ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Рентгенографія хребта

Рентгенографія хребта – це спосіб візуалізації тіл хребців, який допоможе лікарю зорієнтуватися в в анатомії хребетного стовпа, побачити відхилення вродженого або набутого характеру. У цих випадках, для діагностики стану і, в наслідку, ефективного лікування, лікарі призначають рентген хребта, який ділиться на 5 відділів:

 1. шийний – 7 хребців (містить важливі кровоносні судини)
 2. грудний – 12 хребців (до них кріпляться ребра)
 3. поперековий – 5 хребців (з’єднується з тазом)
 4. крижі – 4-6 хребців (зрощені між собою хребці, служать «щитом» для органів, розташованих в тазу)
 5. куприк – в основному 3 хребця (рудиментарний орган, який не несе жодної функції, але, з різних причин, може бути джерелом болю)

Для кожного з відділів характерні свої симптоми і патології. Але на рентгенівському знімку не будуть видні м’які тканини і кровоносні судини. Даний вид дослідження призначений тільки для візуалізації кісткової тканини хребців. Для дослідження кожного з цих відділів розроблені методики рентгенографії. Щоб пройти рентгенографію хребта в Києві, а також інших досліджень широкого спектру, Ви завжди можете звернутися в клініку Меддіагностика. Клініка має новітньої технічною базою, представленої цифровим рентгенівським апаратом японського виробництва, з можливістю як друку знімків на плівці, так і записом на диск для подальшого консультації лікарем-фахівцем як в стінах клініки, так і за її межами.

показання

Основними показаннями для рентгенографії хребта можна вважати як неврологічні симптоми:

 • мігрені, запаморочення і головні болі, болі в шиї і плечах
 • шум у вухах, проблеми зі сном, зором, слухом
 • утрудненість руху

Для діагностики захворювань, пов’язаних з цими симптомами, в основному призначають рентген шийного відділу хребта, так як саме проблеми в шийних хребцях викликають такі неприємні відчуття.

Рентген даного відділу хребта може робитися в 2-ух проекціях (пряма, бічна). Робиться, в основному, стоячи, хіба що при несвідомому або важкому, через травми, стан пацієнта може робитися лежачи. У деяких випадках, для візуалізації міжхребцевих отворів, використовується коса проекція.

Також виробляються так звані функціональні проби позвоночніка.В цьому випадку рентгенографія проводиться в 4-х проекціях. У процесі дослідження пацієнту проводиться рентген хребта як в стандартному його положенні, так ще й з почерговим нахилом голови вперед (згинання) і назад (розгинання). Застосовуються для вивчення біомеханіки хребта та механізму появи болів.

 • оніміння та болі в плечах, верхніх кінцівках, а також болі в грудях, спині.

При таких скаргах найчастіше призначається рентген грудного відділу хребта. В основному робиться в 2-ух проекціях, лежачи.

 • болю в нижніх кінцівок, області тазу

Для цих цілей проводиться рентген поперекового відділу хребта. В основному, робляться дві проекції (пряма і бічна), але, як і в випадку з шийним відділом, можуть проводитися функціональні проби.

А також Вертеброневрологические стану:

 • викривлення хребта (лордоз, кіфоз, сколіоз, кіфосколіоз)

В даних випадках рентген грудного відділу хребта може робитися як в звичайних 2-ух проекціях (прямо і боком) лежачи; так і для візуалізації різниці у відхиленні хребетного стовпа, робиться знімок в прямій проекції стоячи і такий же знімок, але лежачи – це дає можливість судити про стабільність або нестабільність хребта

 • дегенеративні зміни (остеохондроз, спондильоз, грижі міжхребцевих дисків, спондилоартроз)
 • ушкодження хребта внаслідок травми або патології (переломи тіл хребців)

Найчастіше для цього обстеження призначається рентген хребта в стандартних двох проекціях.

Дуже важливим методом ранньої діагностики вроджених або придбаних патологій є рентгенографія хребта дітям. До таких патологій відносять:

 1. викривлення хребта
 2. вроджені патології
 3. придбані порушення в поставі

В основному в таких випадках вивчається стан грудного і поперекового відділів хребта.

Протипоказання і обмеження

Рентген хребта є основним діагностичним заходом для установки діагнозу. Його призначають незалежно від віку і статі пацієнта. Не рекомендується робити рентгенографію вагітним жінкам, так як це може негативно позначитися на здоров’ї плоду і самої жінки. В іншому ж вплив іонізуючого випромінювання зводиться до мінімуму за рахунок використання спеціальних засобів індивідуального захисту (фартухи, коміри, накладки на гонади), якими комплектується рентген-кабінет. При проведенні рентгена хребта в рентген-апараті передбачена можливість регулювати поле опромінення для точного прицілювання на область дослідження без порушення інших частин тіла. Також в самому рентген-апараті передбачені настройки, як для дорослих, так і для дітей.

Що показує рентгенографія хребта

Процедура рентгенографії триває зовсім небагато часу. Після цього цифрове зображення, отримане в процесі зйомки, передається на монітор лікаря, де він зможе відкоригувати знімок, і вже після цього описати знімок і видати висновок разом зі знімком, роздрукованим на плівці або записаним на диск.

Лікар-рентгенолог на рентген-знімку хребта бачить:

 1. стан тіл хребців – в нормі не повинно бути тріщин, зсувів, зміни висоти між хребцями, змін форми тіл
 2. відсутність або наявність патології в міжхребцевих дисках
 3. місця прикріплення до хребців ребер
 4. з’єднання хребта з тазом

Якщо Вас турбують головні болі, шум у вухах, головний біль, а також біль у спині, попереку, шиї, грудної клітки, оніміння верхніх і \ або нижніх кінцівок або Ви отримали травму, звертайтеся в нашу клініку Меддіагностика. Тут Ви зможете отримати весь спектр діагностичних процедур. І, якщо Ви шукаєте можливість зробити рентген хребта для дорослих або Вам потрібна рентгенографія хребта дитині, то в нашій клініці ви зможете це зробити за мінімальний час, і в комфортних умовах, як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Ваш рентген-знімок хребта і його опис ви зможете отримати як на плівці, так і на диску або по електронній пошті.

Подивитися ціни на рентген хребта

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: