізнавання дрібних порушень і дефектів з боку будови тканин і кісток;
 • безболісність (це неінвазивний метод дослідження – ніяких уколів і пункцій);
 • доступність (провести МРТ кульшового суглоба можна в багатьох сучасних клініках);
 • за допомогою МРТ-діагностики можна розробити не тільки максимально ефективний план лікування, але і оперативного втручання (якщо це необхідно);
 • оскільки дослідження не робить променевого впливу, воно дозволено дітям, а також вагітним жінкам.

До плюсів процедури також можна віднести оперативність готового результату – всього через кілька хвилин. Ціна на МРТ кульшового суглоба калькулируется індивідуально, і залежить від обсягу та складності діагностичних процедур.

Показання для проведення МРТ тазостегнових суглобів

МРТ тазостегнових суглобів – процедура тривала. Будьте готові до того, що вам доведеться знаходиться в статичному положення від півгодини до півтори години. Тривалість самого дослідження визначається лікарем-рентгенологом, і залежить від складності захворювання. До основних показань для проведення МРТ дослідження кульшових суглобів є:

 • найсильніші, нескінченні болі;
 • серйозні травми, ушкодження, вивихи;
 • ревматичне ураження суглобів;
 • визначення етіології дисплазії суглобів;
 • зростання різних новоутворень;
 • защемлення нерва або сухожиль суглоба.

Перераховані вище свідчення – не єдині. Крім цього, МРТ кульшового суглоба обов’язково показані людям з асептичним некрозом стегнової головки.

Протипоказання для проведення

Незважаючи на значний перелік достоїнств, МРТ кульшового суглоба в Києві протипоказаний у багатьох випадках. Так, скасувати процедуру доведеться тим, що має металеві пристрої в організмі, наприклад кардіостимулятори, нейростімулятори, інсулінові помпи і т.д. Винятком є ​​вироби з титану, що не притягуються магнітом. Також варто відмовитися від МР-томографії та людям, що страждають серцевою або нирковою недостатністю.

При клаустрофобії і неможливості використання іншого діагностичного методу дослідження, МРТ кульшового суглоба може бути проведено. Однак тільки за допомогою седативних, заспокійливих препаратів, або за допомогою наркозу. Також процедура не проводиться жінкам на першому триместрі вагітності.

Як проходить МРТ тазостегнових суглобів

За допомогою сканування вдається розпізнати стан всіх структур суглоба. Саме дослідження проходить за допомогою спеціального обладнання, що нагадує за формою велику циліндричну трубу, усередині якої знаходиться висувна платформа. Весь час сканування пацієнт повинен нерухомо лежати на спині (або животі). Ворушиться під час процедури категорично заборонено, оскільки це може негативно відіб’ється на даних зображення. Процедура проходить ряд етапів:

 1. консультування з питань проведення процедури;
 2. переодягання і первинна підготовка пацієнта;
 3. медсестра допомагає пацієнтові лягти на платформу, закріплюючи кінцівки спеціальними ременями;
 4. при виникненні нездужання, пацієнту дають спеціальну сигнальну грушу, попередньо її перевіривши;
 5. платформа заїжджає всередину томографа;
 6. протягом 30-60 хвилин відбувається сканування тазостегнового суглоба;
 7. отримання результатів сканування.

70% пацієнтів відзначають надмірний шум під час роботи апарату, який доставляє сильний дискомфорт. Дійсно, при обстеженні томограф видає досить неприємний гул, впорається з яким можна за допомогою беруші або спеціальних навушників.

Підготовка до магнітно-резонансної томографії

Незважаючи на той факт, що МРТ кульшового суглоба в Києві одна з найскладніших діагностичних процедур, вона не вимагає спеціальної медикаментозної або дієтичної підготовки (що також можна віднести до безперечних плюсів). Харчування точно таке ж, як і в звичайні дні. Перед самою процедурою слід зняти з себе всі металеві предмети, біжутерію, окуляри і т.д.

Особлива підготовка передбачена перед МР-томографії з контрастом:

 • пити і їсти не менше, ніж за 5 годин до початку процедури;
 • не вживати перед процедурою алкогольні напої;
 • при загостренні хронічних захворювань, повідомити про це лікаря;
 • при наявності непереносимості медикаментозних препаратів проконсультуватися з фахівцем.

Застосування контрастної речовини

Введення парамагнітних речовин (контрасту) при МРТ-дослідженні активно використовується в сучасній діагностиці. Контрастні препарати підвищують ефективність томографії, роблять зображення більш чітким. Препарат може вводиться внутрішньовенно, а може і безпосередньо в обстежується місце. Однак в сучасній діагностиці найчастіше використовують перший спосіб введення.

Подивитися ціни на МРТ тазостегнових суглобів в Києві

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: