ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мінімальна мозкова дисфункція у дитини

Мозгова дисфункція у дитини з ознаками затримки психічного розвитку – явище досить часте.

Як може проявлятися мінімальна мозкова дисфункція?

Швидка втомлюваність, недостатність уваги, гіперзбудливість, уповільнення темпу мислення, порушення комунікативності з батьками і однолітками, відставання в психічному і фізичному розвитку. Йдеться про так звану мінімальну мозкову дисфункцію. Такі стани можуть виникнути в зв’язку з органічним ураженням нервової системи, з травмою під час пологів нервової системи, хребта, судин і низкою інших причин.

Перше, що показано такій дитині – МРТ головного мозку для виявлення ознак органічного ураження мозкової тканини, її вроджених дефектів або недорозвинення, вогнищ перенесеної ішемії (частіше – під час пологів), вроджених варіантів будови черепа, хребта та ін. Якщо будь-які зміни в мозку виявлені, засмучуватися рано. Потрібно звернути увагу на кровотік головного мозку. Практика показує, що поліпшення або стабілізація мозкового кровотоку може поліпшити харчування його збиткових структур і привести до поліпшення стану дитини.

Що робити, якщо на МРТ органічних змін в мозку не виявлено?

Необхідно визначити ступінь недостатності кровотоку головного мозку і його характер. Така діагностика проводиться з використанням сучасних судинних програм МРТ частіше без використання контрастної речовини. Також використовують дуплексне ультразвукове сканування судин голови та шиї з певними функціональними пробами, для визначення стану ліквородинаміки, об’ємного кровотоку мозку і ряду інших важливих показників. Визначаються судинні басейни з врожденно зниженим кровотоком і зниженим об’ємом компенсації. Стабілізація виявлених відхилень дозволить зменшити або усунути мозкову дисфункцію у дитини.

Слід зазначити, що недостатньо загальноприйнятого УЗД визначення тільки прохідності магістральних судин. Більш того, РЕГ – старий метод і не відповідає на основні питання діагностики.

Тактика лікування повинна будуватися з урахуванням чітко виявлених особливостей мозкового кровотоку, ліквородинаміки, стану тканин головного мозку, особливостей їх будови, стану лікворних просторів, співвідношення судин і хребта з урахуванням спазму судин, показників об’ємного кровотоку головного мозку. Поліпшення кровотоку з використанням внутрішньовенних ін’єкцій (крапельниць) корисне, але не завжди виправдано і має призначатися з урахуванням індивідуальних особливостей кровотоку дитини. У ряді випадків інфузійна терапія може викликати погіршення стану, наприклад – при підвищеному внутрішньочерепному тиску.

Головне. Лікуванню повинна передувати достатня за обсягом діагностика.

Нехай ваші – наші дітки і внуки завжди будуть здорові!

Відгуки

Лещенко Олена

31 грудня 2014

Київ

Хочу висловити особливу подяку Володимиру Володимировичу Гонгальському за його професіоналізм та уважне ставлення до своїх пацієнтів, особливо до діток. Буду рада, якщо мій відгук (рекомендація) дозволить повернути хоча б одну хвору дитину до повноцінного життя. Моїй дитині 6 років. Діагноз з яким ми звернулися до Гонгальського В.В .: «мозкова дисфункція, Загальній недорозвиток мовлення II-III рівня, затримка психічного розвитку». Пройшовши районну комісію (для логопедичного дитячого закладу) до нашого діагнозу додали (витяг з картки): «обмеженість навчальних знань та умінь внаслідок педагогічної занедбаності. Взаємодія з дорослими обтяжена відволіканням, уповільненій темп мислення, недостатня сформованість узагальнення, швидка втомлюваність, знижена працездатність ». Все вищеперераховане, є наслідком гіпоксичного ураження ЦНС під час пологів. Дитиною займалися протягом 6 років психологи, логопеди, неврологи, мануальний терапевт. Призначали велику кількість ліків і процедур. Але нічого не давало бажаного результату. Руки зовсім опустилися після того, як в саду попередили про те, що треба готуватися до спец. школи. Мені порадили звернутися до Володимира Володимировича. Це був наш останній шанс повернути дитину до повноцінного життя. Головною гідністю Володимира Володимировича як лікаря – є вміння поставити правильний діагноз і призначити правильне лікування. У нашому випадку це спрацювало на 100%. Як виявилося, всі наші проблеми були через серйозне змішення хребців, ключиці під час пологів. З головою же у нас все в порядку, і пам’ять у нас гарна, і інтелект у нас є, тільки ось проблема, не до тих лікарів ми стільки років ходили !!! Чудеса в нашому житті трапляються, якщо в них вірити, вже я це тепер точно знаю! З наступаючим Вас Новим Роком!

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать